Business Intelligence vs Excel | vol. 1

Excel jest bez wątpienia najpopularniejszym na świecie narzędziem do analizowania danych.

Nie ma sensu się z tym spierać i mówiąc otwarcie do porządkowania danych używa go ok.  750 000 000 ludzi. W miarę jak organizacje zdobywają coraz więcej danych z zawrotnej liczby źródeł, rośnie potrzeba ich konsolidacji i analizy tak szybko i skutecznie, jak to tylko możliwe. Aby to zrobić, większość firm zwraca się do Excela i robi to z ważnego powodu. Jak więc wygląda zestawienie Business Intelligence vs Excel?

Czy Excel jest właściwym narzędziem do pracy? To pytanie za milion dolarów. Nie ma wątpliwości, że arkusze kalkulacyjne Excel mogą znakomicie wykonywać wiele małych procesów przetwarzania danych , takich jak obliczenia i prosta analiza. I podczas gdy wiele firm będzie argumentować, że Excel jest niezbędnym narzędziem z  nieograniczonymi możliwościami, śmiem twierdzić, że mogą po prostu nie posiadać własnego zdania lub brak im wiedzy w odniesieniu do wszystkich procesów danych – zwłaszcza jeśli chodzi o Business Intelligence i raportowanie.

Na przestrzeni lat dobrze udokumentowano obawy związane z używaniem programu Excel jako głównego narzędzia do analizy biznesowej i raportowania. Wiele z tych problemów wynika z wysokiego ryzyka związanego z wykonywaniem nadmiernych ilości ręcznych zmian, w tym operacji kopiowania / wklejania. Istnieje wiele przykładów podkreślających przypadki użycia, w których Excel zawiódł podczas ręcznej obsługi. Być może najbardziej zauważalną jest sytuacja, gdy JPMorgan Chase poniósł stratę handlową w wysokości 6,2 miliarda USD.

W tym cyklu artykułów będziemy skupiać  się na faktycznych procesach zwykle wykonywanych w Excelu, które śmiało mogą zostać zastąpione platformą Business Intelligence, aby podejmować bardziej efektywne decyzje. Zajmiemy  się kompleksowym spojrzeniem na to, jak przejawia się każdy proces, a także sygnałami, które powinny skłonić do zmiany.

Obserwujcie naszego bloga 🙂

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Paulina Hejducka
Paulina Hejducka

Menadżer Marketingu

Jako Menadżer Marketingu jest odpowiedzialna za stymulowanie zaangażowania klientów oraz tworzenia wizerunku firmy w social media. Opracowuje i prowadzi kampanie medialne oraz planuje i realizuje założenia komunikacyjne z klientami. Ponadto ściśle współpracuje ze wszystkimi działami firmy, aby utrzymać relacje z kluczowymi                                                                           kontrahentami na najwyższym poziomie.

 

Zobacz wszystkie artykuły