Wszystkie ścieżki Sztucznej Inteligencji (AI) prowadzą do CLOUD!

Dział finansowy jest pod ciągłą presją, aby zwiększać swoją wartość strategiczną w firmie. Żyje w świecie, w którym musi nauczyć się „robić więcej za mniej”. Jeśli powyższe stwierdzenie brzmi znajomo, ten blog jest dla Ciebie.

 

Jakie są najbardziej palące kwestie dla działów planowania finansowego i analiz?

 • Dyrektorzy finansowi, wciąż nie posiadają wystarczającej ilości informacji, by skutecznie stawiać czoła ryzykom biznesowym;
 • dostępne dane nadal nie są przekształcane w przydatne informacje;
 • raportowanie na koniec miesiąca wciąż zajmuje za dużo czasu;
 • analitycy spędzają zbyt dużo czasu na poszukiwaniu danych, a za mało na konkretnym działaniu;
 • budżetowanie i planowanie nie przynosi oczekiwanych efektów.

Brzmi znajomo? Odpowiedzią na te wyzwania jest przetwarzanie w CLOUD .

Co to jest przetwarzanie w CLOUD?

CLOUD to praktyka polegająca na korzystaniu z sieci zdalnych serwerów hostowanych w Internecie do przechowywania danych, zarządzania nimi i ich przetwarzania. Dane znajdują się poza serwerem lokalnym czy komputerem osobistym. W porównaniu z tradycyjnym oprogramowaniem serwerowym zarządzanym przez IT, korzyści jest wiele…

 • Bezpieczeństwo – dostawcy usług w chmurze są najlepsi w zabezpieczaniu danych.
 • Skalowalność – gdy gromadzisz więcej danych lub potrzebujesz większej mocy obliczeniowej do ich przetwarzania, zasoby w chmurze można skalować w zależności od zmieniających się potrzeb.
 • Lepsza współpraca – masz dostęp do aplikacji i wyników z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie na dowolnym urządzeniu. Dostęp 24/7 zwiększa wydajność i poprawia zadowolenie z pracy.
 • Automatyczne aktualizacje oprogramowania – korzystasz z natychmiastowego dostępu do najnowszych funkcji.
 • Wysoka dostępność i odzyskiwanie danych po awarii – duzi dostawcy usług w chmurze są znacznie lepsi w utrzymywaniu swojego środowiska, niż wewnętrzne zespoły IT, a także dokonali ogromnej inwestycji w zapewnienie kopii zapasowej danych biznesowych.
 • Bardziej przystępne cenowo – biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, chmura jest bardziej przystępna cenowo i zapewnia lepszy zwrot z inwestycji, szczególnie w miarę rozwoju firmy.
 • Możliwość wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) ! – naukowcy szacują, że sztuczna inteligencja może zautomatyzować powtarzające się zadania, które pochłaniają jedną trzecią czasu kierowników finansów, pozwalając skupić się na strategiczne działania. Sztuczna Inteligencja może również wykrywać ryzykowne transakcje i ograniczać oszustwa, przyspieszając procesy finansowe oraz zamknięcie miesiąca i roku. Sztuczna inteligencja jest oparta na chmurze i przewiduje się, że będzie jednym z głównych czynników przyczyniających się do większego wdrożenia przetwarzania w chmurze do 2020 r. (Źródło: Forbes.com).
 83% obciążeń korporacyjnych będzie w chmurze do 2020 roku .

Przewiduje się, że lokalne obciążenia zmniejszą się z 37% obecnie do 27% wszystkich obciążeń do 2020 r. (Źródło: Forbes.com). Dlatego najbardziej rozpowszechnioną platformą do przyjmowania nowych aplikacji biznesowych jest chmura.

W świecie Prophix przeniesienie oprogramowania Corporate Performance Management (CPM) do CLOUD ułatwia dodanie funkcji AI. Te nowe możliwości pozwalają działowi finansów uzyskać głębszy wgląd, usprawnić i przyspieszyć procesy finansowe, raportowanie i zamknięcie na koniec miesiąca. Będzie to robić wydajniej i taniej niż kiedykolwiek wcześniej, bez względu na to, jak duża lub złożona jest Twoja firma i ile masz danych.

źródło: https://blog.prophix.com/all-ai-paths-lead-to-the-cloud/ 

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szeroko rozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością                                                        przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz                                                                  konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły