Ulepszone raportowanie, nowa wizualizacja i lepsza współpraca z programem Excel: Wersja Prophix 2022.2.0 

Ulepszone raportowanie, nowa wizualizacja i lepsza współpraca z programem Excel: Wersja Prophix 2022.2.0 

To był chaotyczny czas dla Działów Finansowych. Niepewność ekonomiczna, choć nie leży w zakresie kompetencji tego działu, wymaga jego uwagi, jeśli chodzi o pełnienie funkcji strategicznego głosu w firmie. Dyrektorzy Finansowi są teraz bardziej niż kiedykolwiek świadomi, że tradycyjne, ręczne metody budżetowania, prognozowania i planowania nie są odpowiednie.  Dyrektorzy Finansowi od dawna zdają sobie sprawę z ograniczeń związanych z używaniem niepowiązanych arkuszy kalkulacyjnych Excel jako podstawowego narzędzia. Prawie dwie trzecie zespołów finansowych nadal używa arkuszy Excel w ramach procesów budżetowania i prognozowania. Jest to jednak nieefektywny i mało wydajny sposób planowania. Program Excel opiera się na ręcznych procesach udostępniania arkuszy kalkulacyjnych, poprawiania błędów i imporcie danych źródłowych. 

W rezultacie organizacje aktywnie dążą do automatyzacji Planowania Finansowego i Analityki (FP&A) w 2022 roku. Według niedawnego badania przeprowadzonego przez CFO Dive ponad dwie trzecie respondentów postawiło sobie za cel na 2022 rok wdrożenie automatyzacji ponad 50% procesów FP&A do końca roku. Natomiast nieco mniej niż połowa badanych organizacji wykorzystuje obecnie automatyzację, aby osiągnąć ten cel. 

Prophix

 

Wszystko to jest zgodne z tym, co zamierza osiągnąć nasz partner Prophix. Celem jest wyeliminowanie problemów związanych z modelowaniem i planowaniem za pomocą niepowiązanych arkuszy kalkulacyjnych. Jednocześnie uwzględniając znane aspekty tradycyjnego, ręcznego planowania.   

Wprowadzono kilka udoskonaleń automatyzacji, które jeszcze bardziej poprawiają środowisko pracy użytkownika. Nowe wizualizacje, ulepszone możliwości raportowania i współdziałanie z programem Excel. Ta integracja z Excel pozwala użytkownikom Prophix wykorzystać moc planowania zawartego w systemie. Wydajność i bezpieczeństwo, elastyczność modelowania i planowania w interfejsie najlepiej dostosowanym do konkretnej roli lub przypadków wykorzystania. 

Oto więcej informacji na temat funkcji, które znajdują w tym ekscytującym wydaniu. 

Ulepszenia analizatora Prophix 

Prophix Analyzer, to dodatek Prophix do Microsoft 365. Pozwala, aby informacje z systemu stały się głównym źródłem danych dla modelowania i analizy w Excelu. Prophix Analyzer utrzymuje łączność z danymi w modelach Prophix, dzięki czemu można pobrać najnowsze dane planowania do Excela w celu dalszej analizy. 

Najnowsze ulepszenia dodatku Prophix Analyzer pozwalają na szybkie tworzenie arkuszy Excel z elastycznymi układami, które łączą się z modelami Prophix. Twórz funkcje Prophix w programie Excel (=Prophix.GetValue) przy użyciu istniejących widoków danych. Pobieraj określone kombinacje danych z modeli, umożliwiając bardziej złożone modelowanie w Excel. 

blank

Prophix Analyzer Enhancements

Wykres kaskadowy na pulpicie nawigacyjnym 

Kto nie chciałby mieć szybszego wglądu w dane? Samoobsługowe pulpity nawigacyjne pozwalają rozpocząć dzień w najbardziej efektywny i świadomy sposób. Wykresy są generowane automatycznie z odświeżonymi danymi, w celu przeglądu kluczowych mierników i wskaźników KPI. Identyfikuj, monitoruj, mierz i analizuj najważniejsze informacje na temat wyników Twojej firmy. 

Interesariusze i liderzy mogą wizualizować dane „tu i teraz” za pomocą pulpitów nawigacyjnych Prophix, które prezentują dane unikalne dla każdej osoby. Nowością w tej wersji jest tworzenie wizualizacji typu wykres kaskadowy, która pokazuje relację między wartością początkową a skojarzonymi elementami generującymi wynik. 

blank

Waterfall Dashboard Chart

Ulepszone filtrowanie danych 

Raporty są podstawą przeglądania i interakcji z danymi biznesowymi, ale budżetowanie dużych zestawów danych ma swoje własne zawiłości i niuanse. Jest to szczególnie istotne w przypadku dynamicznego rozwoju Twojej firmy lub jeśli prowadzisz działalność w szczególnie złożonej branży z potrzebami bezpiecznego dostępu do danych. 

Prophix oferuje zintegrowany, innowacyjny sposób usprawnienia procesu rocznego budżetowania. Daje to więcej czasu na analizę i pomaga zrozumieć czynniki zwiększające rentowność Twojej firmy. W tej wersji wzbogacono to doświadczenie, dodając zaawansowane funkcje filtrowania, które optymalizują sposób pozyskiwania określonych danych, które są dla Ciebie istotne. 


blank


blank

Nie wiemy, kiedy niepewność na świecie się unormuje, ale wiemy jedno: aby odnieść sukces w tych czasach, zespoły finansowe muszą mieć możliwość usprawnienia procesów, szybszego uzyskiwania informacji i poprawy sprawności działania. 

Dowiedz się więcej na temat systemu Controllingowego Prophix – tutaj

Webinar nowości Prophix 22.2.0

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szeroko rozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością                                                        przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz                                                                  konkurencję już dziś.