System controllingowy (Corporate Performance Management -CPM) w praktyce

Nie dla wszystkich skrót CPM jest znany i oczywisty. Często to określenie skrywa się pod nazwą „system controllingowy”. Natomiast szukając właściwych narzędzi finansowych coraz częściej można zauważyć to określenie.

Mówiąc wprost: Corporate Performance Management to narzędzie automatyzujące powtarzalne i złożone procesy biznesowe. Oprogramowanie to jest uszyte na miarę i dedykowane wszystkim profesjonalistom z branży finansowej. Usprawnia wyniki procesów tj. budżetowanie, prognozowanie i planowanie.

Ale to nie wszystko. Rozwiązania CPM mogą skutecznie wspierać pracę działów marketingu, które (podkreślam to z bólem serca) są pomijane w kwestii analizy danych z wielu źródeł.  Jakiś czas temu na blogu ukazał się post poruszający tą kwestię

Rozwiązania CPM ewoluowały w ciągu ostatnich 20 lat i obecnie są w stanie odzwierciedlić wszystkie pożądane cechy tak często powtarzane i pielęgnowane przez specjalistów ds. finansów, którzy są sfrustrowani ograniczeniami wynikającymi z używania Excela do tworzenia rocznych budżetów (więcej na ten temat możecie przeczytać w moim artykule eksperckim:

Co to oznacza w praktyce? Narzędzia CPM łączą zarządzanie danymi wielu użytkowników, wspomagają współpracę przepływu pracy, bezpieczeństwo danych, funkcje konsolidacji systemu księgi głównej i łatwość korzystania z Excela. Oczywiście możliwości automatyzacji CPM daleko wykraczają poza roczny proces budżetowania. Na przykład umożliwiają specjalistom ds. finansów prowadzenie prognoz bilansowych i przepływów pieniężnych, konsolidację wielu walut, obliczanie amortyzacji dodatków kapitałowych, a także prowadzenie przychodów i planowanie personelu.

Chcesz poznać idealne narzędzie CPM ?

PROPHIX to światowej klasy połączenie wysokiej funkcjonalności końcowej z niskim całkowitym kosztem posiadania.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Paulina Hejducka
Paulina Hejducka

Menadżer Marketingu

Jako Menadżer Marketingu jest odpowiedzialna za stymulowanie zaangażowania klientów oraz tworzenia wizerunku firmy w social media. Opracowuje i prowadzi kampanie medialne oraz planuje i realizuje założenia komunikacyjne z klientami. Ponadto ściśle współpracuje ze wszystkimi działami firmy, aby utrzymać relacje z kluczowymi kontrahentami na najwyższym                                                               poziomie.

 

Zobacz wszystkie artykuły