Raportowanie oparte na bazie Excela staje się przeszłością

Nowoczesne systemy Business Intelligence (BI) potrafią dostarczać niezbędnych informacyjnych do podejmowania decyzji biznesowych w sposób niezwykle skuteczny i natychmiastowy.

Dane mogą pochodzić z wielu źródeł zwłaszcza wewnętrznych systemów produkcyjno-raportowych. Następnie są one kumulowane w jednym miejscu, czyli w wybranej aplikacji BI. Budowanie analiz odbywa się w prosty i przyjemny sposób gównie opierając się na zasadzie działania: przeciągnij i upuść element (ang. drag and drop). Analizy są interaktywne, a obiekty powiązane ze sobą, dlatego dotarcie do poszukiwanej informacji jest bardziej zabawą niż pracą. W szybki sposób można odnaleźć dane pozwalające na śledzenie poziomu jakości funkcjonowania interesujących nas obszarów przedsiębiorstwa.

Czas zaoszczędzony na przygotowywaniu raportów, można przeznaczyć na efektywne działanie na rzecz rozwoju firmy.

 Jak widzisz, działanie analityka zbierającego dane niezbędne do stworzenia (niejednokrotnie jednorazowego!) raportu w Excelu wydaje się być epoką kamienną przy cywilizacji nowożytnej. Warto czasem wyjść poza utarte schematy i spróbować czegoś nowego, aby działać efektywniej.

 

Zainteresowany skutecznym narzędziem BI?

Poznaj samoobsługowy system do gromadzenia danych oraz analizowania i raportowania biznesu

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Patryk Zaprawa

Konsultant ds. systemów Business Intelligence

Na co dzień bierze udział we wdrożeniach rozwiązań Business Intelligence oraz hurtowni danych. Prowadzi również szkolenia oraz webinaria dla klientów, prezentując aktualizacje, funkcjonalności i możliwości wykorzystania systemów BI.

Zobacz wszystkie artykuły