Wypowiedzi Klientów

Dziękujemy naszym Klientom

za lata współpracy i wszystkie miłe słowa

„Cieszymy się, że Solemis  zapewnił nam wysokiej jakości usługi wsparcia technicznego oraz doradztwa i zawsze byli gotowi, by sprostać naszym wymaganiom. Ich lokalność i bezpośrednia dostępność przyczyniły się do sprawnej i szybkiej realizacji zleceń.”

Tomasz Mulica, Managing Director, Karstensen Shipyard Poland Sp. z o.o.

„Wdrożenie wykonane przez firmę Solemis Group Sp. z o.o. przebiegło bardzo sprawnie i zgodnie z wyznczonymi ramami czasowymi dla projektu. Na potrzeby współpracy oraz prawidłowego korzystania z aplikacji, pracownicy firmy Solemis przygotowali bardzo szczegółową instrukcję instalacji oraz „przełączania” userów ze starych serwerów BI na nowe.

Warto zaznaczyć, że firma Solemis Group Sp. z o.o. została naszym partnerem wspierającym dla rozwiązania TARGIT BI i śmiało mogę przyznać, że dokonaliśmy w tej kwestii bardzo dobrego wyboru.”

Krystian Parandyk, ERP Operations Manager, FläktGroup

„Wdrożenie wykonane przez firmę Solemis przebiegło pomyślnie na każdym etapie realizacji. Widoczne było pełne zaangażowanie zespołu wdrożeniowego oraz wiedza, którą zespół chętnie dzielił się z naszymi pracownikami.”

Michał Wysmulski, Finance Director, Bacardi-Martini Polska Sp. z o. o

„W trakcie wdrożenia konsultanci firmy Solemis wykazali się starannością, profesjonalizmem i zaangażowaniem. To godny polecenia dostawca, który wykazał się również bardzo dobrą organizacją
pracy, która przyczynła się do wdrożenia systemu w założonym czasie i budżecie. Dzięki wdrożonemu rozwiązaniu proces budżetowania trwa krócej i jest bardziej efektywny.”

Marta Bojar-Czyżewska, Finance Director, Chiesi Poland

„Zespół firmy Solemis wykazał się dużym doświadczeniem, szeroką wiedzą oraz profesjonalnym i terminowym podejściej do prowadzenia projektu wdrożenia. Rekomendujemy współpracę z firmą Solemis.”

Adam Gajdziński, Kierownik Sekcji ds. Systemów Informatycznych, Łukasiewicz Instytut Lotnictwa

„Dzięki wdrożonym rozwiązaniom uzyskaliśmy proste i intuicyjne narzędzie do budowania analiz i raportów dla całej organizacji. Skrócił się również czas dostępu do danych. Dzięki zastosowaniu hurtowni danych, wyeliminowane zostało również ryzyko pracy na błędnych informacjach.”

Erik Haaber, Członek Zarządu, Scandagra Polska Sp. z o.o.

„Pracując na Excelu, musiałem wszystkie dane zrzucić, obrobić – to zajmowało dużo czasu. W tym momencie mam dostępność za pomocą dosłowanie kilku kliknięć.”

Witalij Szawiel, Dyrektor finansowy, Avenga Poland

„Doceniamy świetną symbiozę narzędzia. Ułatwia koordynację wielu działów: sprzedaż, finanse, kadry, księgowość. Skraca czas raportowania, pozyskiwania danych, benchmarking szpitali.”

Paweł Parys, Analityk finansowy, Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

„To, za co najbardziej cenię system TARGIT to jego intuicyjność w użytkowaniu, możliwość dogłębnej, hierarchicznej analizy danych od najwyższego poziomu do najniższego oraz ogromna oszczędność czasu. Wszystkie dane mam w jednym miejscu. Nie muszę już ręcznie przeszukiwać mnóstwa rekordów, programów czy okien.”

Agnieszka Telążka – Sać, Specjalista ds. informatyki, MegaMed Sp. z o.o.

„Niesamowity jest sam system, bardzo przyjazny użytkownikowi. Administrowanie tym systemem jest przyjemnością. Jest zbudowany na bazie Excel’a, jeśli ktoś go rozumie i z niego korzysta to poradzi sobie również z Prophix’em. Świetnie sprawdza się w prognozowaniu, budowaniu raportów, szablonów, rozwiązywanie jakichkolwiek podziałów, konsolidowaniu danych.”

Agnieszka Bielewicz, Kierownik zespołu controlling’u, EWE Polska Sp. z o.o.

“Efekty pracy spełniają wszystkie nasze wymagania. Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków oraz terminowe wykonywanie prac to tylko niektóre z zalet pracowników, których zatrudnia firma. My sami dzięki nowym możliwościom i funkcjonalnościom poprawiliśmy sposób komunikowania się w firmie oraz realizacji zadań związanych z zamówieniami klientów a tym samym kontrolowaniem kosztów w procesie produkcji.”

Jacek Szwaluk, Szef działu Logistyki, Young Digital Planet S.A.

“Solemis Group postawione mu zadania wykonał zgodnie z naszymi oczekiwaniami i postawionymi celami biznesowymi. Widoczne było pełne zaangażowanie zespołu wdrożeniowego w osiągnięcie wspólnego sukcesu”

“Spoglądając z perspektywy czasu zarówno na sam produkt jak i z perspektywy wdrożenia możemy go z czystym sumieniem zarekomendować, jako narzędzie analityczne, które sprawdziło się w naszym przedsiębiorstwie i efektywnie wspiera menedżerów wyższych szczebli AiC”

Ewa Grudnik, Dyrektor Finansowy, AiC S.A.

“Najistotniejszym elementem wdrożenia było opracowanie modelu kalkulacji kosztów wytwarzania wyrobów gotowych. Dodatkowo wdrożenie rozwiązania Prophix wspiera nasze przedsiębiorstwo w obszarach zarządzania strategicznego oraz raportowania finansowego”

“Firma Austrotherm Sp. z o.o. potwierdza, że wszystkie prace zostały wykonane z dużą starannością i profesjonalizmem, a system PROPHIX w pełni spełnia wymagania przedsiębiorstwa”

Bogdan Chlebowski, Manager IT, Austrotherm Sp. z o.o.

“System PROPHIX doskonale rozszerza możliwości wykorzystywanego od lat systemu SAP – dostarcza dyrekcji firmy skonsolidowane informacje o wykonaniu budżetów poszczególnych kontraktów i ostrzega o przekroczeniach planowanych kosztów oraz odchyłkach od harmonogramów finansowania”

“Po kilku miesiącach użytkowania można już śmiało powiedzieć, że inwestycja zdecydowanie podniosła jak najszerzej rozumianą efektywność naszych działań”

Wojciech Górecki, Dyrektor Finansowy, AWBUD Sp. z o.o.

“PUE ENERGOBUD Leszno Sp. z o.o. potwierdza, że wszystkie prace zostały wykonane z pełną starannością, dzięki czemu ocenia firmę Solemis Group jako rzetelnego i kompetentnego partnera biznesowego”

Bożena Borowczyk, Główny Księgowy, Energobud Leszno Sp. z o.o.

“Firma Solemis świadczyła Iglotex szereg usług wdrożeniowych, doradczych oraz szkoleniowych w obszarze wdrożenia dedykowanych rozwiązań Business Intelligence oraz nowoczesnych narzędzi kontrolingowych (systemy BI Targit oraz Prophix). Iglotex potwierdza, że wszystkie prace zostały wykonane z dużą starannością i profesjonalizmem i poleca firmę Solemis Group jako solidnego, rzetelnego i terminowego wykonawcę.”

Józef Kostecki, Z-ca Dyrektora Pionu Strategii i Rozwoju, Iglotex S.A.

“Głównym celem wdrożenia systemu Prophix była kontrola kosztów. W MPL Balice planuje się koszty na ok. 10 tys. pozycji budżetowych … Potwierdzamy, że wszystkie prace zostały wykonane z pełną starannością i profesjonalizmem, system PROPHIX w pełni spełnia wymagania przedsiębiorstwa”

Anna Skalska, Kierownik Działu Controllingu, Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków Balice im. Jana Pawła II

“Firma Solemis Group zrealizowała na rzecz Gdańskiej Stoczni “Remontowa” im. J.Piłsudskiego S.A. dostawę oprogramowania oraz wdrożenie hurtowni danych wraz z systemem do planowania i raportowania Prophix. Zrealizowany przez Solemis kontrakt został wykonany terminowo oraz zgodnie z warunkami zamówienia. Dotychczasowa współpraca z Solemis Group pozwala nam udzielić rekomendacji oraz polecić usługi firmy przyszłym zleceniodawcom”

Wiesław Szalk, Kierownik Działu Administrowania Systemami Informatycznymi, Gdańska Stocznia “REMONTOWA” im. J.Piłsudskiego S.A.

“Przekonaliśmy się, że dużo szybciej, łatwiej i efektywniej analizy robi się w specjalizowanym narzędziu jakim jest TARGIT. Najważniejszym efektem wdrożenia systemu jest nasze wewnętrzne przekonanie, że system TARGIT jest zdecydowanym usprawnieniem przepływu informacji w firmie oraz wygospodarowaniem czasu na naprawdę kreatywną pracę – analizowanie wyników, badania scenariuszy i podejmowanie decyzji”

Piotr Śledź, Prezes Zarządu, IT.integro Sp. z o.o.

“Dzięki systemowi TARGIT oszczędzamy czas i mamy stały dostęp do generowanych na bieżąco najistotniejszych wskaźników biznesowych naszej firmy. Zawsze aktualne i na czas raporty, analizy danych, pozwalają na szybsze podejmowanie trafnych decyzji zwiększających efektywność działania firmy i zadowolenie klientów. Zyskaliśmy przede wszystkim czas na myślenie jak lepiej prowadzić nasz biznes”

Mirosław Leszczyński, Prezes, John Deere Polska Sp. z o.o.

“Szczerze powiem, ze nie spodziewaliśmy się tak szybkich i tak pozytywnych efektów z implementacji systemu Business Intelligence TARGIT. Już w pierwszych tygodniach po uruchomieniu zaobserwowaliśmy pozytywną rywalizację handlowców, mających bieżący podgląd wyników sprzedaży i uzyskiwanych zysków”

“Po czterech miesiącach eksploatacji systemu TARGIT mogę śmiało powiedzieć, że inwestycja była opłacalna i już się nam zwróciła”

Adam Glaziński, Dyrektor Finansowy, KAMAL Sp. z o.o.

“System PROPHIX pozwala na szybkie gromadzenie danych znajdujących się na różnych kontach i MPK oraz łatwe tworzenie na ich podstawie zestawień, raportów i budżetów. W codziennej pracy analitycznej dużym ułatwieniem są przejrzyste tabele z danymi, w których można dowolnie zmieniać układ kolumn i wierszy i dzięki temu uzyskiwać dodatkowe informacje. Możemy stwierdzić, że system Prophix jest odpowiednim narzędziem dla firm z naszej branży a także zarekomendować Solemis Group jako godnego zaufania partnera”

Krzysztof Kubek, Prezes Zarządu, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Raciborzu Sp. z o.o.

“Wdrożenie systemu zakończyło się sukcesem, w czym dużą rolę odegrali pracownicy Solemis Group. Przeprowadzili oni wnikliwą analizę przedwdrożeniową, na podstawie której zaprojektowali rozwiązanie, które spełniło nasze oczekiwania, ale także zaproponowali kilka nowatorskich rozwiązań, jak np. rozbudowanie analityki sprzedaży o dodatkowe wymiary controllingowo-analityczne”

Rafał Olszewski, Prezes zarządu, PKS Gdańsk-Oliwa S.A.

“Wdrożenie wykonane przez firmę Solemis Group przebiegło bardzo sprawnie. Widać, że Panowie mają olbrzymie doświadczenie w tego typu projektach. Ważne jest też to, że bez oporów dzielili się z nami swoją wiedzą, co pozwoliło nam w przyszłości samodzielnie wprowadzać zmiany w modelu i raportach”

“Wybraliśmy system PROPHIX po dogłębnej analizie dostępnych na rynku rozwiązań tej klasy i uważam, że wybraliśmy naprawdę dobrze. Mogę śmiało polecić zarówno sam system, jak i firmę Solemis Group”

Piotr Janaszek-Seydlitz, Dyrektor Finansowy, ENEL-MED S.A.

“Dla sprawnego zarządzania całością działalności oraz raportowania skonsolidowanego wyniku dla celów giełdowych poszukiwaliśmy rozwiązania, które pozwoliłoby te cele realizować. Po rozpoznaniu ofert zdecydowaliśmy się na system PROPHIX. Zarówno rozwiązanie jak i kompetencje konsultingowe pracowników Solemis Group spełniły nasze oczekiwania tak bardzo, iż planujemy wdrożenie dalszych modułów systemu”

Magdalena Chojecka, Kierownik Działu Sprawozdawczości Finansowej, Inter Cars S.A.

“GetBACK SA współpracuje z Solemis Group od kwietnia 2014 roku. W tym czasie w obszarze controllingu naszej firmy wdrożone zostały systemy PROPHIX i TARGIT. W trakcie wdrożeń i obecnie w ramach umowy serwisowej bardzo dobrą pracę wykonują konsultanci i pracownicy Solemis Group. W związku z powyższym rekomendujemy Solemis Group jako dostawcę rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania wspierającego działy controllingu i finansów”

Piotr Sulik, Dyrektor Departamentu Controllingu, Getback S.A.

“System PROPHIX spełnił doskonale nasze oczekiwania, jeśli chodzi o elastyczność i możliwości dopasowywania metod budżetowania do naszych potrzeb, przy jednoczesnym zachowaniu spójności budżetu i wydajności całego procesu. Obsługa systemu jest intuicyjna i łatwa, interfejs oraz poszczególne aplikacje przejrzyste i przyjazne dla użytkowników”

“Z punktu widzenia działu controllingu szczególnie cenimy możliwość samodzielnego (bez angażowania działu IT) wprowadzania zmian w całości rozwiązania i to zarówno na poziomie podłączania źródeł danych jak i szablonów raportów czy analiz. A jeśli nawet występują jakieś problemy są one najczęściej od ręki załatwiane przez telefon z serwisem Solemis Group”

Wojciech Marchlewski, Kontroler Finansowy Grupy, Animex S.A.

“Celem wdrożenia była automatyzacja raportowania skonsolidowanego wyniku grupy TPA w kilku różnych układach kalkulacji kosztów. W ramach wdrożenia przygotowanych zostało ok. 800 procesów importu, przetwarzania i kalkulacji danych pod kątem realizacji potrzeb zarządczych. Po wdrożeniu systemu PROPHIX czas przygotowania okresowych raportów skrócił się z dwóch tygodni do kilku dni”

Krzysztof Horodko, członek Zarządu, TPA Sp. z o.o.

“Korzyści uzyskane z wdrożenia systemu PROPHIX to m.in. zwiększenie możliwości analizowania nakładów finansowych prowadzonych projektów inwestycyjnych (ok. 200 jednocześnie); skrócenie o ok. 30% procesów budżetowania kosztów i zleceń; wyeliminowanie większości błędów i opóźnień w procesach planowania i budżetowania. Bazując na naszych doświadczeniach rekomendujemy Solemis Group Jako dostawcę systemów informatycznych dla działów controllingu i finansów”

Michał Fornal, Wiceprezes zarządu, AQUANET S.A.

“Szkolenie z systemu MS Dynamics NAV charakteryzowało się profesjonalnym przygotowaniem pod względem merytorycznym. Rzetelna wiedza i doświadczenie prowadzących umożliwiły mi przyswojenie szerokiej wiedzy i wielu niezbędnych informacji potrzebnych do pracy na systemie MS Dynamics NAV. Szczerze mogę polecić firmę Solemis Group z Gdyni”

Dariusz Więcłowicz, Dyrektor ds Logistyki, UNIGLOB Sp. z o.o.

“W Kasie Stefczyka nie ma klientów – są członkowie czyli przystępując do Kasy praktycznie jest się jej współwłaścicielem. Zyskaliśmy wzrost efektywności działania, co oznacza wzrost korzyści naszych członków, czyli wszystkich korzystających z usług Kasy Stefczyka”

Jarosław Lech, Prezes ds. Finansowych, Kasa Stefczyka

“Wdrożenie nowego narzędzia do budżetowania pozwoliło nam dokonać całkowitej przebudowy naszych procesów planowania i analizy. Dotychczas stosowane narzędzia bazujące na arkuszach Excela były tak rozbudowane i skomplikowane, że praktycznie hamowało nam to rozwój firmy. Od chwili zakończenia wdrożenia PROPHIX stał się jedynym systemem do budżetowania, analiz wykonania i weryfikacji”

Rafał Czekaj, Dyrektor Finansowy, BACARDI- MARTINI Polska

“Dzięki systemowi PROPHIX finansowe skutki podejmowanych decyzji można oszacować praktycznie nawet na posiedzeniu Zarządu firmy. Zdecydowanie usprawnia to efektywność zarządzania”

Grzegorz Nowak, Prezes Zarządu, TZ SKOK Sp. z o.o. SKA

„Bardzo dobrze wspominam ostatnie forum. Było miło i ciekawie. Interesujące wykłady, sympatyczni ludzie z różnych przedsiębiorstw, wspaniała załoga Solemis, przyjemne miejsce i niezapomniany koncert muzyki Fryderyka Chopina – jest co wspominać. Bardzo chętnie wziąłbym ponownie udział w Forum Użytkowników”

Mirosław Marcinkowski, Specjalista ds. analiz finansowych i controllingu, TZ SKOK Sp. z o.o. SKA

„Już pierwsze analizy wprowadziły  rewolucję w naszej ofercie. Pokazały preferencje  klientów  i pomogły pozbyć się mało dochodowych produktów oraz zbudować zupełnie nowe na podstawie analiz sprzedaży zestawów komponowanych przez samych klientów. Przewidujemy, że możliwość bardziej szczegółowego badania naszych budżetów przyniesie ten sam efekt”

Katarzyna Rostkowska, Menedżer Działu Kontrolingu, Telepizza

„Wszystkie usługi wykonywane były w sposób kompetentny a ich wysoki poziom gwarantowany był sprawną organizacją pracy, elastycznością i umiejętnością skutecznego reagowania w zależności od potrzeb. Polecam firmę Solemis Group jako godnego partnera informatycznego”

Krzysztof Lipiński, Dyrektor Finansowy, Energoterm

„Innova Capital rozpoczęła współpracę z firmą Solemis Group w 1998 roku. Przez te wszystkie lata współpraca układała się na najwyższym poziomie. Wdrożenie oraz inne czynności wskazane w umowie zostały wykonane fachowo i w należytym terminie, w związku z tym możemy polecić firmę Solemis Group jako rzetelnego i idealnego Partnera w zakresie informatyzacji przedsiębiorstw”

Kinga Nowaczewska, Dyrektor Finansowy, Innova Capital

„Dziś, w pół roku po implementacji, widać konkretne efekty i wymierne korzyści z precyzyjnego planowania i oparcia decyzji na realnych danych, a nie wyczuciu menedżerów i zarządu. Dostosowaliśmy ofertę do różnych upodobań klientów w różnych regionach. Zmniejszyliśmy zapasy magazynowe i przyspieszyliśmy rotację produktów co w przypadku handlu jest sprawą kluczową. Spokojnie mogę powiedzieć, że inwestycja w PROPHIX już się nam zwróciła.”

Rafał Gawędzki, Kierownik działu controllingu, ADe Line S.A.

„Decyzję o zakupie systemu TARGIT poprzedziły wielomiesięczne testy systemu na rzeczywistych danych w naszej firmie. Dziś nie mam najmniejszych wątpliwości, że po pełnej implementacji będziemy szybciej podejmowali więcej trafnych decyzji, co wyraźnie polepszy nasze wyniki finansowe – a tego zawsze oczekują inwestorzy”

Rafał Bauer, prezes zarządu, Vistula & Wólczanka S.A.

„Z firmą Solemis Group rozpoczęliśmy współpracę w 2004 roku wdrażając rozwiązanie Great Plains. Z czasem zdecydowaliśmy się na migrację do systemu Microsoft Dynamics NAV. Współpraca z firmą Solemis po raz kolejny okazała się owocna. Polecam firmę Solemis jako godnego partnera biznesowego”

Janusz Spierzak, Prezes Zarządu, Brenal Sp. z o.o.

Z firmą Solemis Group mieliśmy przyjemność skontaktować się w lutym 2013r. W wyniku przeprowadzonego audytu procesów produkcyjnych oraz ówcześnie ustawionych modułów logistyczno-produkcyjnych w Dynamics NAV powstała koncepcja, dzięki której nasz firma mogła w sposób bardziej optymalny wykorzystać możliwości systemu. Wszystkie prace zostały wdrożone w rzetelny i profesjonalny sposób. Możemy polecić firmę Solemis jako fachowego i rzetelnego Partnera”

Sławomir Drzazga, Główny Księgowy, Jedność Sp. z o.o.

„Z pełną odpowiedzialnością polecam firmę jako eksperta w dziedzinie zarządzania procesami i efektywnością przedsiębiorstw. We wdrożeniu firma wykazała się doświadczeniem zdobytym przez 25 lat swojej działalności i to pomogło w sprawnym i bezproblemowym przejściu na system Microsoft Dynamics NAV”

Sławomir Nawój, Dyrektor Finansowy, Falck Medycyna Sp. z o.o.

„Pod koniec 2009 roku skorzystaliśmy z projektu MOVE prowadzonego przez firmę Solemis. Wdrożenie rozwiązania przeprowadzono w sposób sprawny, a konsultanci Solemis wykazali się po raz kolejny profesjonalizmem i rzetelnym podejściem do stawianych przez nas wymagań. projekt MOVE zakończył się 100% powodzeniem zarówno w czasie jak i budżecie”

Krzysztof Sampławski, Prezes Zarządu, HADEX S.A.

„Z firmą Solemis Group rozpoczęliśmy współpracę w 2001 roku, kiedy to zdecydowaliśmy się na zakup systemu klasy ERP – Microsoft Dynamics GP. Zadowolenie z usług świadczonych przez Solemis oraz wysoka jakość oferowanych produktów sprawiła, że w 2009 roku ponownie podjęliśmy decyzję o współpracy. Na szczególną uwagę zasługują zarówno wysokie kompetencje pracowników jak i fakt zbudowania dobrych relacji, które znakomicie ułatwiają wzajemną współpracę”

Iwona Omernik, Dyrektor Finansowy, PPH Torpal Sp. z o.o.

„Cała operacja migracji do systemu Dynamics NAV zakończyła się zgodnie z harmonogramem w zaledwie 9 dni, w trakcie roku finansowego na tzw otwartych transakcjach. Tak sprawne działanie możliwe było dzięki zastosowaniu specjalnych procedur i narzędzi zaprojektowanych przez zespół Solemis na potrzeby programu Microsoft Dynamics NAV. Szczerze powiem, że cała operacja przebiegła znacznie sprawniej niż zarząd naszej firmy zakładał, a co więcej i trwała krócej, niż podejmowanie decyzji o jej rozpoczęciu”

Jacek Kotarski, Członek Zarządu, Young Digital Planet