Budżetowanie w przedsiębiorstwie – Jak sprawnie przejść przez proces budżetowania i zyskać czas?

Halloween dawno za nami, a koszmar pod tytułem budżetowanie ciągnie się za nie jedną firmą. Czy Twoja codzienność to… Przedłużający się proces budżetowania? Ręczne i żmudne sklejanie danych w Excel’u z wielu źródeł? Brak spójności danych? Czasochłonne budowanie formatek i scenariuszy budżetowych? Jeśli choć jedna odpowiedź brzmi TAK, to znak, że czas na zmiany!   

Aby lepiej ocenić, dlaczego proces budżetowania jest tak mało lubianym działaniem przez wielu pracowników, w ostatnim czasie zadaliśmy uczestnikom tego procesu pytanie: ‘Który etap budżetowania pochłania najwięcej Twojego czasu?’. Wynik, jednoznacznie wskazuje, że największy problem sprawia Tworzenie założeń budżetowych i brak swego rodzaju ‘instrukcji’ w której jasno będą zdefiniowane terminy, odpowiedzialności, parametry, przyjęte wskaźniki oraz kroki działania.  

  

Najlepsza wiadomość jest jednak taka, że w tym wszystkim może wyręczyć Ciebie system controllingowy!  

Możesz wykorzystać zalety oprogramowania do budżetowania, automatyzując czasochłonne i powtarzalne zadania w Twoim procesie. Dzięki temu zyskasz:  

– więcej czasu na inne działania biznesowe wspierające rozwój twojej firmy;

– szybsze zamknięcia miesiąca;

– efektywniejszą komunikację między działami i funkcjami;

– możliwość prowadzenia zaawansowanych analiz finansowych.

Brzmi zachęcająco, prawda? Już dzisiaj możemy porozmawiać o takim rozwiązaniu! W swoim koszyku narzędzi oferowanych naszym klientom, mamy rozwiązanie które spełnia wszystkie funkcje, aby sprawnie i efektywnie przeprowadzić Ciebie przez proces budżetowania.

A już niedługo na Naszych kanałach Social Media tj LinkedIn oraz Twitter, przedstawimy serię nagrań wideo, które będą odpowiedzią na każdy z etapów procesu budżetowania, zaczynając od najbardziej newralgicznego. Aby nic nie przegapić, już dzisiaj dołącz do Nas w Naszych Social Mediach, klikając wybraną ikonkę poniżej. 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szeroko rozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością                                                        przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz                                                                  konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły