Ryszard Sadowski

Prezes Zarządu

Biografia

W firmie Solemis Group odpowiada za strategię, finanse, marketing i współpracę z Partnerami. Założyciel firmy Solemis, jeden z „pionierów” na rynku  IT, działający na nim od 1984 roku. Zaczynał karierę zawodową na Politechnice Gdańskiej jako absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego. Tworzył systemy inżynierskie oraz zarządzał działem IT. Po odejściu z pracy na uczelni był założycielem i Prezesem firm Studio Usług Komputerowych Samba, Boss’a i Great Plains Polska. Zdobył ogromne doświadczenie w prowadzeniu biznesu, współpracy z firmami zagranicznymi i krajowymi. Posiada dużą wiedzę na temat rozwiązań ERP, CRM, Business Intelligence i Corporate Performance Management. W praktyczny sposób wykorzystuje zdobytą wiedzę do zarządzania firmą przez cele i chętnie dzieli się tą wiedzą z innymi. Często uczestniczy jako prelegent w konferencjach na powyższe tematy. Jest autorem wielu prezentacji, wykładów i artykułów eksperckich. Niezależnie od działalności zawodowej czynnie udziela się w organizacji charytatywnej Rotary International.

Chronologia

2005-Dzisiaj
Solemis Group, Prezes Zarządu
1995-2005
Great Plains Software Polska, Prezes Zarządu
1986-1995
Studio Usług Komputerowych Samba, V-ce prezes ds oprogramowania, Prezes Zarządu
1983-1986
Politechnika Gdańska, Wydział Budownictwa Lądowego, szef działu IT
1979-1984
Poltechnika Gdańska, Wydział Budownictwa Lądowego

Umiejętności

Systemy ERP, BI, CPM85%
Współpraca z Partnerami100%
Finanse przedsiębiorstw90%
Zarządzanie Biznesem95%

Zainteresowania

Fotografia, podróże, muzyka, narciarstwo

NAPISAŁ ARTYKUŁY

zobacz również inne

Privacy Preference Center

Necessary

Podmioty, z których rozwiązań korzystamy to: GetResponse, GetSiteControl, Quform, RateMyPost.
Dysponują one własnymi, jasno zdefiniowanymi politykami prywatności, które stanowią zarazem kodeks postępowania gwarantujący należytą dbałość o przetwarzanie danych.

GetResponse, Quform, RateMyPost

Advertising

Zbieranie ciasteczek, umożliwiających dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Google Analytics, Google ADS

Analytics

Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację.

Yandex Metrix, Google Anaytics

Other