Nowoczesny controlling, budżetowanie, planowanie i finanse

po co nam controlling?

Jeśli nie znamy kierunku nie osiągniemy celu

Controlling i zarządzanie finansami stały się kluczowymi funkcjami nowoczesnych przedsiębiorstw. Bez systemu controllingu i budżetowania firmy nie są w stanie poradzić sobie z ogromną konkurencją na rynku, finansowaniem rozwoju a tym samym przetrwaniem. Solemis wychodzi naprzeciw potrzebom  przede wszystkim polskich dynamicznie rozwijających się firm, ale także wielkich korporacji. Nasza ogromna wiedza ekspercka w tym zakresie zdobyta podczas setek wdrożeń zapewnia Klientom stworzenie rozwiązań, które podnoszą jakość wewnętrznego systemu controllingu, budżetowania i finansów na zupełnie nowy poziom. Nowoczesny controlling to nie tylko budżetowanie roczne ale również szczegółowe planowanie zatrudnienia, inwestycji i innych zasobów. Pozwala to Zarządom firm na podejmowanie nowych wyzwań i radzenie sobie w czasach osłabienia gospodarczego.

ZALETY NASZYCH ROZWIĄZAŃ

do controllingu i finansów

AUTOMATYZACJA PRACY

Dzięki automatyzacji procesów importu i scalania danych z dowolnych źródeł, automatycznej alokacji kosztów między kontami i kalkulacji wyników z powiadomieniami i podglądem dla administratora

PANOWANIE NAD PROCESAMI

Dzięki procesom obiegu pracy z automatycznym uruchamianiem zadań, powiadomieniami i podglądem dla administratora, pracą na arkuszach Excel lub na formatkach w systemie

ELIMINACJA BŁĘDÓW

Dzięki zbudowanym szablonom raportów i automatyczną wysyłką z wykorzystaniem uprawnień użytkowników lub bezpośrednim dostępem do analiz z drążeniem do danych źródłowych

ZADOWOLENIE ZARZĄDU

Dzięki dowolnym analizom ad hoc, z których łatwo jest generować dowolne raporty z wykresami i publikować w uzgodnionych miejscach lub skorzystać z aplikacji mobilnej

Jakie Obszary Obejmujemy

BUDŻETOWANIE I PROGNOZOWANIE

Budżetowanie odgórne i oddolne z automatycznymi rozkładami na centra kosztów i zysków. Zarządzanie obiegiem pracy w planowaniu oraz o wiele więcej.

ANALIZY FINANSOWE

Błyskawiczne analizowanie danych w dowolnych układach na bazie rzeczywistych, aktualnych danych z drążeniem do szczegółów powiązanych transakcji finansowych i wiele więcej.

RAPORTOWANIE ZARZĄDCZE

Szablony raportowania wypełniane danymi zgodnie z ustawionymi uprawnieniami i rozsyłane automatycznie do setek osób wg ustalonego harmonogramu i wiele więcej.

PLANOWANIE INWESTYCJI

Planowanie wydatków inwestycyjnych i zakupu środków trwałych w oparciu o ustalone założenia z integracją do dowolnych źródeł danych na ich temat, szybkie rozliczanie i śledzenie odchyleń nie jest już problemem.

ANALIZY RENTOWNOŚCI

Automatyczne alokacje kosztów wg dowolnych kluczy podziałowych niezależnie od posiadanego systemu ERP pozwalają na obliczanie i śledzenie rentowności produktów, oddziałow, sklepów, pracowników i tak dalej.

CONTROLLING PROJEKTÓW

Wielowymiarowe i wielopoziomowe struktury projektów ze śledzeniem w dowolnym okresie czasowym oraz konsolidacją wyników poszczególnych projektów do zbiorczego wyniku firmy bez angażowania czasu kontrolerów to tylko początek.

RACHUNEK KOSZTÓW

Rozliczanie kosztów według różnych standardów: Ustawy o Rachunkowości, IFRS, GAAP. Analiza kosztów na potrzeby optymalizacji (zasoby, czynności, procesy, produkty, rynki czy klienci). Wykorzystanie informacji z rachunku kosztów na potrzeby zarządzania strategicznego i operacyjnego  i wiele więcej.

KONSOLIDACJA FINANSOWA

Wielopoziomowa, wielowalutowa z uwzględnieniem dowolnych struktur właścicielskich i eliminacją transakcji  automatycznie generująca skonsolidowany raport nawet zanim musimy złożyć go na giełdzie lub przekazać udziałowcom, wiele problemów znika.

co mówią nasi klienci

 • “Najistotniejszym elementem wdrożenia było opracowanie modelu kalkulacji kosztów wytwarzania wyrobów gotowych. Dodatkowo wdrożenie rozwiązania Prophix wspiera nasze przedsiębiorstwo w obszarach zarządzania strategicznego oraz raportowania finansowego”

  Bogdan Chlebowski
  Manager IT, Austrotherm Sp. z o.o.
 • “Głównym celem wdrożenia systemu Prophix była kontrola kosztów. W MPL Balice planuje się koszty na ok. 10 tys. pozycji budżetowych … Potwierdzamy, że wszystkie prace zostały wykonane z pełną starannością i profesjonalizmem, system PROPHIX w pełni spełnia wymagania przedsiębiorstwa”

  Anna Skalska
  Kierownik Działu Controllingu, Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków Balice im. Jana Pawła II
 • “Celem wdrożenia była automatyzacja raportowania skonsolidowanego wyniku grupy TPA w kilku różnych układach kalkulacji kosztów. W ramach wdrożenia przygotowanych zostało ok. 800 procesów importu, przetwarzania i kalkulacji danych pod kątem realizacji potrzeb zarządczych. Po wdrożeniu systemu PROPHIX czas przygotowania okresowych raportów skrócił się z dwóch tygodni do kilku dni”

  Krzysztof Horodko
  członek Zarządu, TPA Sp. z o.o.