Dlaczego raporty porównawcze są kluczem do wyboru dostawcy systemu controllingowego?

Raporty analityczne są doskonałym punktem wyjścia do oceny zalet i wad różnych narzędzi finansowych. Zapewniają kompleksowy przegląd dostępnych rozwiązań z uwzględnieniem opinii klientów i ekspertów w danej dziedzinie. 

Doroczny raport Vendor Landscape Matrix firmy BPM Partners jest jednym z tych, które w wiarygodny i obiektywny sposób przedstawiają zestawienie dostępnych rozwiązań. Raport w unikalny sposób łączy komentarz analityków, szczegóły dotyczące możliwości, Quick Facts z ogólną oceną zadowolenia i wskaźnikiem rekomendacji, porównawcze wykresy zadowolenia klientów oraz tabele cenowe dostawców.  

W raporcie z 2022 r. oceniono, że nasz partner biznesowy, firma Prophix utrzymała mocną pozycję uzyskaną w poprzednim roku. 

Nadchodzące trendy w finansach  

Raport BPM Partners koncentruje się wyłącznie na obszarze działalności związanej z zarządzaniem wydajnością przedsiębiorstw (Corporate Performance Management). Skupienie się na jednej wąskiej specjalizacji pozwoliło firmie BPM osiągnąć pozycję eksperta i przygotowywać analizy poparte wiedzą i ogromnym doświadczeniem. Dzięki temu w wiarygodny sposób można podsumować możliwości różnych dostawców rozwiązań, aby zidentyfikować szersze trendy na rynku. 

W swoim raporcie z 2022 r. BPM podkreśla, że „zapotrzebowanie na systemy zarządzania wydajnością stale rośnie”. Wiele organizacji zdało sobie sprawę z istoty „transformacji finansów”, która nadal pomaga zaradzić skutkom COVID, inflacji, niepewności geopolitycznej i problemom związanym z utrzymaniem ciągłości w łańcuchu dostaw. Dyrektorzy finansowi stanęli przed wyzwaniem „przejścia od klasycznego planowania i raportowania skoncentrowanego na finansach do dynamicznego i kompleksowego planowania, konsolidacji, raportowania i analiz”. Aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom finansowym rozwiązania CPM zyskały na wartości bardziej niż kiedykolwiek. 

Co o rozwiązaniu mówi tegoroczny raport? 

Tegoroczny raport pozycjonuje naszego partnera Prophix jako Excellent pod względem zadowolenia klientów i Dominant w statusie rynkowym – co gwarantuje wysoką pozycję w matrycy BPM (grafika poniżej). W rankingu, Prophix został porównany z konkurencyjnymi rozwiązaniami takimi jak: deFacto, Fluence, IBM, Planful, Talentia i Vena. 

BPM wskazuje kilka głównych mocnych stron systemu, w tym: 

Analityk BPM Craig Schiff (Profil Linkedin) również wspomina o silnej reputacji Prophix na rynku w zakresie zadowolenia klientów . 

Co brano pod uwagę podczas przygotowywania zestawienia? 

 BPM ocenił każdego dostawcę według 15 atrybutów, przeprowadzając wywiady z ponad 30 klientami. Prophix, był powyżej średniej w branży pod względem wszystkich funkcjonalności, z wyjątkiem konsolidacji finansowej – ze względu na niedawne przejęcie firmy Sigma Conso . Ze względu na krótki czas jaki upłynął od fuzji, nie udało się zebrać odpowiedniej ilości danych, które można byłoby wziąć pod uwagę jako wiarygodne dla raportu.  

W porównaniu z trzema innymi dostawcami (Vena, Planful i Talentia) Prophix uzyskał najwyższy wynik w 11 kategoriach 

Czego możemy się spodziewać w przyszłości? 

Rozwiązania CPM nie znikną, a będą się rozwijać i pełnić coraz ważniejszą rolę w przedsiębiorstwach. Jeśli szukasz łatwego w użyciu rozwiązania z rozbudowanymi możliwościami budżetowania, raportowania i planowania, BPM Partners stawia naszego partnera na czele. Jesteśmy przekonani, że w przyszłych raportach BPM Vendor Landscape Matrix firma utrzyma silną pozycję dzięki ciągłym inwestycjom w globalne konsolidacje, międzynarodowy rozwój i innowacyjny plan rozbudowę produktów. 

Dowiedz się więcej o rankingu w zestawieniu Vendor Landscape Matrix firmy BPM. 

Źródło: https://blog.prophix.com/why-analyst-reports-are-key-to-choosing-a-cpm-vendor/ 

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Już teraz możesz dołączyć do grona zadowolonych klientów!

Wyślij zapytanie i poznaj funkcjonalności narzędzia, które mogą wesprzeć Cię w codziennej pracy.
solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szeroko rozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością                                                        przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz                                                                  konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły