Analityka i raportowanie w branży medycznej

Wdrożone rozwiązania

Analizy, Raportowanie, business intelligence Targit

megamed analityka raportowanie

Celem wdrożenie w firmie MegaMed Sp. z o.o. (sieć placówek medycznych w Polsce. Od grudnia 2012r. część grupy LUX MED) było rozwiązanie, które pozwoli szybko i łatwo weryfikować efektywność działań poszczególnych placówek medycznych należących do sieci w jednym miejscu. Ponadto ma za zadanie kontrolować i zarządzać kosztami wynagrodzeń, analizować wykonalność procedur (ilość zlecanych badań czy wydawanych skierowań); podnosić jakość dostarczanych usług (analiza powracalności klientów) oraz przeprowadzać benchmarking wewnętrzny placówek należących do sieci.

osiągnięte przez Klienta

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Tworzenie raportów w zaledwie kilka kliknięć. Wszystkie dane dostępne są na bieżąco.

MOŻLIWOŚĆ ŁĄCZENIA WIELU DANYCH W JEDNYM RAPORCIE

Widok danych na jednym pulpicie, prezentujący dane finansowe z wielu źródeł. 

JEDNA WERSJA PRAWDY

Wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu Zarząd otrzymuje terminowo spójne raporty.  

ELIMINACJA RYZYKA BŁĘDNYCH DANYCH

Możliwość szybkiego reagowania na zagrożenia,

Opis szczegółów projektu

CELE PROJEKTU

 • Szybkie i łatwe weryfikowanie efektywności działań poszczególnych placówek medycznych należących do sieci w jednym miejscu;
 • Kontrolowanie i zarządzanie kosztami wynagrodzeń;
 • Analizowanie wykonalności procedur (ilość zlecanych badań czy wydawanych skierowań);
 • Podnoszenie jakości dostarczanych usług (analiza powracalności klientów);
 • Przeprowadzanie benchmarking wewnętrzny placówek należących do sieci.

ROZWIĄZANIE

 • Opracowanie projektu hurtowni oraz kostki OLAP.
 • Dedykowane modele wielowymiarowe do poszczególnych obszarów analiz: opracowany model obejmujący 700 atrybutów analitycznych pogrupowanych w 77 wymiarach oraz blisko 100 miarach.
 • Zintegrowane dane finansowe i operacyjne z wielu systemów IT (finansowych i operacyjnych)
 • Widoki danych z możliwością drążenia odnośnie personelu medycznego, efektywności pracy lekarzy, ilości wizyt, czasu pracy lekarzy, ilości wykonanych procedur, struktury pacjentów oraz ich powracalności. 

UZYSKANE EFEKTY

 • Oszczędność czasu, który w jest na wagę złota. Obecnie porządkowanie informacji, tworzenie analiz, generowanie raportów zajmuje zaledwie kilka kliknięć. Wszystkie dane dostępne są na bieżąco.
 • Możliwość łączenia wielu danych w jednym raporcie. Funkcja niezwykle przydatna w przypadku rozliczeń np. Medycyny Pracy. Pozwala uzyskać na jednym pulpicie widok prezentujący zakres informacji o tym która firma, kiedy, jaki zakres badań i za ile zrealizowała.
 • „Jedna wersja prawdy”, informacje zarządcze w jednym miejscu. Dane ze wszystkich gabinetów sieci spływają do jednego systemu, dzięki czemu Zarząd otrzymuje terminowo jakościowe raporty wg wcześniej ustalonych kryteriów.
 • Sprawne rozliczanie NFZ’u – istnieje pula punktów odgórnie narzucona z NFZ’u, którą można wykorzystać w danej jednostce organizacyjnej i w tym momencie system prezentuje ile takich punktów zostało wykorzystane /niewykorzystane oraz czy jest nad wykonalność.
 • Eliminacja ryzyka błędnych danych i możliwość szybkiego reagowania na zagrożenia, związane np. z wydatkami przychodni czy wykonywanymi procedurami przez personel.
poznaj cały opis wdrożenia u klienta

Jak zarządzać kosztami wynagrodzeń w branży medycznej, aby osiągnąć 100% wydajności?

CO POWIEDZIAŁ KLIENT

„To, za co najbardziej cenię system TARGIT to jego intuicyjność w użytkowaniu, możliwość dogłębnej, hierarchicznej analizy danych od najwyższego poziomu do najniższego oraz ogromna oszczędność czasu. Wszystkie dane mam w jednym miejscu. Nie muszę już ręcznie przeszukiwać mnóstwa rekordów, programów czy okien.”

Agnieszka Telążka - Sać
Specjalista ds. informatyki, MegaMed Sp. z o.o.

Co zdecydowało o wyborze Solemis

JEDNA WERSJA PRAWDY

Prosta dystrybucja raportów do szerokiego grona odbiorców. Praca na spójnych danych, aktualizowanych w czasie rzeczywistym. 

KOMPLETNY SYSTEM

Zaspokojenie wszystkich potrzeb, które klient wyartykułował podczas rozpoczęcie poszukiwań rozwiązania.

SZYTY NA MIARĘ

Łatwość tworzenia analiz i raportów oraz dopasowany do indywidualnych potrzeb.

0 tys
pacjentów
0
Placówek w Polsce
0
atrybutów analitycznych
0 mln zł
sprzedaży za 2019 r.