Qlik – Nowy system Business Intelligence w ofercie Solemis

Od kwietnia 2015 r rozszerzyliśmy naszą ofertę o nowy system BI jakim jest Qlik. To dla nas możliwość jeszcze lepszego wspierania rozwoju naszych klientów.

Firma Qlik jest liderem w branży Data Discovery – intuicyjnych rozwiązań do samoobsługowej wizualizacji i analizy danych. Rozwiązaniom Qlik zaufało blisko 37 tys. klientów, którzy za ich pomocą odczytują sens informacji pochodzących z różnych źródeł i eksplorują ukryte zależności pomiędzy danymi, co prowadzi do odkrywczych wniosków i pomysłów.

Qlik, jako pierwsza firma na świecie, już w 1993 roku, przeniosła analizowane dane do pamięci RAM serwera. W toku ewolucji rozwiązania, przez ostatnie lata algorytmy kompresji i umieszczania danych w pamięci były udoskonalane, tworząc obecne rozwiązanie, które pozwala na ekstremalnie szybkie i wydajne przetwarzanie ogromnych wolumenów danych. Dzięki zastosowaniu opatentowanych rozwiązań w zakresie kompresji i przetwarzania danych nie wiąże się to z koniecznością stosowania kosztownych specjalizowanych rozwiązań sprzętowych.

Unikalną cechą platformy Qlik jest asocjacyjny interfejs użytkownika wszystkie obiekty wizualizacyjne reagują natychmiast na wybór użytkownika pokazując powiązania między danymi.  Użytkownik ma zawsze wgląd w cały zakres danych, również dane wykluczone przez jego wybory.  Daje to nowy wymiar analityczny i umożliwia np. analizowanie, dlaczego określone produkty nie sprzedają się w danej grupie klientów czy geografii.

Rozwiązanie Qlik to nie samo narzędzie, ale cała platforma udostępniająca realizację różnych potrzeb w zakresie analizy danych takich jak: funkcjonalność analizy kierowanej, samoobsługowej wizualizacji danych, osadzania analiz w aplikacjach operacyjnych czy na portalach WWW, współpracy oraz raportowania.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu umówienia prezentacji.

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły

Zapisz się do newslettera

Zarejestruj się, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach na blogu

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Solemis Group Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Kłajpedzkiej 7f informacji handlowo-marketingowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2010 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) oraz przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Zbieranie danych odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. *

CAPTCHA
Please wait...