Mistrzowska wiedza finansowa – skąd czerpać inspiracje do nauki i rozwoju?

Wszyscy doskonale wiemy, że ciągły rozwój zawodowy to trampolina do dynamicznej kariery finansowej.  Jednak trudno o zaangażowanie w dodatkowe szkolenia, kiedy codzienność dostarcza całej masy obowiązków i wyzwań, którym sprostanie zabiera duża dawkę energii i czasu.

Aby wspinaczka po szczeblach kariery zawodowej była szybsza i efektywniejsza, sprawdź co ekspertów z branży inspiruje do nauki i rozwoju….

Wykłady TED

Wykłady TED, to krótkie 5-20 minutowe prezentacje ekspertów, będące niekończącym się źródłem atrakcyjnych treści. Dzięki nim możesz nauczyć się czegoś nowego, poszerzyć horyzonty, zmienić perspektywę widzenia czy znaleźć swój potencjał.

Według Jennifer Warawa, wiceprezes  firmy Sage, rozmowy TED są ważnym źródłem atrakcyjnych treści, które mogą inspirować karierę finansową i dawać zupełnie nową perspektywę. W szczególności poleca prezentację Simona Sinka: How Greate Leaders Inspire Action.

„Zbyt często profesjonaliści na wyższym szczeblu zapominają o tym, jak istotne jest nie tylko odpowiednie przywództwo, ale również inspirowanie zespołu i sprawianie, że ludzie czują się docenieni. Niestety zwykle szkolenia i kształcenie koncentruje się głównie na trudnych, technicznych umiejętnościach. Praca nad strategią, która zainspiruje twój zespół i sprawi że poczują się zaangażowani i doceniani, jest tak samo integralną umiejętnością, jak każda inna pozycja na stanowiskach kierowniczych”

Sprawdź TOP 10 TED talks, które każdy CFO powinien zobaczyć.

Podcasty – informacje finansowe w podróży

Jeśli nie masz czasu na oglądanie prezentacji TED, zawsze możesz zdecydować się na podcasty słuchane podczas porannych dojazdów do pracy.

Ryan Van Hatten, starszy wiceprezes ds. finansów i operacji Prophix, rekomenduje podcast CFO Thought Leader, w którym gospodarz Jack Sweeney, prowadzi wartościowe rozmowy z zaproszonymi gośćmi, piastującymi stanowiska CFO.

 „Biorąc pod uwagę gości z różnych branż i firm, jest to doskonałe źródło wiedzy na temat finansów i skarbnica porad na temat konkretnych problemów stojących przed dyrektorami finansowymi”.

Książki…Czytanie pogłębia inteligencje finansową

Cindy Kraft, trener i mentor CFO, rekomenduje książkę „Guide to CFO Success: Leadership Strategies for Corporate Financial Professionals”, napisaną przez Samuela Dergela. Książka pokazuje jak zbudować silny i skuteczny plan kariery. Zawiera również wskazówki i wytyczne dotyczące budowania zespołu i zarządzania relacjami z którymi codziennie mają styczność dyrektorzy finansowi.

Druga obowiązkowa lektura Cindy nie jest jeszcze dostępna, ale trzymaj ją na swojej liście obserwacyjnej: „Jack McCullough, założyciel Rady Dyrektorów Finansowych, pracuje nad książką opartą na swoich nawykach bardzo efektywnych dyrektorów finansowych ” – wyjaśnia. „Kiedy to zostanie wydane, będzie to lektura obowiązkowa dla wszystkich aspirujących dyrektorów finansowych.”

Centrum Akceleracji Karier

Mając na uwadze ograniczone zasoby czasowe na rozwój zabieganych CFO, nasz partner,  firma Prophix opracowała Centrum Akceleracji Karier Finansowych , centrum będące skarbnicą cennych porad ekspertów serwowanych w formie szybkich shotów, abyś mógł łatwo je przyswoić.

Platforma została zaprojektowana w taki sposób, abyś mógł podjąć działanie bez względu na to na jakim etapie kariery jesteś.

Rozkoszuj się ulubionymi filmami

Dawn Brolin, CEO firmy Powerful Accounting, pasjonatka sportu, zwraca się ku inspirującym filmom sportowym, w których słabszy pokonuje przeszkodę i zwycięża. Film „ Rudy ” znajduje się na szczycie jej listy.

„Kiedy masz marzenie, robisz wszystko, aby się spełniło. Prawdziwa historia chłopca, którego własny ojciec nie wierzył, że mógłby grać dla Notre Dame. Wymyślił sposób, aby dostać się na boisko i nigdy nie rezygnować.”

Innym filmem, który jest motywacją Dawn to„ Hoosiers ”. Film opowiada o losach drużyn koszykówki z małych miasteczek, które mimo wszystko zdobywają mistrzostwo stanu.

„Nie ma znaczenia, skąd pochodzisz, ile zarabiasz ani jak wyglądasz. Nawet mali chłopcy mogą wytrwać i żyć swoim marzeniem. ”

***

Odnoszący największe sukcesy konsultanci, kontrolerzy i dyrektorzy finansowi mają dziś jedną wspólną cechę: posiadają mistrzowską wiedzę, która wykracza poza tradycyjne raportowanie finansowe. System Prophix jest stworzony po to aby pomagać specjalistom ds. finansów w konsolidacji i aktywacji danych przechodząc na raportowanie w czasie rzeczywistym, które pomaga w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Zajrzyj również do Naszej BAZY WIEDZY

Znajdziesz tam artykuły eksperckie, webinary, szkolenia i jeszcze więcej treści blogowych

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły