Narzędzia controllingowe skutecznie chronią Twoją firmę przed niepowodzeniem

Rozwiązania controllingowe (CPM) dla biznesu, które dostarczamy organizacjom właściwie niewiele różnią się przeznaczeniem od produktów ubezpieczeniowych, jakie nabywamy będąc osobą fizyczną.

Są w stanie nas odpowiednio chronić w momencie zagrożenia przed nieprzewidzianymi zdarzeniami. Nawet ich postrzeganie jest podobne – nadal często są traktowane, jako „nice to have” zamiast „must have”, bo przecież nic do tej pory się nie wydarzyło, więc właściwie, po co mi to 🙂

W biznesie, szczególnie obecnym, budowanie przewagi konkurencyjnej jest coraz trudniejsze. Liczy się zdecydowanie czas reakcji i detale/niuanse, które będą dla nas drogowskazem. Dlatego im szybciej dowiem się o zagrożeniu w biznesie lub „wyłapię” szansę na dynamiczny wzrost, szansa na osiągniecie zakładanego wyniku bardzo intensywnie wzrasta. Mechanizmy budowania scenariuszy: „co jeśli…”, które posiadają dedykowane rozwiązania, pozwalają dzisiaj poznać konsekwencje naszej decyzji, zanim ona jeszcze zostanie podjęta. Dlatego tak ważne jest cykliczne raportowanie firmowych działań. Nawet dzienne odchylenia od budżetów oraz powtarzalne cykle prognozowania wyniku, zarówno dla przychodów i kosztów, powodują, że firma na bieżąco reaguje na zachowania rynku i otoczenia. Przydatne stają się tutaj rozwiązania informatyczne, które automatyzują te procesy. Realizowanie takich działań dzisiaj za pomocą arkuszy Excel staje się coraz trudniejsze lub wręcz niemożliwe, biorąc pod uwagę skale działań przedsiębiorstwa.
Dlaczego jeszcze tak niewiele firm realizuje rolowane budżety i nie aktualizuje swoich wyników przychodowo -kosztowych w cyklu miesięcznym?  Czy aktualizacja tych danych co miesiąc nie ma uzasadnienia biznesowego? Moim zdaniem nie. Wręcz przeciwnie – nasze wyniki mają wówczas największą szansę, aby osiągnąć oczekiwane wartości, jakie stawiane są przez Zarządy spółek.

Wspierajmy zatem zespoły, które dostarczają nam informacji o firmie właśnie takimi produktami ubezpieczeniowymi CPM, ponieważ potrafią one nas uchronić przed złą przeszłością i mają przełożenie na dobrą przyszłość.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Grzegorz Mozol
Grzegorz Mozol

Dyrektor Sprzedaży

Posiada 10-letnie doświadczenie w branży IT. Jest odpowiedzialny za wsparcie Klienta w realizacji jego celów biznesowych. Dzięki doświadczeniu w różnych branżach, potrafi nawiązywać i utrzymywać wieloletnią współpracę z firmami. Doradza w kwestii rozwiązań Business Intelligence, Controlling i Hurtowni Danych, które znacząco wpływają na                                                         zwiększenie efektywności przedsiębiorstwa.

 

Zobacz wszystkie artykuły