Integracja danych to Twoja gwarancja, że podejmujesz poprawne decyzje strategiczne

Nie od dzisiaj wiadomo, że producenci żywności to organizacje podtrzymujące życie.

Wraz ze wzrostem populacji producenci muszę adoptować się do nowych warunków i rozwijać w jeszcze szybszym czasie. Najnowocześniejsze procesy i automatyzacja w połączeniu z ludzkimi innowacjami mogą znacząco wpłynąć na jakość oraz rozwój danej marki.

Menadżerowie finansowi mogą wykorzystywać dane do dostosowywania się do strategicznych decyzji, czerpiąc korzyści z dynamiki technologii, w ciągle zmieniającym się otoczeniu biznesowym. Rolą danych w organizacji jest konfigurowanie informacji, które tłumaczą to, co zostało zrobione w przeszłości i jak udane były określone procesy. Opisują również w czasie rzeczywistym szczegóły, które mają wpływ na jakość produktu.

Samo istnienie danych nie wystarczy, aby firma znalazła się w czołówce zmian wywołanych technologią. Dane muszą zostać wykorzystane, aby firma mogła wkroczyć w obecne i przyszłe realia produkcji żywności.

Organizacja danych poprawia wydajność, ale także dostęp do jednej, spójnej wersji prawdy. Integracja danych łączy różne punkty, dzięki czemu informacje mogą być wykorzystywane, aby firma mogła zająć pozycję lidera w branży.

Menadżerze pamiętaj!! Ważne jest, aby wykorzystywać wdrożone dane i nie poprzestać tylko na samym etapie wdrożenia. W pełni usatysfakcjonowany możesz być dopiero, kiedy na podstawie danych, zaczniesz wyciągać wnioski, a to znacząco podniesie jakość Twojego biznesu! Wymaga to spójnego podejścia w całej organizacji między działami, kierownictwem, interesariuszami, pracownikami, dostawcami i nie tylko.

 

Po co opracowywać plan integracji danych?

 • Poprawia wpływ praktyk produkcyjnych
 • Zwiększa komunikację między organizacją, ale także między konsumentami
 • Analizy w czasie rzeczywistym promują rozwiązywanie problemów na żądanie
 • Daje lepszą kontrolę jakości
 • Wykorzystuje trzy najważniejsze aspekty integracji danych: śledzenie, identyfikowalność, przejrzystość
 • Zwiększa przejrzystość, a to prowadzi do lepszych relacji z dostawcami i konsumentami
 • Zbierając spostrzeżenia, możesz wykorzystać dane do wdrażania skutecznych zmian
 • Wydajność prowadzi do wyższego zwrotu z inwestycji; weryfikuje koszt integracji danych poprzez ograniczanie ilości odpadów i wytwarzanie wysokiej jakości operacji i produktów zorientowanych na konsumentów / popyt.
 • Skraca czas produkcji i dostawy
 • Otrzymujesz cenny wgląd w zwyczaje i preferencje konsumentów; uczysz się umiejętności przewidywania trendów w przyszłości / prognozowania na nowym poziomie.
 • Widzisz wymierny sukces: zobaczysz w czasie rzeczywistym, co działa, a co należy poprawić
 • Korzystasz ze skonsolidowanych procesów integracji danych zamiast polegania na wielu platformach, które prawdopodobnie nie dostarczają dokładnych i istotnych informacji.

 

Wniosek?

Musisz zdawać sobie sprawę, że systemy produkcji żywności nie mogą już skupiać się na jednym lub dwóch podstawowych warunkach, takich jak bezpieczeństwo lub jakość żywności. Podejście holistyczne zapewnia reprezentację wszystkich warstw organizacji.

Producenci żywności powinni nauczyć się godzić zawiłości i zająć się wewnątrzsystemowymi przyczynami źródłowymi. Integrację i przesyłanie strumieniowe tych platform można osiągnąć tylko dzięki innowacjom, a użytkownik końcowy zapewnia rozwój i równowagę w powstających ekosystemach biznesowych” – Science of the Total Environment (STE)

 

Integracja danych jest ważna, więc co musisz zrobić w kolejnym kroku?

Jak jedna firma odkryła zalety danych produkcyjnych

Scandagra Polska Sp. z o.o., producent i dystrybutor upraw roślinnych to część szwedzko-duńskiej grupy kapitałowej, która nawiązała współpracę z naszą firmą, ponieważ jej główną potrzebą było zbudowanie hurtowni danych w celu połączenia, oczyszczenia i ujednolicenia danych w organizacji przy jednoczesnym zachowaniu wielu indywidualnych „wyjątków” oraz ujednolicenie raportów i analiz, aby wszyscy użytkownicy mogli pracować na „jednej wersji prawdy”.

Niektóre z rozwiązań wspólnie opracowanych obejmowały:

 • Zmniejszenie czasu dostępu do danych – na bieżąco/na żądanie
 • Prostotę i intuicyjność w budowaniu analiz i raportów
 • Eliminacja ryzyka błędnych danych – zastąpienie Excela
 • „Jedna wersja prawdy” – cała organizacja pracuje na tych samych danych
 • Możliwość szybkiego reagowania na zagrożenia, odchyleń od planu (alerty)
 • Samodzielne zarządzanie i rozwijanie modeli danych o dodatkowe źródła i informacje

 

Utwórz zespół Business Intelligence

Droga firmy Scandagra do danych produkcyjnych oznaczała przede wszystkim wspólne wyzwania, przed którym stanęła firma i jej Zarząd. Dlatego też takie rozwiązania mogą pomóc firmom zdobyć cenną wiedzę na temat ich ekonomii produkcji i lepiej zrozumieć dane w całej organizacji, ale należy pamiętać o jednej fundamentalnej zasadzie – jak w każdej pracy przy tworzeniu procesu – Menadżerze musisz pokazać całemu zespołowi jasno wyznaczony cel, jakim w tym przypadku będzie integracja danych i uświadomić ich jak ogromny skok technologiczny uzyskacie w drodze do podejmowanie słusznych, strategicznych decyzji.

 

Jak integracja danych zmieniła działalność firmy Scandagra Polska

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szeroko rozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością                                                        przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz                                                                  konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły