PROPHIX Cloud – obawa przed chmurą czy przed nieznanym?

Ludzie z reguły obawiają się tego czego nie znają, a w momencie poznania okazuje się, że ich obawy były całkowicie nieuzasadnione.

Dokładnie tak samo jest z rozwiązaniami Cloudowymi. Polski rynek jest jeszcze młody pod tym względem, a klienci stopniowo nabierają zaufania. Rozwiązania chmurowe w tym PROPHIX Cloud oferują szereg zabezpieczeń i to przede wszystkim edukacja naszego rynku biznesu, ma pomagać w szybszym i pewniejszym wchodzeniu w najnowsze, światowe rozwiązania technologiczne. Trzymanie danych na własnym serwerze jest o wiele mniej bezpieczne od przechowywania ich w technologii Cloud, który oparty jest na AWS (Amazon Web Services). Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, rozwiązania tego typu od dłuższego już czasu cieszą się szerokim uznaniem. Warto również pamiętać, że Firma PROPHIX , jako lider, dostarczający rozwiązania chmurowe, nie oszczędzała środków finansowych na cybersecurity.

Zalet PROPHIX Cloud jest wiele, a jednymi z nich są:

– wydajność
– elastyczność, skalowalność
– obniżenie kosztów

Tak, jak wspomniałem wcześniej, w Polsce mamy jeszcze spory dystans do chmury. Niemniej liczba przetwarzanych danych rośnie bardzo szybko i aby być konkurencyjnym na rynku, należy jak najszybciej i przy jak najniższych kosztach móc korzystać z danego rozwiązania. Firmy, które mają taką wiedzę nie zastanawiają się, ani nie zadają pytań czy przenieść swój system do technologii Cloud lub kupić rozwiązanie już funkcjonujące w Cloud. Dla nich ważne jest, jak szybko mogą wdrożyć taką aplikację i jak szybko ich przedsiębiorstwo odnajdzie się w nowej rzeczywistości.

Powinniśmy również zadać sobie pytanie: po co wybieramy rozwiązanie w chmurze i czy to rozwiąże problem w naszej firmie?

Jeżeli odpowiedź brzmi: TAK. to chmura już teraz jest na wyciągnięcie ręki. To, co przemawia na jej korzyść to łatwość dostępu. Każdy z nas obecnie korzysta z rozwiązań chmurowych, nie zdając sobie z tego na co dzień sprawy (np. konto w banku). Kolejnym plusem jest światowy zasięg bez kosztów administracyjnych i operacyjnych oraz atrakcyjny model płatności.

Nie pozwól na to, aby brak zaufania do chmury ograniczał Twoje przedsiębiorstwo w rozwoju.

Niezbędne jest przełamanie stereotypu, który mówi o tym, że bezpieczniej jest trzymać coś u siebie niż u kogoś. Czy nadal ktoś trzyma pieniądze u siebie, zamiast w banku?

Sami możemy odpowiedź sobie na to pytanie, ale takie podejście, jest już w dzisiejszej dobie zupełnie nieaktualne 🙂

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość głosów: 2

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

arkadiusz kaźmierczak
Arkadiusz Kaźmierczak

Konsultant systemów BI/CPM

Pracę w branży informatycznej traktuje, jako pasję oraz sposób na życie. Pracownik z udokumentowaną historią zawodową oraz wieloma listami referencyjnymi. Swoje umiejętności zdobywa od 2010 roku pracując na różnych wyspecjalizowanych stanowiskach. Ekspert w zakresie hurtowni danych, systemów operacyjnych, analiz i Business Intelligence. 

 

Zobacz wszystkie artykuły

[grwebform url=”https://app.getresponse.com/view_webform_v2.js?u=zwfIy&webforms_id=27096803″ css=”on” center=”off” center_margin=”200″/]