Relacja z konferencji „Jak zwiększyć produktywność obszarów firmy”

Solemis Group szkoli dyrektorów jak zwiększać efektywność i produktywność działań przedsiębiorstwa

35 osób ze ścisłego kierownictwa  25 firm z północnej Polski uczestniczyło w konferencji zorganizowanej przez Solemis Group pod honorowy patronatem Microsoftu.

Jak zwiększać efektywność działań w przedsiębiorstwie – poczynając od jego kierownictwa i działów finansowych oraz marketingowo-handlowych – pokazywali eksperci Solemis na konkretnych przykładach i doświadczeniach m.in. Hotelu Nadmorskiego w Gdyni.

W trakcie konferencji, koncentrowano się na barierach – psychologicznych, informacyjnych czy nawet osobowościowych – jakie utrudniają wzrost efektywności przedsiębiorstwa. Wskazywano, że dobór odpowiednich narzędzi, m.in. informatycznych oraz odpowiednich procedur potrafi czynić cuda – zwiększając konkurencyjność firmy na rynku.

Uczestnicy żywo reagowali, zadając bardzo konkretne pytania, dyskutując między sobą i z prowadzącymi. Widać było, że poruszane zagadnienia są istotne w ich codziennej pracy i że rzeczywiście szukają sposobów ich rozwiązania.

Wzrost efektywności działania przedsiębiorstwa zaczynać się musi zawsze od zwiększenia skuteczności zarządzania opartego na rzetelnej i aktualizowanej na bieżąco informacji o stanie firmy, realizacji poszczególnych zadań, stanie finansów, zapasów magazynowych itp.” – mówi Ryszard Sadowski, prezes Solemis Group. „Tylko dzięki takim  informacjom menedżerowie różnego szczebla mogą podejmować szybkie decyzje, obarczone minimum ryzyka. Niezbędne do tego jest informatyczne wsparcie zintegrowanymi systemami ERP/CRM/BI/DM.

Takiemu podejściu do tematu zwiększania produktywności podporządkowany był cały program konferencji, podzielony na kilka bloków:

Produktywność i efektywność kierownictwa firmy

Ryszard Sadowski prezentował czym jest ta efektywność i jak ja mierzyć, jak istotne jest skrócenie czasu podejmowania decyzji, zmniejszenie marginesu ryzyka, podejmowanie decyzji wyprzedzających problem czy także dopasowanie postaci i formy raportów do osobowości osób je wykorzystujących.

Produktywność w obszarach finansowych

Temat omawiał Roman Zleśny oraz Julian Lewandowski, Solemis. Wskazywali jak wielowymiarowość kont, automatyzacja rejestracji transakcji, przydział kosztów ogólnych do poszczególnych projektów i produktów oraz automatyczne ostrzeżenia o odchyleniach od budżetu nie tylko są metodą na optymalizację księgowania ale jednocześnie są narzędziem wspomagania podejmowania decyzji przez kierownictwo firmy.

Jak mierzyć i oceniać produktywność w obszarach marketingowo – handlowych

Dariusz Bieniek oraz Julian Lewandowski  demonstrowali jak integracja systemów informatycznych w firmie umożliwia prowadzenia monitoringu i analiz działań marketingowych na tle efektów handlowych i precyzyjnie uchwycić zależności, które bez takich narzędzi są zupełnie niewidoczne.

Bardzo ciekawa była sesja pokazująca zdalną, grupową pracę z wykorzystaniem narzędzi Microsoftu – m.in. Office 365 – jaka prowadził Rafał Kopała oraz Jarek Szybiński, Microsoft. W trakcie pokazu, znajdujące się w różnych miejscach Polski osoby pracowały wspólnie nad różnymi dokumentami znajdującymi się w „chmurze” i z wykorzystaniem aplikacji znajdujących się w chmurze.

Żywą dyskusję wywołała prezentacja doświadczeń klienta – Hotelu Nadmorskiego w Gdyni – z implementacji systemu ERP MS Dynamics i uzyskanego dzięki temu wzrostu efektywności działania hotelu. Prezentację tę prowadził Krzysztof Sampławski z Hotelu Nadmorskiego.

Zachęcamy do śledzenia informacji o kolejnych konferencjach prezentujących podobną tematykę na naszej stronie internetowej.

A już teraz zapraszamy do udziału w bezpłatnych prezentacjach internetowych na temat zwiększania produktywności poszczególnych działów. Aby poznać terminy prezentacji proszę przejść na stronę WYDARZEŃ.

Kategorie

 SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZADZWOŃ 58 661-22-22 lub napisz do nas

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Solemis Group Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Kłajpedzkiej 7f informacji handlowo-marketingowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2010 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) oraz przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Zbieranie danych odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. *

Please wait...