Źródło jednej prawdy danych – STOP rozproszonym informacjom

Dla profesjonalistów FP & A (planowanie finansowe i analizy)  poszukujących danych, świat jest pełen niesamowitych skarbów.

Podczas gdy każdy nowy zestaw danych niewątpliwie zawiera nowe perły mądrości, proces gromadzenia i sprawdzania danych pozostawia niewiele czasu na „polerowanie” danych, aby zapewnić najwyższy poziom strategicznej wartości dla organizacji.

W rzeczywistości, w oparciu o wyniki niedawnego badania liderów FP & A z firm każdej wielkości na całym świecie, większość firm poświęca ponad 50% czasu analizy danych na zbieranie i walidację danych. Jednak według respondentów oszałamiające 88% firm wciąż zmaga się z jakością danych.

Jednak trudny stan danych nie jest koniecznie najbardziej interesującym aspektem dla organizacji finansowych. Największym wyzwaniem dla 31% respondentów jest to, że nie ma jednego źródła prawdy danych. Innymi słowy, zbyt wiele skarbów danych zebranych przez członków zespołu FP & A jest przechowywanych w ich osobistych kolekcjach i nie ma scentralizowanego skarbca dla zbiorowych pereł mądrości.

Bardzo niewiele organizacji finansowych ma „jedno źródło prawdy danych”. Zamiast tego informacje są rozproszone pomiędzy oprogramowaniem dla przedsiębiorstw – głównie systemem ERP – i niezliczoną masą arkuszy kalkulacyjnych.

Gromadzenie i walidacja danych obecnie monopolizuje czas spędzony na analizie danych. Aby profesjonaliści FP & A mogli zapewnić swoim organizacjom wyższy poziom strategicznych spostrzeżeń, musi nastąpić zmiana w sposobie gromadzenia, zarządzania i udostępniania danych.

Kierownictwo, poszukując świętego Graala z danych z jednego źródła, jest często sparaliżowane tym, że wszystkie dane, niezależnie od źródła, będą niedokładne do pewnego stopnia.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły