5 najpopularniejszych oznak, że sposób w jaki zarządzasz biznesem jest nieefektywny

Dlaczego lojalność klientów jest tak ważna ? Czy bez działu IT możesz skutecznie tworzyć analizy ? Czy naprawdę wskaźniki KPI należy kontrolować codziennie ? I czy faktycznie poza Tobą, współpracownicy muszą mieć taki sam, jasny wgląd w dane ? Odpowiedzi poniżej…

1. Lojalność klientów wymaga trochę zgadywania.

Uzyskanie i utrzymanie lojalności klientów jest obecnie o wiele trudniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. Czy w szybko zmieniającym się krajobrazie konsumpcyjnym lojalność klientów jeszcze bardziej maleje i jak można ją skwantyfikować? Istnieją obiektywne i subiektywne wskaźniki lojalności klientów, które należy ściśle monitorować, takie jak współczynniki konwersji, wskaźniki rezygnacji, wskaźniki odnowienia, prawdopodobieństwo rekomendacji i wskaźniki wykorzystania.

Zbieranie informacji o lojalności klientów pomaga udowodnić skuteczność marketingu w liczbach rzeczywistych. Możesz przejrzeć by sprawdzić, które kampanie działały, a które nie i kontrolować wydatki marketingowe, koncentrując się na tym, co najważniejsze. Ta wiedza pomaga zwiększyć zaangażowanie klientów w bardziej znaczący i świadomy sposób, który buduje zaufanie, a ostatecznie lojalność.

2. Jesteś zależny od działu IT, aby pobrać raport lub analizę.

Jeśli nadal pobierasz raporty ręcznie, aby uzyskać dokładne dane Twojej firmy, wiąże się to z mnóstwem kroków jakie musisz wykonać. Istnieje proces wyodrębniania danych, manipulowania nimi ręcznie w oparciu o Twoje potrzeby i sprawdzania poprawności informacji, aby raporty odzwierciedlały właściwe dane. Zwykle może to zrobić tylko dział informatyczny, więc ci, którzy potrzebują tych informacji, nie mogą ich pobrać ani samodzielnie dostosować. Dla wielu firm oznacza to, że wykonanie jednej analizy może trwać kilka dni.

Generowanie raportów i analiz jest czasochłonne i złożone. Jeśli nie masz wykształcenia informatycznego, jest prawdopodobne, że nie opanujesz systemu. A informacja nic ci nie da, jeśli nie możesz uzyskać do niej dostępu, kiedy jej potrzebujesz. Źródła danych i złożoność szybko się rozwijają. Ważne jest nie tylko zmierzenie i monitorowanie danych wewnętrznych – w tym ukrytych danych wewnętrznych, ale także firmy muszą być w stanie znaleźć i przeanalizować odpowiednie dane w oceanie danych zewnętrznych.

Jest to duża dawka czasu i zasobów firmy. Zmarnowany czas to zmarnowane pieniądze.

3. Nie monitorujesz swoich KPI każdego dnia… Tak, każdego dnia !

Kluczowy wskaźnik wydajności nie wskazuje zbyt wiele, jeśli jest badany tylko raz w miesiącu. Wskaźniki KPI muszą być często mierzone. Powinny być monitorowane minimum raz dziennie. W idealnym świecie proces monitorowania powinien odbywać się 24/7. Jeśli rozpiętość czasowa od momentu, w którym poprosisz o analizę do chwili, gdy znajdzie się ona na twoim biurku jest zbyt duża, to po prostu niemożliwe będzie podjęcie strategicznych decyzji biznesowych.

4. Masz niejasny wgląd w operacje.

Powinieneś mieć możliwość tłumaczenia danych na wizualizacje za pomocą jednego przycisku. To, co kiedyś było skomplikowanym arkuszem kalkulacyjnym, nagle staje się prostą odpowiedzią.

Ale nie chodzi tylko o wykresy danych; chodzi o pracę w ramach informacji, aby zobaczyć, gdzie zaczynają się trendy i jak iść naprzód. Żaden szczegół nie jest za mało istotny, dzięki odpowiednim narzędziom. Im bardziej uwidacznia się wizerunek firmy, tym można podejmować bardziej pewne i inteligentne decyzje.

5. Nigdy nie jesteś do końca pewien, czy wszyscy mają jeden spójny obraz danych.

Nie tylko rośnie ilość dostępnych źródeł danych, ale także ich złożoność. W rezultacie rośnie liczba analityków poświęcających coraz więcej czasu na opracowywanie raportów i analiz dla rozszerzonej bazy użytkowników w firmie. Różni użytkownicy manipulują danymi w inny sposób, dlatego trudno jest utrzymać spójny obraz całej firmy.

Jest to szczególnie widoczne, gdy raporty generowane są w Excelu, a manipulacje są dostępne tylko w plikach osobistych. Mogą one być następnie udostępniane za pośrednictwem raportów papierowych, wiadomości ustnych, wiadomości e-mail lub za pośrednictwem sieci firmowej, powodując dalszą fragmentację i utratę kontroli spójności danych. Bardzo ważne jest, aby pracować z jedną platformą analityczną, która zapewnia spójny interfejs użytkownika. W ten sposób wszelkie zmiany lub manipulacje są odzwierciedlane w czasie rzeczywistym.

Menedżerowie najwyższego szczebla nie są jedynymi, którzy muszą wykazać się elastycznością i zwinnością. Przejrzystość i jasne cele pomagają zmienić zarządzanie w organizacji. Analizy muszą być łatwo udostępniane w całej firmie, a tylko istotne dane dla każdej osoby lub działu są wyświetlane automatycznie.

Zainteresowany zmianami?

Poznaj systemy, które usprawnią Twoje działania!

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły