„Od raportowania do prognozowania” to motto przewodnie konferencji, która ma za zadania wskazać odpowiednią drogę do usprawnienia funkcjonowania przedsiębiorstw.

Szanowni Państwo,

Organizując coroczne Forum Użytkowników – tym razem w Gdyni, nie sposób postąpić inaczej…

Chcielibyśmy Was zatem zaprosić w wyjątkową, dwudniową podróż. Naszym celem będzie znalezienie odpowiedniej drogi, która wieść będzie poprzez motto przewodnie tegorocznego spotkania: „OD RAPORTOWANIA DO PROGNOZOWANIA”.

W trakcie „rejsu” towarzyszyć nam będzie gość specjalny, dr inż. Roman Kotapski (szczegółowy opis prelegenta w sekcji PRELEGENCI), który poprowadzi PANEL EKSPERCKI pt. „Koncepcja ‘Beyong Budgeting’ jako alternatywa dla tradycyjnego budżetowania”.  

Głównym celem koncepcji Beyond Budgeting jest wsparcie ciągłego wykonywania strategicznych analiz prezentujących na bieżąco porównanie konkretnego przedsiębiorstwa do ogólnej sytuacji w wybranym sektorze. Do najważniejszych narzędzi można zaliczyć m.in.:

  • kluczowe wskaźniki wydajności (KPI)
  • kroczące prognozy
  •  system premiowania.

Ponadto pracownicy Solemis wraz z zaproszonymi gośćmi z firm naszych klientów będą rozpatrywać zagadnienia, które cieszyły się największą popularnością w wynikach ankiet, które otrzymali wszyscy nasi klienci.

Cała AGENDA jest dostępna poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z jej planem.

Oczywistym jest również to, że przebywając w gdyńskim klimacie nie może zabraknąć morskiej przygody, dlatego z radością zaprosimy Państwa również w prawdziwy rejs, który pozwoli odetchnąć nam po pierwszym dniu zmagań oraz zapoznać się nieco z historią i okolicą Zatoki Gdańskiej.

Po skończonym rejsie wrócimy do Hotelu, gdzie odbędzie się uroczysta kolacja z subtelnie przygrywającą muzyką jazzową w tle.

Dodatkowo dla wszystkich uczestników Forum przygotowaliśmy specjalne pakiety weekendowe na pobyt w Hotelu Mercure***. Ceny noclegów kształtują się tak samo jak w trakcie trwania Forum Użytkowników 2018 tj.:

  • pokój 1-osobowy wraz ze śniadaniem: 287,04 zł netto
  • pokój 2-osobowy wraz ze śniadaniem: 324,07 zł netto

Proszę tylko o zaznaczenie chęci skorzystania z pakietu weekendowego przy rezerwacji noclegu na czas Forum.

 

Dlaczego warto zostać w Trójmieście na weekend? Poza oczywistymi atrakcjami tj. piękny pas nadmorski, Molo w Sopocie czy w Gdyni Orłowie przedstawiamy kilka przykładowych atrakcji:

Gdynia:

Gdańsk

Sopot

 

W imieniu Zarządu oraz całego zespołu Solemis Group serdecznie zapraszamy !!

 

Opinia uczestnika Forum:

„Bardzo interesujące prezentacje z dokonanych wdrożeń z wykorzystaniem prezentacji demo i pracy „na żywo” w programie. Ciekawy pomysł z atrakcją wieczór w Las Vegas – okazja do luźnej rozmowy z innymi uczestnikami oraz pracownikami Solemis”

Paweł Parys, Analityk Finansowy, Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

DR  INŻ. ROMAN KOTAPSKI

Konsultant w zakresie zarządzania kosztami, Prezes Zarządu MARINA Sp. z o.o., wydawca magazynu Controlling i Zarządzanie, pracownik Katedry Rachunku kosztów, Rachunkowości zarządczej i Controllingu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Specjalizuje się w rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej, budżetowaniu, zarządzaniu kosztami, controllingu. Opracował i wdrożył systemy budżetowania w m.in. przedsiębiorstwach budowlano – montażowych, handlowych, stacji radiowej, wodociągowo – kanalizacyjnych, szpitalach, salonie i serwisie samochodowym.

Autor ponad 200 artykułów na temat rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i budżetowania publikowanych na łamach specjalistycznych czasopism.

blankRYSZARD SADOWSKI

Prezes Zarządu, Solemis Group

W firmie Solemis Group odpowiada za strategię, finanse, rozwój biznesu i współpracę z Partnerami. Posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie rozwiązań informatycznych w szczególności w zakresie rozwiązań BI i zarządzania przez cele.

blankROMAN ZLEŚNY

V-ce Prezes

W firmie Solemis Group odpowiada za rozwój i wdrażanie produktów CPM, BI, strategię firmy oraz wsparcie handlowe. Posiada ogromne doświadczenie w szkoleniach i wdrażaniu rozwiązań dla controllingu i finansów.

AGENDA

DZIEŃ 1: 17 maja 2018 (czwartek):

10.15– 10.30   Przywitanie Gości – Paulina Hejducka 

10.30 – 11.15   Sesja otwierająca  – Ryszard Sadowski 

Koncepcja Internet of Things (IoT), internetu rzeczy w biznesie. Inteligentne systemy wymiany informacji między maszynami i ludźmi. Internet of Things (IoT) z perspektywy rozwiązań Business Intelligence i ERP.

11.15 – 11.45   Zrozumieć chmurę – jak to zmieni nasz biznes? – Dariusz Bieniek 

Dzisiejsze rozwiązania chmurowe stanowią realną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań IT. Spróbujmy oswoić chmurę, przekonajmy się jakie zagrożenia i korzyści z tego wynikają dla naszego biznesu. Czy nasza firma jest gotowa na taką zmianę?

11.45 – 12.15    Przerwa kawowa

12.15 – 12.45   Szybka analiza danych z wielu źródeł za pomocą ‘Data discovery’ – Dariusz Bieniek 

Jak łatwo tworzyć modele analityczne za pomocą przyjaznych funkcji systemów Business Intelligence. Przykłady budowy kostek wielowymiarowych przez użytkownika biznesowego. Analizy Ad-hoc z danych z wielu źródeł. Nowości funkcjonalne systemu Targit/Qlik.

12.45 – 13.15   ‘Visual analytics’ jako forma prezentacji danych dla kontrolerów i finansistów –Ryszard Sadowski

Rozwinięcie powiedzenia „ że jeden obraz jest wart 1000 słów” w prezentacji danych controllingowych. Zastosowanie grafik analitycznych w celu szybkiego poruszanie się w danych i wyciąganie wniosków zarządczych bez utraty ogólnego obrazu sytuacji.  Nowości funkcjonalne systemu Prophix 12.

13.15 – 13.45   Wielowymiarowe rejestrowanie transakcji w systemie ERP – Andrzej Siwienki 

Nowoczesne spojrzenie na strukturę księgowania przychodów i kosztów w przedsiębiorstwie. Wielowymiarowa metoda budowy Planu kont w systemie finansowo-księgowym. Wielowymiarowe raportowanie i analizy wraz z integracją z rozwiązaniami Business Intelligence. Nowości funkcjonalne systemu MS Dynamics NAV2018.

13.45 – 14.45   Przerwa na lunch
PANEL EKSPERCKI

14.45 – 16.30   Koncepcja ‘Beyong Budgeting’ jako alternatywa dla tradycyjnego budżetowania – prelekcja,  Roman Kotapski, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Mity funkcjonowania budżetowania i controlllingu a praktyka stosowania. Wady i zalety tradycyjnego budżetowania. Geneza koncepcji ‘beyond budgeting’. Istota i zasady ‘beyond budgeting’. Narzędzia w zarządzaniu pozabudżetowym: kluczowe wskaźniki efektywności, kroczące prognozy, system premiowania.

16.30– 17:00   Przerwa kawowa

17.00 – 17.45   Planowanie gotówki na bazie prognozy sprzedaży  – Inter Cars, Arkadiusz Chrastina, Analityk Biznesowy

Praktyczny przykład prognozowania jako element koncepcji „beyond budgeting”. Zasady wyliczania zapotrzebowania na kapitał na bazie sprzedaży, kosztów sprzedaży, magazynu, należności i zobowiązań. Szablony wprowadzania danych dedykowane dla Menedżerów produktów. Ocena poprawności tworzenia prognoz jako element systemu motywacyjnego.

17.45 – 18.00   Panel dyskusyjny  – Roman Kotapski i Roman Zleśny

Sesja pytań i odpowiedzi dotyczących metodologii „beyond budgeting”. Refleksja nad korzyściami z  jej zastosowania w różnych warunkach biznesowych.

 

18.30 – …   REJS STATKIEM PO ZATOCE GDAŃSKIEJ, UROCZYSTA  KOLACJA Z MUZYKĄ JAZZOWĄ W TLE

 

DZIEŃ 2 : 18 maja 2018 (piątek):

7.00 – 9.30   Śniadanie

9.30 – 10.00   Strategia firmy Prophix – Theis Poulsen, Prophix Europe, Dania

 Najnowsze plany rozwojowe Prophix jako systemu klasy Corporate Performance Management. Przykłady zastosowań.

10.00– 10.30   Trendy w rozwiązaniach BI – Michael Andersen , Targit DK, Dania

Najnowsze plany rozwojowe Targit jako systemu klasy Business Inteligence. Przykłady zastosowań.

10.30 – 11.15   Ewidencja i planowanie zadań inwestycyjnych – Aquanet, Magdalena Leśniewicz, Dyrektor Controllingu

Model wielowymiarowy planowania nakładów inwestycyjnych. Ewidencja zadań inwestycyjnych i ichharmonogramów. Raportowanie bieżącej realizacji zadania inwestycyjnego. Szablony wprowadzania comiesięcznych prognoz nakładów według różnych etapów realizacji. Organizacja przepływu pracy dla koordynatorów zadań inwestycyjnych.

11.15 – 11.45   Przerwa kawowa

11.45– 12.30   Planowanie i raportowanie sprzedaży na przykładzie firmy dystrybucyjnej – Bacardi Martini, Kamil Zawada, Analityk biznesowy

Kategorie biznesowe charakteryzujące sprzedaż: Klient, Kanał, Marka i SKU. Szczegółowe prognozowanie na poszczególne SKU. Warunki handlowe wpływające na cenę jednostkową dla klienta. Szablony wprowadzania prognoz sprzedaży. Podział kosztów marketingu na poszczególne produkty. Kalkulacja wartości przychodów w rachunku P&L.

12.30 – 13.15   Planowanie i raportowanie kosztów osobowych (wynagrodzeń) Stocznia Remontowa, Magdalena Waszkiewicz, Specjalista ds. Planowania i Budżetowania Płac

Model kwartalnego prognozowania kosztów osobowych. Kalkulacja składników wynagrodzeń po Wydziałach i grupach pracowników. Raportowania szczegółów dotyczących wynagrodzeń dla poszczególnych grup pracowników. Budżetowania i prognozowania wynagrodzeń na poziomie określonych pracowników.

13.15 – 14.15   Przerwa na lunch

14.15 – 15:00  Kalkulacja rentowności kategorii biznesowych w firmie usługowej – TPA Polska,
Krzysztof Horodko, V-ce Prezes – Partner

Obliczanie rentowności różnych kategorii biznesowych: Oddział, Menedżer, Partner, Spółka w firmie usługowej. Ewidencja czasu pracy na poszczególne projekty usługowe jako podstawowy klucz podziału kosztów. Rozliczanie kosztów za pomocą procesów przetwarzających dane w modelach. Raportowanie zarządcze według różnych układów.

15:00 – 16:00   TIPS & TRICKS w rozwiązaniach CPM/BI/ERP  – Julian Lewandowski, Andrzej Siwienki, Dariusz Bieniek 

Praktyczne porady i wskazówki ułatwiające codzienną pracę z systemami oferowanymi przez Solemis. Niekonwencjonalne sposoby wykorzystywania systemów CPM/BI/ERP.

 

LOSOWANIE NAGRÓD 

16.00 – 16.15   Podsumowanie Forum – Ryszard Sadowski

DO WYDARZENIA ZOSTAŁO:

TERMIN

MIEJSCE

Hotel Mercure *** Gdynia Centrum

Do kosztów uczestnictwa należy doliczyć nocleg w Hotelu dla gości przyjezdnych. Klienci proszeni są o meldowanie się w Hotelu indywidualnie najpóźniej na 14 dni przed wydarzeniem, czyli do 3 maja. Hotel zastrzega sobie również prawo do wcześniejszego wyprzedania pokoi ze względu na rozpoczynający się sezon, dlatego prosimy Państwa o jak najwcześniejsze rezerwowanie noclegów. Podając hasło w recepcji: „SOLEMIS” otrzymają Państwo specjalne zniżki na nocleg. Ceny kształtują się następująco:

  • pokój 1-osobowy wraz ze śniadaniem: 287,04 zł netto
  • pokój 2-osobowy wraz ze śniadaniem: 324,07 zł netto

Rezerwacji proszę dokonywać kontaktując się z Panią Asią Radzikowską z Hotelu Mercure ***, pamiętając o specjalnym haśle SOLEMIS:

h3417-re1@accor.com lub h3417-re3@accor.com
tel: +48 58 666 29 14 lub +48 58 666 29 10

UWAGA !! PROSZĘ NIE REZERWOWAĆ POKOI PRZEZ FORMULARZ ON-LINE NA STRONIE WWW HOTELU, PONIEWAŻ NIE DZIAŁA TAM NASZE HASŁO I CENY BĘDĄ INNE. JEDYNA MOŻLIWOŚĆ TO REZERWACJA TELEFONICZNA LUB MAILOWA.

Do kosztów noclegu należy jeszcze doliczyć opłatę za parking – 32,52 zł netto za dobę. 

 

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

WIĘCEJ INFORMACJI

Paulina Hejducka
603 371 403
phejducka(at)solemis.com

Opłaty

650 zł* netto / 1 os.

*W cenie zapewniamy pełne wyżywienie, udział w części merytorycznej, komplet materiałów, rozmowy z konsultantami.

  1. Ilość osób z firmy, która chciałaby uczestniczyć w Forum nie jest ograniczona.
  2. Forum jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych tematyką zawartą w Agendzie. Jesteśmy otwarci na zainteresowanych spoza grona klientów, z którymi współpracujemy na co dzień.