Data-Driven – dane, klucz do sukcesu Twojej firmy!

Żyjemy w nowoczesnym, technologicznym świecie, w którym dane, mogą zapewnić przewagę konkurencyjną. W przypadku wielu firm, dane i analizy mają duże znaczenie dla stymulowania doskonałości operacyjnej i wspierania lepszych relacji z klientami. Dane stały się podstawowym zasobem przedsiębiorstwa, który szybko rewolucjonizuje świat, umożliwiając lepsze, szybsze i tańsze procesy biznesowe.
Co to znaczy być firmą data-driven?

Coraz częściej mówi się o firmach data-driven, czyli napędzanych danymi. Firmy oparte na takim modelu nie tylko zbierają je, ale również umiejętnie analizują. Nie chodzi jednak tylko o instalowanie odpowiednich narzędzi i aplikacji. Chodzi o stworzenie sposobu myślenia, w którym analizy stanowią podstawę wszystkich decyzji biznesowych opartych na danych i są akceptowane przez wszystkie poziomy organizacji.

Najistotniejsze jest jednak to, aby dane były dostępne dla wszystkich pracowników i były w samym centrum procesu podejmowania wszystkich decyzji w firmie. Firma oparta na danych to organizacja, w której każda osoba, wykorzystująca dane do podejmowania lepszych decyzji, ma dostęp do nich gdy tylko tego potrzebuje. Opierając się na danych, nie chodzi o obejrzenie kilku raportów na początku każdego dnia lub tygodnia, chodzi o umożliwienie decydentom biznesowym samodzielnego eksplorowania ich, nawet jeśli pracują z dużymi lub odmiennymi źródłami danych.

Korzyści z udanego wykorzystania danych są duże, trzy kluczowe obszary to:
  1. Łatwiejsze podejmowanie decyzji  na każdym poziomie i w każdym dziale organizacji. Brak danych utrudnia podejmowanie świadomych wyborów – od zwiększania wydajności działań firmy, po tworzenie strategii marketingowych. Firmy muszą zbierać i przechowywać dane, którym mogą ufać i efektywnie wykorzystywać. Połączenie danych i analiz daje firmom potężną przewagę, pomagając osiągnąć ich cele biznesowe.
  2. Lepsze zrozumienie rynku – dobre zrozumienie rynku i jego potrzeb, może znacząco zwiększyć wydajność działań. Firma otrzymując spływające z zewnątrz dane, jest w stanie pozyskiwać z nich przydatne informacje dla siebie, dostosowywać się do nich lub odpowiednio reagować. Dzięki analizie porównawczej oraz zarządzaniu kluczowymi wskaźnikami wydajności przy użyciu wszystkich dostępnych danych, może poprawić wydajność swoich działań. Organizacje powinny być napędzane danymi i mieć na nie wpływ, aby móc dalej się rozwijać, stawać się bardziej wydajne i rosnąć.
  3. Efektywne zarządzanie – firmy wykorzystują dane do identyfikacji obszarów, które można usprawnić. Na przykład zadania związane z zarządzaniem operacyjnym mogą obciążać koszty i zajmować zbyt dużo czasu pracownika. Automatyzacja tego typu procesów przyniosłaby korzyści firmie.
Podsumowując …

Nie wystarczy posiadać ogromne zaplecze danych, tabelek i wykresów. Ważne jest ich umiejętne wykorzystywanie i dostępność dla wszystkich pracowników.  ​​Firmy muszą włączyć analizę do swojej wizji strategicznej i wykorzystać ją do podejmowania lepszych, szybszych decyzji.

Dane powinny stanowić centrum, wokół którego kręci się całe przedsiębiorstwo. W pewnym momencie, ogrom spływających danych może okazać się przytłaczający i Excel okaże się nie wystarczający, warto wtedy sięgnąć po profesjonalne rozwiązania do zarządzania efektywnością przedsiębiorstwa.

https://www.fpa-trends.com/article/3-reasons-why-data-driven-businesses-wins

Systemy IT, które zrewolucjonizują Twój biznes....

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły