Postaw na technologię, jako część zespołu planowania finansowego i analiz

Co, jeśli miałbyś członka zespołu, który zawsze prosi o więcej ?

Na dodatek dostarcza dane i raporty na czas, z dużą dokładnością? Co się stanie, jeśli ten członek zespołu ułatwi również tworzenie dokładnych prognoz i budżetów? Czy jest to możliwe? Tak, jeśli ten członek zespołu ma na imię „TECHNOLOGIA” .

Za pomocą odpowiednich narzędzi FP & A (planowanie finansowe i analizy ) może przekształcić funkcję back-office w strategiczną funkcję, która łączy procesy planowania operacyjnego i strategicznego. Niestety, technologia finansowa jest poważnym problemem dla większości organizacji.

Przykład: zgodnie z niedawnym badaniem liderów FP & A z całego świata,  40% firm ma tylko podstawowe lub bardzo podstawowe narzędzia do raportowania i analizy.

Mimo że technologia FP & A ma ogromne zalety, firmy nie są przygotowane na zmiany. 50% firm ma na uwadze technologię, ale rzadko ją aktualizuje. Z kolei 28% nie szuka lub jest mało prawdopodobne, że będzie chciała ją zaktualizować. Podczas gdy technologia FP & A jest obecnie bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej. 38% respondentów uznało, że trudno jest uzasadnić inwestowanie w FP & A w porównaniu z działaniami marketingowymi i sprzedażowymi, które oferują bardziej natychmiastowe, mierzalne wyniki.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym technologia może pomóc planowaniu finansowemu i analizom. Oprócz automatyzacji zadań o niskiej wartości, odpowiednie narzędzie może zapewnić wyższą jakość danych. A to z kolei pomoże w podejmowaniu strategicznych decyzji firmy.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły