Nowy menadżer modeli, ulepszone analizy ad hoc, czyli nowości od Prophix w letnim wydaniu 2021

Już tradycyjnie prezentujemy kolejne nowości od producenta systemu CPM w „letnim wydaniu Prophix 2021”.

Tym razem Prophix wprowadził innowacje i ułatwienia do systemu na podstawie zmian, jakie sugerowali sami użytkownicy. Jedną z podstawowych zasad  w Prophix jest „poszukiwanie wspólnego sukcesu”, dlatego z radością udostępniamy najnowsze wydanie, które zawiera sugerowane przez użytkowników ulepszenia w celu zwiększenia jakości użytkowania aplikacji.


Co nowego w wersji letniej 2021?

 

Ulepszone analizy ad hoc

Dla przypomnienia, analiza Ad Hoc to potężna funkcja w Prophix, która pozwala użytkownikom tworzyć zestawy danych w celu budowania raportów i wyciągania wniosków z wyników. Widoki danych to podstawa wizualizacji w Prophix. Dzięki możliwości przeglądania danych w indywidualny sposób, analiza ad hoc uwalnia moc danych, umożliwiając szybsze podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

blank

 

Wymiary pojawiają się w wierszach i kolumnach
W Prophix Web Client można teraz umieszczać elementy jednego wymiaru zarówno w wierszach, jak i kolumnach. Daje to elastyczność w tworzeniu branżowych raportów i daje więcej możliwości prezentowania danych.

Nowe ułożenie zakładki „Wybierz układ” — twórcy raportów w Prophix dobrze znają kluczowe opcje dostosowania, takie jak: „Wyklucz brakujące” i „Unikalne kombinacje”. Ulepszenia ułożenia zakładki „Wybierz układ” usprawniają możliwość łatwego włączania i wyłączania tych funkcji w celu utworzenia idealnego raportu.

Nowe ułożenie  zakładki “Wybierz elementy” — teraz łatwiej niż kiedykolwiek można nawigować między wymiarami, aby rozpocząć wybieranie elementów. Teraz możesz wybrać listę elementów do uwzględnienia w widoku danych, przeciągając i upuszczając, co upraszcza wybór na większej liczbie urządzeń.

 

blank

 blank

 Szczegóły w stopce — jeśli jesteś użytkownikiem Prophix, który dzieli dane na kawałki (slice & dice), możesz teraz szybciej wyciągać wnioski, natychmiast wyświetlając średnią, licznik, sumę i nazwę kostki dla wybranego zakresu komórek w stopce analizy ad hoc. Poświęć mniej czasu na eksportowanie analizy ad hoc do Excel lub tworzenie raportów wyświetlając podsumowania.

Ulepszona integracja z Excel

  • Ulepszenia pobierania do Excel — szczegóły elementów strony będą teraz zapisywane do arkusza Excel z pobranego widoku danych, aby pomóc Ci zrozumieć, na co patrzysz.

  • Opcja Kopiuj z nagłówkami — podczas kopiowania zakresów komórek z Prophix i wklejania ich do arkuszy, etykiety wierszy i kolumn zostaną wklejone wraz z wartościami, co ułatwi zrozumienie kontekstu danych, które udostępniasz i zapisujesz poza systemem.

 

Ulepszenia wprowadzania danych

Wszędzie tam, gdzie jesteś przyzwyczajony do wprowadzania danych budżetowych i prognoz, za pomocą szablonu, widoku danych lub tabeli planowania szczegółowego, przeprojektowanie funkcji kopiowania/wklejania oznacza, że możesz wypełniać sekcje w szablonie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.


blank

blank

Ulepszenia wyświetlania komentarzy w komórkach

Szukasz jeszcze szybszego dostępu do swoich informacji? Najechanie kursorem na dowolny komentarz komórki pokazuje teraz do 600 znaków opisu. Pracuj płynniej w widokach danych i szablonach, bez konieczności uruchamiania paska komentarzy w komórce w celu pełnego przeczytania komentarzy.

Ulepszenia Menedżera modeli

Menedżer modeli to funkcja zarządzana modelami przez administratora Prophix, która pozwala użytkownikom na obsługę wszystkich elementów wchodzącymi w skład modeli danych Prophix, w tym kostkami i wymiarami.

Nowe formatowanie liczbowe kont — jeśli wolisz raportować i analizować dane finansowe w tysiącach, masz teraz uniwersalną możliwość prezentowania kont w ten sposób. To formatowanie zostanie zastosowane dla całego systemu, ułatwiając analizę danych poprzez skalowanie numeryczne.

blank
blank

Ulepszenia menedżera procesów

Menedżer procesów to funkcja w Prophix, która umożliwia użytkownikom tworzenie, testowanie, uruchamianie lub planowanie procesów, które realizują różne zadania, takie jak import, alokację  czy też masowe przekształcanie danych zawartych w modelu.

Ulepszenie  kalkulacji proceduralnych — wszędzie w Prophix możesz stosować zasadę „ustaw i zapomnij”, aby ograniczyć obsługę do minimum. Kalkulacje proceduralne nie powinny stanowić tutaj wyjątku. Teraz możesz wykorzystać nazwane zestawy w procesie tworzenia kalkulacji proceduralnych, aby zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

Dodatkowe ulepszenia

W ramach tej wersji wprowadzonych zostało również kilka ulepszeń dotyczących użytkowania. Usprawniono konfigurację różnych funkcji, jeśli w modelu danych istnieje tylko jedna kostka, wprowadzono więcej sposobów interakcji właścicieli budżetu z tabelami planowania szczegółowego oraz poprawiono logikę kalkulacji w planowaniu szczegółowym.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O SYSTEMIE CPM PROPHIX?

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szeroko rozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością                                                        przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz                                                                  konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły