Łatwiejsza analiza strategiczna to postęp technologiczny na wyciągnięcie ręki

Dla większości firm tworzenie analizy strategicznej tj. scenariusze i prognozy jest wyzwaniem.

W niedawnym badaniu liderów FP & A (planowanie finansowe i analizy) z firm różnej wielkości na całym świecie tylko 10% firm stwierdziło, że łatwo jest przeprowadzić analizę scenariuszy, a 21% uznało to za bardzo trudne.

Podczas gdy poleganie na „mądrości” Magic Eight Ball nie jest zalecane, istnieją ostatnie postępy technologiczne, które mogą pomóc – jeśli firmy są gotowe dokonać inwestycji. Jednak według badania poprawa technologii finansowania nie jest ogromnym priorytetem dla większości organizacji. 50 % firm ma na uwadze technologię, ale rzadko je aktualizuje. Kolejne 28% nie szuka nowej technologii lub jest mało prawdopodobne, że ją zaktualizuje.

Dlaczego technologia ma znaczenie? W jaki sposób firmy mogą usprawnić proces tworzenia sensownej analizy scenariuszy?

Aby odpowiedzieć na te pytania, trzeba przyjrzeć się spostrzeżeniom  wizjonerów FP & A ( https://solemis.com/analiza-scenariuszy-eksperci/ ‎).

Dyrektorzy finansowi muszą wykorzystywać nowoczesne rozwiązania cyfrowe, automatyzować rutynowe procesy i przeznaczać więcej czasu na analizę strategiczną i wnikliwą obsługę decyzji.

Odpowiednie i dokładne dane składają się na najlepszą analizę typu „co jeśli” w każdym dziale finansowym.

Wszechstronna i kompleksowa analiza scenariuszy jest nieocenionym narzędziem biznesowym. Usprawniając procesy przetwarzania danych i usprawniając komunikację w ramach funkcji FP & A, firmy mogą zbliżyć się do możliwości tworzenia analizy scenariuszy „w locie”. Dobre wieści? Koszt technologii maleje i staje się łatwiejszy do wdrożenia.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły