Rachunkowość zarządcza w branży spożywczej – wdrożenie w ZAKŁADACH MIĘSNYCH GZELLA

Jedynie 20 dni roboczych – tyle trwało podstawowe wdrożenie systemu Prophix w firmie Gzella Poland, którego roczne obroty sięgają 350 mln złotych oraz RZiS obejmujący 220 delikatesów w Polsce i eksport do 25 krajów.

Główne cele jakie zostały postawione przy tym wdrożeniu to: wdrożenie rachunkowości zarządczej, automatyzacja prac rachunkowych oraz umożliwienie prowadzenia analiz wielowymiarowych sprzedaż (cel pojawił się w trakcie wdrożenia). Najlepszym rozwiązaniem okazało się wdrożenie centralnej hurtowni danych oraz modele analizy finansowej i analizy sprzedaży.

Główne korzyści uzyskane przez klienta to:

Zarządczo-kontrolingowe

Automatyzacja przeliczeń RZiS na poszczególne produkty.

Alokacja przychodów i kosztów wg menedżerskiego RZiS dla różnych rodzajów działalności (surowiec, przetwory, inne).

Sprzedażowo-marketingowe

Szybka analityka i raportowanie rynkowe ilościowe i procentowe (grupy produktowe, PH, klienci).

Skrócenie czasu dostępu do danych dziennej sprzedaż z miesiąca do 24 h dzięki automatyzacji prac wcześniej wykonywanych ręcznie.

Wsparcie procesów Sales & Operations Planning.

 

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce KLIENCI – zapraszamy !

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły