Zarządzanie efektywnością i produktywnością

po co zarządzanie efektywnością i produktywnością?

Bez jasnej strategii i ciągłej optymalizacji działań firma nie ma szans na przetrwanie

Poprawa efektywności działań i produktywności zasobów oznacza koncentrację firmy na kluczowych obszarach swojej działalności. Poczynając od określenia celów strategicznych, skoordynowanie wszystkich działań wokół nich aż do ciągłego wspomagania pracowników do poprawiania wyników swojej pracy. W obecnych czasach nie jest to możliwe bez wykorzystania nowoczesnych systemów IT. W szczególności dużą rolę odgrywają systemy operacyjne ERP – służące optymalizacji procesów produkcyjno-logistycznych, CRM – do zwiększania efektywności działań handlowo-marketingowych oraz CPM – służące do zarządzania efektywnością a w szczególności planowania i weryfikowania realizacji celów finansowych firmy. Firma Solemis ma ogromne doświadczenie we wszystkich tych dziedzinach i potrafi doradzić jakie systemy i w jakiej sytuacji spowodują istotną poprawę efektywności oraz dadzą największy zwrot z inwestycji. Ponadto potrafi je skutecznie wdrożyć  zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

ZALETY NASZYCH ROZWIĄZAŃ

do zarządzania produktywnością i efektywnością

USPRAWNIENIE DZIAŁAŃ

Systemy ERP pozwalają na istotne skrócenie procesów, które decydują o jakości produkcji, dostępności towarów, zmniejszeniu stanów magazynowych czy szybkości i kosztach dostaw. Nowoczesne rozwiązania łatwo integrują się z zewnętrznymi systemami klientów i dostawców pozwalając na obniżenie kosztów kooperacji.

POPRAWA WYNIKÓW FIRMY

Na poprawę wyników wpływają zarówno systemy operacyjne ERP, CRM oraz w szczególności systemy CPM do strategicznego zarządzania efektywnością. Pozwalają one na  szybkie planowanie zasobów, dopasowanie się do potrzeb rynku a także ciągłą poprawę rentowności produktów, usług i innych działań przedsiębiorstwa.

PRZEWAGA KONKURENCYJNA

Dobrze dopasowane i wdrożone systemy IT powodują zwiększenie przewagi konkurencyjnej poprzez skupienie działań przedsiębiorstwa na sprawnym zarządzaniu wytworzeniem kluczowych produktów i realizacją usług. Dzięki temu firma może oferować najlepsze produkty w konkurencyjnej cenie przy zapewnieniu wysokiej zyskowności.

ZADOWOLENIE ZARZĄDU I WŁAŚCICIELI

Każda firma w ostatecznym rozrachunku musi realizować cele postawione jej przez udziałowców czy akcjonariuszy. Zarząd odpowiada przed nimi za realizację tych zadań i dobrze wdrożone systemy IT istotnie poprawiają komfort i jakość pracy oraz zadowolenie Zarządu. Przekłada się to oczywiście na dobre wyniki, oczekiwane przez właścicieli firmy.

Jakie Obszary Obejmujemy

w ramach zarządzania produktywnością i efektywnością

ZARZĄDZANIE OPERACYJNE ERP

Systemami klasy ERP zajmujemy się nieomal od początku swojej działalności. Tworzyliśmy własne oprogramowanie, lokalizowaliśmy rozwiązania światowych producentów i przeprowadziliśmy setki projektów wdrożeniowych. Obecnie proponujemy system Microsoft Dynamics, który należy do czołowych rozwiązań w Polsce i na Świecie dla średnich i dużych firm.

ELIMINACJA WĄSKICH GARDEŁ

Każde sprawnie działające przedsiębiorstwo w pewnym momencie osiąga w jakimś obszarze swojej działalności – produkcji, dystrybucji, zarządzaniu personelem – na ograniczenie dalszego rozwoju. Nasza firma potrafi takie ograniczenia zidentyfikować i wdrożyć projekty, które albo te „wąskie gardła” wyeliminują albo maksymalnie wyzyskają ich moc, żeby uzyskać największą rentowność.

ZARZĄDZANIE STRATEGICZNE

Systemy CPM służą do poprawy efektywności działań i w naszej ofercie znajdują się od 2005 roku. Dotyczą one głównie obszarów finansowych i pozwalają na stworzenie jednolitego „centrum dowodzenia finansami firmy”. Od planowania strategicznego, poprzez budżetowanie i śledzenie realizacji planów z automatycznym prognozowaniem pozwalają na szybkie reagowanie na zmiany rynkowe.

Przygotuj się do KSEF

Poznaj wyzwania i wskazówki, jak przejść przez cały proces

co mówią nasi klienci

  • Z firmą Solemis Group mieliśmy przyjemność skontaktować się w lutym 2013r. W wyniku przeprowadzonego audytu procesów produkcyjnych oraz ówcześnie ustawionych modułów logistyczno-produkcyjnych w Dynamics NAV powstała koncepcja, dzięki której nasz firma mogła w sposób bardziej optymalny wykorzystać możliwości systemu. Wszystkie prace zostały wdrożone w rzetelny i profesjonalny sposób. Możemy polecić firmę Solemis jako fachowego i rzetelnego Partnera”

    Sławomir Drzazga
    Główny Księgowy, Jedność Sp. z o.o.
  • „Z firmą Solemis Group rozpoczęliśmy współpracę w 2004 roku wdrażając rozwiązanie Great Plains. Z czasem zdecydowaliśmy się na migrację do systemu Microsoft Dynamics NAV. Współpraca z firmą Solemis po raz kolejny okazała się owocna. Polecam firmę Solemis jako godnego partnera biznesowego”

    Janusz Spierza
    Prezes Zarządu, Brenal Sp. z o.o.

PARTNER BIZNESOWY

blank