Podstawy Business Intelligence wciąż pozostaną priorytetem dla Twojego biznesu

Dzisiejszy rynek Business Intelligence (BI) obfituje w platformy, które zapewniają, że wspierają rozszerzoną analitykę, uczenie maszynowe (ML) i sztuczną inteligencję (AI).

Ale co z absolutnym minimum, które buduje wsparcie analityczne od podstaw ? Mimo wszystko większość firm wciąż szuka dashboardów, wizualizacji danych i łatwiejszego raportowania. To jest ten pierwszy krok, który trzeba wykonać, aby w ogóle myśleć o najbardziej zaawansowanych rozwiązaniach.

W tym poście porównamy wyniki największego na świecie badania trendów pod kątem danych, BI i analiz „BARC Data, BI & Analytics Trend Monitor 2021” i zestawimy to z rzeczywistością codziennego konsumenta BI.

Podczas gdy dostawcy technologii często mówią o innowacjach, badanie BARC wskazuje, że burzliwe czasy sprawiły, że firmy skupiły się na podstawach – uzyskiwaniu wglądu w swoje dane w porównaniu z postępem w zaawansowanej analizie, takiej jak AI / ML. To stwierdzenie pasuje do trzech głównych powodów, dla których nasi klienci decydują się teraz na wdrożenie rozwiązania TARGIT:

  • Zwiększ szybkość i dokładność raportowania
  • Zapewnij użytkownikom biznesowym łatwy dostęp do informacji
  • Pozwól każdemu użytkownikowi podejmować decyzje na podstawie danych

 

Powód 1: Zwiększ szybkość i dokładność raportowania

Różne firmy mają różne powody, aby rozpocząć podróż z systemem Business Intelligence. Na początku większość firm ma zazwyczaj dwa cele:

1) usprawnienie raportowania zapewnianego przez ich obecne systemy
2) zautomatyzowanie raportowania, eliminując czasochłonny i podatny na błędy proces ręcznego raportowania.

Szybsze raportowanie i analiza danych jest wyzwaniem w wielu firmach” – mówi Data, BI i Analytics Trend Monitor. Nic dziwnego, że analityka w czasie rzeczywistym jest jednym z 10 najważniejszych trendów. Według badania:

istnieje rosnąca potrzeba natychmiastowego udostępniania danych z systemów transakcyjnych w celu wsparcia szybszego i opartego na faktach podejmowania decyzji operacyjnych. Analityka z danymi w czasie rzeczywistym może uzupełniać istniejącą strategię analityczną organizacji w celu optymalizacji niektórych procesów biznesowych”.

W BI TARGIT jednym z priorytetów jest uczynienie platformy, TARGIT Decision Suite, tak prostym, jak to tylko możliwe. Dzięki temu dostarczane są właściwe informacje, właściwym osobom. Zapewniane są elastyczne opcje, aby nasi użytkownicy mogli łatwo projektować, zarządzać danymi i udostępniać raporty.

 

Powód 2: Zapewnij użytkownikom biznesowym łatwy dostęp do informacji

Gdy pierwsza faza wdrożenia BI zostanie zakończona, a klienci otrzymają szybkie i dokładne raportowanie, zdają sobie sprawę, że mogą łączyć dane z różnych działów, a także dodawać więcej danych z różnych systemów źródłowych w celu tworzenia nowych miar i obliczeń. To przybliża ich do osiągnięcia jednego z głównych celów BI i analityki – zapewnienia użytkownikom biznesowym łatwego dostępu do informacji.

Teraz mogą wyjść poza statyczne raporty i wskaźniki na poziomie podsumowania, aby samodzielnie wchodzić w interakcje, eksplorować i zagłębiać się w szczegóły. „Tworzenie istotnych części danych analitycznych i BI poprzez samoobsługę jest częścią prawie każdego nowego wdrożenia i pozostaje priorytetem” – mówi Trend Monitor.

Analizy samoobsługowe mogą przybierać różne znaczenia w zależności od priorytetów firmy. Na przykład możesz potrzebować wstępnie zbudowanych pulpitów nawigacyjnych zaprojektowanych specjalnie dla Twoich potrzeb, zamiast opcji przekształcania miary „w locie” w celu tworzenia własnych pulpitów nawigacyjnych i raportów.

Niezależnie od tego, jak firma definiuje analitykę samoobsługową, zawsze był to priorytet. Dlatego TARGIT zawsze traktuje samoobsługę jako jeden z najważniejszych aspektów w rozwoju swoich produktów.

Warto zauważyć, że chociaż samoobsługa analityki zajęła 5 pozycję w Monitorze trendów 2021, zajmowała wyższą pozycję przez poprzednie pięć lat. Krok w dół koreluje ze wzrostem trendu w kulturze opartej na danych.

 

Powód 3: Pozwól każdemu użytkownikowi podejmować decyzje na podstawie danych

Badanie zagłębia się w przyczyny przejścia w kierunku przedsiębiorstw opartych na danych:

Jedną z największych zmian w dzisiejszym świecie biznesu jest transformacja z izolowanego i zorientowanego na projekty wykorzystania danych w przedsiębiorstwo całkowicie oparte na danych. „Oparty na danych” w tym kontekście oznacza, że ​​jak najwięcej decyzji i procesów w firmie opiera się na danych”.

W większości przypadków nasi klienci mają „standardowe” raporty, które wychodzą z ich systemów ERP. Raporty te zwykle składają się z list z określonego działu, które nie są wystarczająco solidne, aby sprostać ich potrzebom. Zwykle nabywają narzędzie BI do tworzenia prostych i lepiej wyglądających pulpitów nawigacyjnych z możliwością scalania danych działów w jednym miejscu i uzyskiwania lepszego wglądu w dane firmy jako całości. Na przykład mogą obecnie mieć raport dotyczący swoich zapasów i oddzielny raport dotyczący sprzedaży. Możliwość łączenia poziomów zapasów z dowolnymi otwartymi zamówieniami sprzedaży i zakupu zapewnia wgląd, którego potrzebują, aby podjąć świadomą decyzję biznesową.

Bycie kulturą opartą na danych zajmuje trzecie miejsce w tegorocznym Data, BI & Analytics Trend Monitor i nie jest to niespodzianką. Z badania wynika, że:

​​„głównym celem jest zastąpienie intuicji menedżerów faktami wynikającymi z danych oraz umożliwienie wszystkim pracownikom aktywnego wykorzystywania danych w celu usprawnienia ich codziennej pracy. Celem jest pełne wykorzystanie potencjału firmy poprzez podejmowanie skuteczniejszych decyzji, skuteczniejszych inicjatyw i wyraźniejszej przewagi konkurencyjne”.

Obecnie mniej niż 20% pracowników umysłowych korzysta z aplikacji BI, wykorzystując mniej niż 20% dostępnych danych.

Jednak dzięki odpowiedniemu planowaniu i przygotowaniu Twoja organizacja może uniknąć typowych pułapek i odnieść sukces w podejmowaniu lepszych decyzji opartych na danych.

 

Klucze do sukcesu: podstawy i elastyczność

Zwiększenie szybkości i dokładności raportowania, zapewnienie użytkownikom biznesowym łatwego dostępu do informacji i umożliwienie każdemu użytkownikowi podejmowania decyzji na podstawie danych to ważne powody, dla których warto wybrać platformę BI. Ostatecznie jednak wybór sprowadza się do etapu w podróży BI i priorytetów.

Organizacje powinny nie tylko inwestować w samą platformę BI i platformę analityczną, ale także w nowe strategie, aby zapewnić wysoką akceptację użytkowników wśród tych, którzy najbardziej skorzystają na BI. Równie ważne jak przyjęcie nowych, najlepszych praktyk, jest wiedza, która pozwala uniknąć po drodze różnego rodzaju pułapek.

Najważniejszą rzeczą, którą należy odnieść w stosunku do analizy trendów BI, jest to, że trendy zmieniają się w czasie, podobnie jak Twoje priorytety. To, co jest teraz niezbędne dla Twojej firmy, będzie się zmieniać z biegiem czasu, a najlepszym rozwiązaniem jest taki system BI,  który opanuje podstawy, zapewniając jednocześnie elastyczność dostosowywania się.

 

 

 

źródło: https://www.targit.com/blog/bi-fundamentals-remain-a-priority

Dowiedz się więcej o systemie TARGIT, który opisany jest w powyższym poście

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły