Wizualizacja danych

Wprowadzenie

Wizualizacja danych to jest kwestia tego w jaki sposób nasz umysł jest w stanie szybko i wygodnie interpretować dane liczbowe i na tej podstawie podejmować decyzje. Z jednej strony są osoby, które po wielu latach pracy z liczbami wykształciły w sobie umiejętność ich interpretowania odczytując „surowe” wartości. O ile zestawienie takich wartości jest proste, zawiera kilka, kilkanaście liczb w formie dwuwymiarowej tabeli – jeszcze jest to naturalne. Sprawa jednak się komplikuje, gdy tych wartości będzie więcej, zestawionych jednocześnie w większej liczbie wymiarów, np. w formie tabeli przestawnej, wypełniającej cały ekran. W takiej sytuacji nasz umysł jest w stanie wychwycić liczby różniące się od pozostałych przynajmniej o rząd wielkości. Ciężko jednak będzie wychwycić odchylenia, anomalie, trendy, zależności. W obecnych czasach, aby być skutecznym i konkurencyjnym na rynku, musimy szybko reagować, dostosowywać się do warunków biznesowych, a nawet z wyprzedzeniem przewidywać zachowanie rynku. Na szczęście w tym miejscu z pomocą przychodzi Business Intelligence dostarczając narzędzia do analizowania i wizualizacji danych zarówno w formie raportów, tabel przestawnych jak i w formie graficznej. To jednak graficzna forma prezentacji dla większości osób jest naturalna, a z pewnością wygodniejsza i bardziej skuteczna w kontekście analizowania danych. Dzięki wielowymiarowym, interaktywnym analizom jesteśmy w stanie bardzo szybko wyciągnąć właściwe wnioski z ogromnej ilości danych, a w konsekwencji podejmować właściwe decyzje w oparciu o fakty, a nie tylko w oparciu o intuicję. 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZADZWOŃ 58 661-22-22 lub napisz do nas

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Solemis Group Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Kłajpedzkiej 7f informacji handlowo-marketingowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2010 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) oraz przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Zbieranie danych odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. *

Proszę czekać ...

Privacy Preference Center

Necessary

Podmioty, z których rozwiązań korzystamy to: GetResponse, GetSiteControl, Quform, RateMyPost.
Dysponują one własnymi, jasno zdefiniowanymi politykami prywatności, które stanowią zarazem kodeks postępowania gwarantujący należytą dbałość o przetwarzanie danych.

GetResponse, Quform, RateMyPost

Advertising

Zbieranie ciasteczek, umożliwiających dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Google Analytics, Google ADS

Analytics

Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację.

Yandex Metrix, Google Anaytics

Other