Na konferencji dowiedzą się Państwo jak zwiększyć efektywność i rentowność przedsiębiorstwa

Szanowni Państwo,

Chcielibyśmy zaprosić na najważniejsze wydarzenie organizowane co roku przez naszą firmę.

Głównym celem jaki postawiliśmy sobie tym razem, jest odpowiedź na pytanie: „Jak zwiększyć efektywność i rentowność przedsiębiorstwa?” i jest to hasło przewodnie tegorocznego spotkania. W rozważaniach pomoże nam ekspert dr Michał Chalastra, który poprowadzi PANEL EKSPERCKI pt.: „Procesowo – zasobowy rachunek kosztów w wielowymiarowej analizie rentowności”.

Zaproszony gość udzieli odpowiedzi na pytania:

  • Jak w praktyce wykorzystać rachunek kosztów w optymalizacji każdego fragmentu firmy?
  • Co może być przedmiotem analizy kosztów na potrzeby optymalizacji (zasoby, czynności, procesy, produkty, rynki czy klienci)?
  • Jak tworzyć wielowymiarowe rachunki marżowe?
  • Jak ustalać koszty indywidualnie dla każdego produktu, rynku czy klienta?
  • Jakie błędy można popełnić w analizie rentowności?
  • Jak w praktyce wykorzystać informacje z rachunku kosztów na potrzeby zarządzania strategicznego i operacyjnego?
  • Dlaczego pomimo posiadania systemów IT klasy BI w niedostatecznym stopniu wykorzystujemy ich możliwości?

Jeszcze jeden powód, dla którego nie może Państwa zabraknąć na tym wyjątkowym spotkaniu. Otóż nasza firma obchodzi 30-lecie działalności i chcielibyśmy, aby świętowali Państwo razem z nami to wydarzenie. Z tej okazji przygotowaliśmy dla nas wszystkich kilka dodatkowych atrakcji.

Zapraszamy

Zespół Solemis Group

Opinia uczestnika Forum:

„Bardzo dobrze wspominam ostatnie forum. Było miło i ciekawie. Interesujące wykłady, sympatyczni ludzie z różnych przedsiębiorstw, wspaniała załoga Solemis, przyjemne miejsce i niezapomniany koncert muzyki Fryderyka Chopina – jest co wspominać. Bardzo chętnie wziąłbym ponownie udział w Forum Użytkowników”

Mirosław Marcinkowski, Specjalista ds. analiz finansowych i controllingu, TZ SKOK Sp. z o.o. SKA

DR MICHAŁ CHALASTRA

Wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego

Wieloletni konsultant z zakresu controllingu, budżetowania, rachunku kosztów, rachunkowości zarządczej i zintegrowanych systemów informacyjnych. Założyciel firmy Nord Controlling z Gdyni, redaktor oraz członek rady programowej czasopisma Controlling i Zarzadzanie. Pracownik Katedry Rachunkowości na Uniwersytecie Gdańskim. Autor wielu praktycznych wdrożeń systemu controllingu.

blankRYSZARD SADOWSKI

Prezes Zarządu, Solemis Group

W firmie Solemis Group odpowiada za strategię, finanse, rozwój biznesu i współpracę z Partnerami. Posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie rozwiązań informatycznych w szczególności w zakresie rozwiązań BI i zarządzania przez cele.

blankROMAN ZLEŚNY

V-ce Prezes

W firmie Solemis Group odpowiada za rozwój i wdrażanie produktów CPM, BI, strategię firmy oraz wsparcie handlowe. Posiada ogromne doświadczenie w szkoleniach i wdrażaniu rozwiązań dla controllingu i finansów.

AGENDA

DZIEŃ 1: 17 maja 2017 (środa):

10.00 – 10.15    Przywitanie Gości – Paulina Hejducka

10.15 –  11.00    Sesja otwierająca  – Ryszard Sadowski

Zadamy pytanie czy jesteśmy już w chmurze (cloud) czy nie i co nam chmura przyniosła. Zastanowimy się nad wadami i zaletami takich rozwiązań i z czego one wynikają. Opowiemy w jaki sposób mobilne urządzenia wpływają na naszą pracę i co przyniesie przyszłość

11.00 – 11.45     Zarządzanie strategią firmy w rozwiązaniach CPM – Roman Zleśny

Wsparcie Prophix w elementach zarządzania strategią firmy. Dashboard czyli konsola menedżerska jako miejsce prezentacji kluczowych wskaźników wydajności KPI przedsiębiorstwa. Nowe funkcje webowej wersji Prophix 12 zwiększające efektywność wykorzystania systemu Prophix,

11.45 – 12.15     Przerwa kawowa

12.15 – 12.45    Geoanalityka i analizowanie danych przestrzennych – Dariusz Bieniek

Czy analizowanie danych z perspektywy geograficznej ma jakieś znaczenie? Jakie szanse i zagrożenia możemy odkrywać analizując dane przestrzenne? Zaprezentujemy konkretne przykłady wykorzystania analiz geograficznych w do podejmowania decyzji biznesowych.

12.45 – 13.15    Kształt ma znaczenie – o wyborze odpowiednich wykresów dla efektywniejszego  czytania analiz – Bartłomiej Szymaniak  

Rosnąca ilość i zróżnicowanie danych biznesowych wymusza stosowanie takich form wizualizacji które ułatwiają ich rozumienie i przyspieszają wyciąganie wniosków.  Praktyczne wskazówki dotyczące tego jak wybierać rodzaje wykresu oraz kolory, by jak najszybciej zauważać zależności między różnymi danymi, ocenić stopień i znaczenie zmiany czy przeanalizować przebieg procesu biznesowego.

13.15 – 13.45    Obieg dokumentów w systemie ERP – Andrzej Siwienki

Jeżeli spojrzymy na ilość informacji, które dzisiaj produkujemy lub przetwarzamy aby obsługiwać procesy biznesowe, okazuje się, że do efektywnego zarządzania potrzebujemy wsparcia systemu w zakresie obiegu dokumentów. Często zadajemy sobie pytanie, czy taki obieg dokumentów jest ściśle powiązany z systemem ERP? W tej sesji przedstawimy najnowszą wersję MS Dynamics NAV ze szczególnym uwzględnieniem zagadnienia obiegu dokumentów.

13.45 – 14.45     Przerwa na lunch

PANEL EKSPERCKI

14.45 – 16.30    Procesowo zasobowy rachunek kosztów w wielowymiarowej analizie rentowności – prelekcja,  Michał Chalastra, Uniwersytet Gdański

Udzielimy odpowiedzi na pytania: Jak w praktyce wykorzystać rachunek kosztów w optymalizacja każdego fragmentu firmy?  Co może być przedmiotem analizy koszów na potrzeby optymalizacji (zasoby, czynności, procesy, produkty, rynki czy klienci)? Jak tworzyć wielowymiarowe rachunki marżowe? Jak ustalać koszty indywidualnie dla każdego produktu, rynku czy klienta? Jakie błędy można popełnić w analizie rentowności? Jak w praktyce wykorzystać informacje z rachunku kosztów na potrzeby zarządzania strategicznego i operacyjnego? Dlaczego pomimo posiadania systemów IT klasy BI w niedostatecznym stopniu wykorzystujemy ich możliwości?

16.30– 17:00     Przerwa kawowa

17.00 – 17.45    Modelowanie rentowności  i optymalizacji w rozwiązaniach CPM  – Roman Zleśny

Adresowanie wyzwań i trudności związanych z zastosowaniem analiz rachunku kosztów na potrzeby optymalizacji. Przetwarzanie transakcji w hurtowni danych. Mapowanie jako metoda uzyskania dodatkowych informacji w innych wymiarach. Reguły rozkładu danych według różnych kluczy podziałowych. Pozyskiwanie danych nierejestrowanych w aplikacjach ERP i operacyjnych.

17.45 – 18.15     Panel dyskusyjny  – Michał Chalastra i Roman Zleśny

Sesja pytań i odpowiedzi dotyczących procesowo zasobowego rachunku kosztów. Refleksja nad korzyściami z  jego zastosowania w różnych warunkach biznesowych.

 

19.00 – …      KONCERT SMYCZKOWY, UROCZYSTA  KOLACJA z prelekcją „30 lat SOLEMIS”, WIECZÓR LAS VEGAS

 

DZIEŃ 2 : 18 maja 2016 (czwartek):

7.00 – 9.00       Śniadanie

9.00 – 9.30       Strategia firmy Prophix – Theis Poulsen, Prophix Europe

Najnowsze plany rozwojowe Prophix jako systemu klasy Corporate Performance Management.

9.30– 10.00       Strategia firmy Targit – Michael Andersen , Targit DK

Najnowsze plany rozwojowe Targit jako systemu klasy Business Inteligence

10.00 – 10.45    Analizy i planowanie sprzedaży z wykorzystaniem Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) AQUANET – Michał Fornal, Dyrektor Finansowy

Jednolity Plik Kontrolny (JPK) poza swoją funkcją ustawową, może być uniwersalnym źródłem danych do analiz i do celów kontrolnych. W tej sesji przedstawimy wykorzystanie JPK do celów analizowania, kontroli i monitorowania wykonania planów sprzedaży w firmie AQUANET zarówno na poziomie wielowymiarowym jak i detalicznych transakcji.

10.45 – 11.15     Przerwa kawowa

11.15– 12.00     Wielowymiarowy rachunek wyników i automatyzacja jego kalkulacji na przykładzie Inter CarsMarcin Pawłowski, Dyrektor Biura Zarządu

Case study wdrożenia wielowymiarowego i wielopoziomowego rachunku wyników w InterCars S.A. Omówienie zasad tworzenia reguł alokacji kosztów i przychodów na poszczególne wymiary controllingowe, doboru odpowiednich kluczy podziałowych oraz automatyzacji całego procesu.

12.00 – 12.45    Analiza efektywności wykorzystania zasobów na przykładzie Przychodni MEGAMED –  Agnieszka Telążka, Analityk Biznesowy

Jednym z kluczowych aspektów poprawy efektywności sieci przychodni zdrowia jest optymalne wykorzystanie zasobów w postaci lekarzy w odniesieniu do zapotrzebowania na konkretne świadczenia i jednostki chorobowe. MEGAMED należący do grupy LUXMED wykorzystuje rozwiązanie Business Intelligence zarówno do analizowania i poprawy efektywności lekarzy jak i do monitorowania kluczowych wskaźników określonych dla poszczególnych przychodni.

12.45 – 14.00     Przerwa na lunch

14.00 – 14:45    Wzrost sprzedaży dzień po dniu czyli o podnoszeniu efektywności produkcji detalicznej – Gzella Poland, Mariusz Mioduszewski, Dyrektor finansowy

Produkcja detaliczna w branży żywnościowej wymaga codziennego dostępu do wyników handlowych oraz ich bieżącego wiązania z danymi finansowymi całej firmy. W prezentacji przedstawiony zostanie przykład współdziałania systemów CPM Prophix i Sales&Operations Planning w spółce Gzella Poland oraz całego systemu raportowania wspierającego analizy rentowności produkcji i dystrybucji produktów żywnościowych

14:45 – 15:45      Prophix TIPS & TRICKS – Julian Lewandowski

Praktyczne porady i wskazówki ułatwiające codzienną pracę z Prophixem np.: zastąpienie funkcji LAG i LEAD za pomocą procesu Infoflex, mapowanie wielowymiarowe za pomocą Planowania Szczegółowego, szczegóły pomocnicze z kalkulacjami w Planowanie szczegółowym. Czas trwania projektu/zadania/zlecenia na raporcie w postaci uproszczonego wykresu Granta oraz kolejne przykłady tworzenia wykresów niestandardowych.

 

LOSOWANIE NAGRÓD

16.00 – 16.15    Podsumowanie Forum – Ryszard Sadowski

 

DO WYDARZENIA ZOSTAŁO:

TERMIN

17-18.05.2017

   ZAREZERWUJ MIEJSCE  

Wybierz tematykę warsztatu szkoleniowego. Dzięki temu będziesz mógł w trakcie Forum uczestniczyć w warsztacie, który jest dla Ciebie najbardziej interesujący. Szczegóły dotyczące każdej z opcji znajdziesz w agendzie wydarzenia.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowo-marketingowych oraz przetwarzanie moich danych osobowych przez Solemis Group Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Kłajpedzkiej 7f.

Proszę czekać ...

MIEJSCE

Pałac Romantyczny**** Turzno k. Torunia

Do kosztów uczestnictwa należy doliczyć nocleg w Pałacu dla gości przyjezdnych. Klienci proszeni są o meldowanie się w Pałacu indywidualnie najpóźniej na 14 dni przed wydarzeniem, czyli do 3 maja. Natomiast podając hasło w recepcji: „SOLEMIS” otrzymają Państwo specjalne zniżki na nocleg. Ceny kształtują się następująco:

  • pokój 1-osobowy wraz ze śniadaniem: 222,22zł netto
  • pokój 2-osobowy wraz ze śniadaniem: 266,67 zł netto

Rezerwacji proszę dokonywać kontaktując się z recepcją Pałacu Romantycznego****, pamiętając o specjalnym haśle SOLEMIS:

recepcja@palac-romantyczny.com
tel: +48 56 642 31 00

UWAGA !! PROSZĘ NIE REZERWOWAĆ POKOI PRZEZ FORMULARZ ON-LINE NA STRONIE WWW HOTELU, PONIEWAŻ NIE DZIAŁA TAM NASZE HASŁO I CENY BĘDĄ INNE. JEDYNA MOŻLIWOŚĆ TO REZERWACJA TELEFONICZNA LUB MAILOWA.

Parking dla wszystkich gości jest na terenie Pałacu BEZPŁATNY !

 

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

WIĘCEJ INFORMACJI

Paulina Hejducka
603 371 403
phejducka(at)solemis.com

Opłaty

590 zł* netto / 1 os.

Osoby, które zapiszą się na Forum do dnia 18 kwietnia 2017 r. otrzymają specjalną cenę – 490 zł* netto / 1 os.

*W cenie zapewniamy pełne wyżywienie, udział w części merytorycznej, komplet materiałów, rozmowy z konsultantami.

Ilość osób z firmy, która chciałaby uczestniczyć w Forum nie jest ograniczona.