Konferencje produktowe – dlaczego warto? Poznaj Top 5 korzyści!

Konferencje produktowe między innymi Apple’a czy Google to nie lada wydarzenia (od niedawna transmitowane również online!). Prezentowane nowości produktowe, możliwości sprzętów, systemów to inspiracje dla firm technologicznych na całym świecie. Wydarzenia te gromadzą wielu fanów marek, ale przede wszystkim wysokiej klasy specjalistów, którzy chcą o nowościach dowiedzieć się z pierwszej ręki.

Jest to okazja, aby przedyskutować nowości z kolegami z branży i czerpać z doświadczenia innych uczestników. Takie wydarzenia sprawiają, że trzymasz rękę na pulsie jeśli chodzi o możliwości usprawniające działania w twojej branży, jesteś na bieżąco z produktem którego używasz lub którego użytkowanie rozważasz.

Jakie jeszcze korzyści niesie uczestnictwo w konferencjach produktowych? Poznaj nasze TOP 5!

  1. SKALA

Coraz częściej konferencje skupiają międzynarodowe środowiska ekspertów i ludzi biznesu. Uczestnicząc w tego typu eventach masz łatwy wgląd w mechanizmy rządzące światowym rynkiem, a także poznajesz ludzi, którzy mają na niego wpływ.

  1. PRAKTYCZNE CASE STUDY

Teoria teorią, ale najważniejsze jest jednak zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Na tego typu konferencjach masz możliwość poznania przydatnych aspektów wykorzystania narzędzi lub produktu, którego konferencja dotyczy. Prelegentami są w przeważającej części reprezentanci firm, którzy dane funkcjonalności projektują, więc możesz poznać nieoczywiste zastosowania produktu i z pierwszej ręki dowiedzieć się o nowościach. Co więcej, zapraszani są równie kluczowi klienci, aby mogli zaprezentować jaki wpływ na ich działalność miał dany produkt.

  1. NOWA PERSPEKTYWA NA ZNANY TOBIE PRODUKT

Takie spotkania to bez wątpienia również garść inspiracji. Możesz spojrzeć na całą branże – trendy, wyzwania i innowacje, które mogą zmienić Twój sposób pracy. Być może nie wykorzystujesz 100% możliwości swojego narzędzia? Na takiej konferencji łatwo to zweryfikujesz, a dodatkowo skonfrontujesz swoje wnioski z działaniami innych praktyków.

  1. NETWORKING Z TWÓRCAMI PRODUKTU I SPECJALISTAMI Z PODOBNEJ BRANŻY

Nikt nie zna tak dobrze swojego produktu i możliwości jego wykorzystania jak jego twórcy. Takie spotkania sprzyjają rozmowom, pytaniom. Prelegenci i twórcy produktu będą otwarci na interakcję, im też zależy, aby poznać doświadczenia użytkownika, będą mogli ulepszać wtedy swoją ofertę.

Będąc na dużym wydarzeniu masz okazję przekonać się, kim są Twoi potencjalni konkurenci, jak działają – w zależności na jakim etapie działań z produktem jesteś, możesz czerpać z ich doświadczenia lub uczyć się na ich błędach.

  1. PRODUKTYWNA PODRÓŻ

Konferencje często wiążą się z bliższą lub dalszą podróżą. Zmiana otoczenia, poznawanie nowych miejsc i ludzi daje szansę na zmianę sposobu myślenia, spojrzenia na pewne zagadnienia czy dotychczasowe problemy z zupełnie innej perspektywy, nie bez powodu mówi się, że „punkt widzenia zależy od punktu siedzenia” 🙂 . Być może okaże się, że podczas takiej podróży konferencyjnej, na prezentacji Case Study znajdziesz odpowiedź na problem nad którym główkowałeś od dłuższego czasu lub poznasz specjalistę z branży, który już ten problem przepracował i będzie miał dla Ciebie dobrą radę.

Mamy dla Ciebie również niespodziankę! 🙂

Nasz partner, firma Prophix organizuje właśnie takie wydarzenie, podczas którego wszystkie powyższe korzyści możesz wprowadzić w życie. Konferencja Prophix 2020 „Make IT Matter” odbędzie w słonecznym Miami. Dlaczego by nie połączyć miłego z pożytecznym?

Poznaj agendę wydarzenia, prelegentów i atrakcje, które przewidzieli organizatorzy....

 A jeśli chcesz jeszcze lepiej poznać system Prophix, koniecznie dołącz do wydarzenia. I zobacz jakie korzyści z systemu czerpią światowe firmy.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły