Łatwiejsza analiza scenariuszy- wypowiedzi ekspertów

Peter Chisambara, założyciel i główny konsultant ERPM Insights, zauważa, że: „W wielu funkcjach finansowych ręczne procesy, rozdrobnione dane, niespójne systemy i niepotrzebne wysiłki poświęcane na zbieranie danych i walidację utrudniają analizę w czasie rzeczywistym”.  Chisambara wierzy, że to znacząco wpływa na zdolność firmy do przeprowadzania analizy scenariuszy w locie: „Ręczne procesy ograniczają możliwość wprowadzenia zmian w ostatniej chwili w modelach decyzyjnych” – mówi.

W tym celu Chisambara chce wykorzystać nową technologię FP & A (planowanie finansowe i analizy) we wszystkich swoich formach, aby usprawnić gromadzenie danych i zautomatyzować jak najwięcej procesów. „Dyrektorzy finansowi muszą wykorzystywać nowoczesne rozwiązania cyfrowe, automatyzować rutynowe procesy i tworzyć więcej czasu na analizę strategiczną i wnikliwą obsługę decyzji”.

W szczególności zauważa, że: „Finanse muszą obejmować analizy predykcyjne, planowanie oparte na sterownikach i rozwiązania konsolidacyjne o niemal rzeczywistym charakterze, raportowanie czasu dostępne za pośrednictwem różnych kanałów, takich jak komputery stacjonarne, laptopy, tablety, urządzenia mobilne i inne inteligentne urządzenia, aby umożliwić w locie analizę typu „co, jeśli” na określonej zmiennej”.

Dla Gabrielle Luoma, CPA (Certified Public Accountant), CGMA, założyciela i dyrektora generalnego GMLCPA, silne partnerstwo między rachunkowością i finansami jest niezbędne, aby przenieść FP & A na wyższy poziom: „Rachunkowość i finanse muszą współpracować, aby stworzyć systemy, które pomogą księgowości dostarczyć odpowiednie i dokładne informacje, a dinanse będą musiały przekazać, jakie informacje są potrzebne” – mówi. „Komunikacja jest kluczowa„.

Zakładając systemy, Luoma mówi, że firmy powinny oceniać różnorodne dane z wielu źródeł.: „Odpowiednie i dokładne dane stanowią najlepszą analizę „co, jeśli” w każdym dziale finansowym”, mówi. „Dane historyczne, które mogą mieć zaledwie kilka dni, będą najlepszymi wskaźnikami tego, jak rozgrywają się twoje kluczowe strategie biznesowe i jak możesz dokonywać szybkich zmian, aby przewidzieć przyszłość”.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły