W erze charakteryzującej się eksplozją danych ustrukturyzowanych, jak i nieustrukturyzowanych kluczowe znaczenie ma zapewnienie kompleksowego rozwiązania, które umożliwi przejrzysty i szybki dostęp do danych dostosowanych do potrzeb klienta. Potrzebę taką realizują nowoczesne, inteligentne hurtownie danych łącząc w sobie możliwości przechowywania, standaryzacji i analizy dużych zbiorów.

Finansowe hurtownie danych – Avenga

AVENGA to światowy leader w obszarze IT i transformacji cyfrowej, wspierający klientów w wykorzystaniu ogromnego potencjału technologii w celu budowania lepszego i inteligentniejszego świata. Łączą kreatywność i innowacyjność z umiejętnością realizacji kompleksowych projektów, nastawionych na uzyskiwanie wymiernych korzyści oczekiwanych od dużego dostawcy rozwiązań IT.

Trudności sprawiało codzienne logowanie się do różnych systemów ERP, poszukiwanie odpowiednich informacji oraz ich sprawna analiza. Dlatego na potrzeby konsolidacji danych firma Avenga postanowiła zbudować hurtownie danych i wdrożyć narzędzie, które pozwoli w sposób szybki i uporządkowany dotrzeć do niezbędnych informacji.

W ramach wdrożenia zaprojektowano i zbudowano kompleksowe rozwiązanie oparte na Microsoft Azure – chmurowej platformie firmy Microsoft.

Poniższy rysunek prezentuje schemat blokowy rozwiązania.

 

 

Ważnym elementem docelowej platformy jest system Prophix, odpowiedzialny za standaryzację danych oraz warstwę prezentacyjną.

blank

 

blank

 

Wdrożenie hurtowni danych w grupie spółek pozwoliło zrealizować poniższe cele biznesowe: 

  • Umożliwienie spójnego analizowania i raportowania 
  • Poprawa efektywności raportowania 
  • Oszczędność czasu
  • Usprawnienie procesu planistycznego

  Z technicznego punktu widzenia hurtownia danych spełnia założenia:

  • Centralizacja danych pochodzących z rozproszonych źródeł
  • Automatyzacja procesu gromadzenia i przetwarzania danych
  • Umożliwienie zarządzania dostępem do danych
  • Usprawnienie procesu standaryzacji danych słownikowych pochodzących z różnych systemów

Dowiedz się więcej o projekcie

Konsolidacja i hurtownia danych w firmie technologicznej

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Julian Lewandowski
Julian Lewandowski

Dyrektor ds. wdrożeń Business Intelligence

Doświadczony Dyrektor ds. wdrożeń Business Intelligence z udokumentowaną historią wdrożeń pracy w branży IT. Na co dzień planuje i przeprowadza wdrożenia rozwiązań CPM i BI oraz prowadzi szkolenia dla użytkowników. Uwielbiany przez klientów za niezwykle pozytywne nastawianie, realne wsparcie                                                 oraz wartki umysł, gdyż dzięki temu wyprzedza i spełnia ewoluujące potrzeby                                                       kontrahentów.