Odkrywanie danych

Wprowadzenie

W  dzisiejszych realiach gospodarczych bardzo popularne stało się odkrywanie danych gdyż podejmowanie szybkich i trafnych decyzji opartych na danych jest kluczowym czynnikiem sukcesu rynkowego. Kadra zarządzająca oraz pracownicy muszą podejmować decyzje oparte na danych w czasie krótszym niż jeden dzień. Często muszą wykonać analizy danych z różnych źródeł, w wielu przypadkach również zewnętrznych, oraz w całkiem nowym kontekście. Tradycyjne narzędzia analityczne w pełni zarządzane przez działy IT nie są w stanie tak szybko dostarczyć danych oraz odpowiednich raportów i wizualizacji. Również użytkownik analizujący dane nie może dowolnie zmienić wizualizacji, parametrów raportu czy szybko dodać brakujących informacji np. nowej klasyfikacji produktów. Szacuje się, że w tradycyjnym systemie analitycznym dostarczenie nowego raportu przez dział IT zajmuje około 6 tygodni, co powoduje wiele opóźnień w podejmowaniu decyzji lub decyzje, które nie są oparte na danych a jednie na pewnych założeniach. Rozwiązania Business Intelligence, które oferujemy są wszechstronne – z jednej strony korzystają z ustrukturyzowanych danych zarządzanych przez IT, ale jednocześnie pozwalają analitykom na samodzielne odkrywanie danych (ang. Data Discovery). Odkrywanie danych nie wymaga zaawansowanej wiedzy IT, użytkownicy biznesowi mogą szybko i samodzielnie dołączyć oraz przeanalizować dowolne źródło danych. Najprostszym przykładem mogą być dane pochodzące z arkusza Excel – metoda „przeciągnij i upuść” pozwala na rozpoczęcie ich analizowania. Oczywiście możliwości odkrywania danych nie ograniczają się wyłącznie do arkuszy Excel. Nasze rozwiązania posiadają szeroką gamę gotowych konektorów zarówno do wewnętrznych baz danych, systemów, jak i do zewnętrznych źródeł danych dostępnych w sieci internetowej.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZADZWOŃ 58 661-22-22 lub napisz do nas

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Solemis Group Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Kłajpedzkiej 7f informacji handlowo-marketingowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2010 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) oraz przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Zbieranie danych odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. *

Proszę czekać ...

Privacy Preference Center

Necessary

Podmioty, z których rozwiązań korzystamy to: GetResponse, GetSiteControl, Quform, RateMyPost.
Dysponują one własnymi, jasno zdefiniowanymi politykami prywatności, które stanowią zarazem kodeks postępowania gwarantujący należytą dbałość o przetwarzanie danych.

GetResponse, Quform, RateMyPost

Advertising

Zbieranie ciasteczek, umożliwiających dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Google Analytics, Google ADS

Analytics

Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację.

Yandex Metrix, Google Anaytics

Other