System ERP jest kobietą – intuicyjność i elastyczność w jednym narzędziu

Pomimo krótszego od moich kolegów stażu pracy z systemem ERP, widzę jak duże są jego możliwości.

Nie chodzi mi tylko o funkcjonalność systemu czy o moduły, z których się składa. Ale o aspekt, którym kierujemy się na co dzień- o intuicję. A skoro w życiu prowadzi nas intuicja to czemu miałoby zabraknąć jej w systemie, z którym codziennie pracujemy? 🙂

A gdyby tak połączyć intuicję, funkcjonalność i elastyczność w jednym narzędziu? My kobiety uwielbiamy takie połączenia 🙂 System ERP, który udźwignie taką „presję”, spełni oczekiwania, a jednocześnie dostosuje się do indywidualnych potrzeb nie będzie dla Was dłużej „niemożliwy”.

Zauważcie, że ciągu ostatniego roku zachodziło wiele różnych zmian w prawie podatkowym. Kto z Was choć raz nie zadał sobie wówczas pytania „jak to wprowadzić do systemu?”. Ostatni czas idealnie pokazuje, że przedsiębiorstwa muszą stale śledzić zmieniające się przepisy i tym samym być elastyczne.

Dlatego system nie powinien być ograniczeniem!

W przypadku systemu ERP, na którym codziennie pracuję, po każdej wprowadzonej zmianie w prawie podatkowym przygotowywane są przez producenta odpowiednie rozwiązania (o ile system tego wymaga), które umożliwią wykonanie danej operacji. Sama miałam możliwość konfigurowania systemu tak, aby wyliczał koszt uzyskania przychodów dla samochodów osobowych. Czy wspomagałam Klientów w konfiguracji mechanizmu podzielnej płatności (Split Payment), dzięki czemu system automatycznie wylicza kwotę VAT, która ma trafić na dedykowane konto VAT. Po przygotowaniu w systemie paczki z takimi przelewami, importowana jest ona do banku, a następnie wyciąg z banku eksportowany jest do systemu i rozliczany. Takich perełek znajdzie się więcej 🙂

Jak mawiał Victor Marie Hugo „Przyszłość ma wiele imion. Dla słabych ma imię niemożliwe, dla nieśmiałych- nieznane, myślący i walczący nazywa ją ideałem”.

Myślę, że powyższa sentencja idealnie opisuje podejście naszego zespołu do wyznaczonych zadań czy celów. Niejednokrotnie widzę jak koledzy z zespołu rozwiązują zadania, które na pierwszy rzut oka mogłyby wydawać się niemożliwe. Jest to nie tylko siła ich charakteru czy zdobytego doświadczenia, ale także narzędzi z jakimi pracują.

A jak na imię ma Twoja przyszłość?

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość głosów: 4

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Julia Michalik

Młodszy konsultant ds. systemów ERP

Chętnie współpracuje z klientami, stanowiąc dla nich wsparcie techniczne i merytoryczne w zakresie systemu ERP (Microsoft Dynamics NAV). Jednak przede wszystkim odpowiedzialna jest za obsługę zgłoszeń serwisowych. Dba również o kontakty techniczne z dostawcami systemów, z którymi wspólnie poszukuje rozwiązań.

Zobacz wszystkie artykuły