Wstęp do rozważań o najpopularniejszych oznakach, że sposób w jaki zarządzasz biznesem jest nieefektywny

 „Jeżeli stoisz w miejscu to się nie rozwijasz” – słyszeliście to na pewno setki razy, ale pod tą idiomatyczną powierzchnią jest coś więcej.

Jeśli nie odkrywasz ciągle nowych danych i nie zarządzasz nimi, aby wspomóc wzrost i zdrowie Twojej firmy, prawie na pewno tracisz pieniądze, a przynajmniej część z nich. Kluczem może okazać się skuteczny system do raportowania i analiz.

W biznesie, tak jak w życiu, jedyną stałą jest zmiana. Obraz może być mglisty, a ryzyko znaczące, ale Twoim zadaniem jest zapewnienie efektywnego i wydajnego prowadzenia działalności. W przypadku większych korporacji jednorazowe potknięcie może kosztować miliony złotych utraconych zysków. Dla mniejszych firm może to oznaczać śmierć.

Inteligentne zarządzanie danymi eksponuje dziury w łodzi. Bez odpowiedniego, wszechstronnego wglądu w kondycję firmy, bez wątpienia wpływasz na niebezpieczne wody.

Większość firm o określonej wielkości posiada już rozwiązania do zarządzania danymi i analityki, które zapewniają kierownictwu i kadrze zarządzającej kluczowe wskaźniki efektywności i odpowiednie  raporty tworzone regularnie lub na żądanie. Mają duże hurtownie danych, które są zarządzane przez działy IT. Ogromne ilości czasu i zasobów przeznaczane są na zarządzanie danymi i ich analizę, ale mimo to nie wykorzystują w pełni tego potencjału. Co więcej, te zasoby nie wspierają w pełni zarządzania chociażby w krytycznych momentach, kiedy ważne decyzje muszą być podejmowane w krótkim czasie.

Czy to brzmi znajomo?

Jeśli odpowiedź brzmi „tak, ale …” zatrzymaj się na chwilę. Zbyt często słyszy się od firm, że po prostu nie mają czasu ani zasobów, aby wdrożyć system do raportowania i analiz do swojego programu lub nauczyć się optymalizować jego użycie. Te firmy cierpią z tego powodu. Wiele, nawet o tym nie wie. Istnieje szereg złowieszczych znaków ostrzegawczych, które oznaczają, że firma przepuszcza cenne złotówki przez palce. Szczegóły wkrótce.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły