Usługi wdrożeniowe i konsultingowe

po co są potrzebne usługi

Żaden system nie zastąpi człowieka, jego wiedzy, umiejętności i kreatywności

Misją Solemis jest współpraca z Klientami w celu osiągania sukcesów. Wszystkie nasze usługi służą realizacji tej misji. Wyzwania, które stoją obecnie przed firmami wymagają bardzo dużych umiejętności i wiedzy. Żeby te wyzwania zrealizować angażujemy się we współpracę już na etapie analizy potrzeb i problemów doradzając najlepsze rozwiązania. W trakcie projektu wdrożeniowego nadrzędnym celem jest taka realizacja projektu, żeby wykonać go w ustalonym terminie i budżecie. Wspieramy następnie Klienta na etapie pełnego uruchomienia rozwiązania oraz zapewniamy dalszą opiekę serwisową. Wszystkie te elementy naszego zaangażowania sprawiają, że dobrze rozumiemy specyficzne wymagania każdego Klienta. Zapewniamy spokój pracowników oraz bezpieczeństwo i rozwój wdrożonego rozwiązania.

ZALETY NASZYCH USŁUG

konsultingowych i wdrożeniowych

DOSTĘP DO WIEDZY

Wiedzę przekazujemy nie tylko podczas szkoleń ale również w trakcie analizy potrzeb oraz później świadcząc opiekę serwisową. Odbywa się to w postaci warsztatów, webinariów, konferencji oraz indywidualnych rozmów. 

PANOWANIE NAD PROJEKTEM

Kluczową osobą w zapewnieniu właściwej realizacji projektu jest jego kierownik. Posiadamy w naszym zespole osoby z najwyższymi kwalifikacjami i umiejętnościami w tym zakresie.

ELIMINACJA PROBLEMÓW

Dzięki bardzo bliskiej współpracy z producentami systemów IT jesteśmy w stanie szybko usuwać pojawiające się problemy. Reagujemy szybko i jesteśmy bardzo elastyczni co potwierdzają referencje Klientów.

ZADOWOLENIE KLIENTA

Dążymy do tego, żeby od każdego Klienta uzyskać referencje, a tym samym musimy spełnić jego potrzeby. Potwierdzeniem tego jest długa lista zadowolonych Klientów i ich rekomendacje. 

Jakie Rodzaje Usług Oferujemy

USŁUGI WDROŻENIOWE

Każdy projekt składa się z trzech elementów: sytemu, usług dostawcy i pracy Klienta. Usługi wdrożeniowe prowadzone są wg metodyki wypracowanej w Solemis na bazie metodyk Sure Step firmy Microsoft oraz Rapid Implementation firmy Prophix, dostosowanych na bazie doświadczeń naszej firmy do prowadzonych projektów. Dzięki temu są one dopasowane do specyfiki polskiego rynku i gwarantują skuteczną i terminową realizację projektów.

KONSULTING I SZKOLENIA

W świadczonych usługach doradczych opieramy się zarówno na własnych pracownikach, którzy prowadzą m.in. wykłady na Uniwersytecie Gdańskim, jak i zewnętrznych konsultantach. Zarówno konsulting jak i szkolenia obejmują obszary controllingu, finansów, procesów produkcyjnych, obiegu dokumentów i innych kluczowych procesów zarządzania przedsiębiorstwem.

OPIEKA SERWISOWA

Opieka serwisowa uruchamiana jest po zakończeniu projektów wdrożeniowych. Obejmuje ona wsparcie techniczne dotyczące wdrożonych systemów IT oraz wsparcie merytoryczne wdrożonych rozwiązań, czyli modeli biznesowych, procesów operacyjnych oraz modyfikacji oprogramowania. Zapewniamy dostęp do opieki serwisowej zarówno w formie telefonicznej, mailowej jak i przez portal internetowy.

co mówią nasi klienci

 • “Efekty pracy spełniają wszystkie nasze wymagani. Rzetelność i profesjonalne podejście do wypełnianych obowiązków oraz terminowe wykonywanie prac to tylko niektóre z zalet pracowników, których zatrudnia firma. My sami dzięki nowym możliwościom i funkcjonalnościom poprawiliśmy sposób komunikowania się w firmie oraz realizacji zadań związanych z zamówieniami klientów a tym samym kontrolowaniem kosztów w procesie produkcji”

  Jacek Szwaluk
  Szef działu Logistyki, Young Digital Planet S.A.
 • “Szkolenie z systemu MS Dynamics NAV charakteryzowało się profesjonalnym przygotowaniem pod względem merytorycznym. Rzetelna wiedza i doświadczenie prowadzących umożliwiły mi przyswojenie szerokiej wiedzy i wielu niezbędnych informacji potrzebnych do pracy na systemie MS Dynamics NAV. Szczerze mogę polecić firmę Solemis Group z Gdyni”

  Dariusz Więcłowicz
  Dyrektor ds Logistyki, UNIGLOB Sp. z o.o.
 • “PUE ENERGOBUD Leszno Sp. z o.o. potwierdza, że wszystkie prace zostały wykonane z pełną starannością, dzięki czemu ocenia firmę Solemis Group jako rzetelnego i kompetentnego partnera biznesowego”

  Bożena Borowczyk
  Główny Księgowy, Energobud Leszno Sp. z o.o.