System Microsoft Power BI

System Business Intelligence dostarczający elastyczne narzędzia do tworzenia dedykowanych rozwiązań raportowo-analitycznych

power BI

Microsoft stworzył system BI, platformę z której korzysta 80% firm z listy Fortune 500. Składa się na nią wiele narzędzi i aplikacji ale najważniejsze to:

Microsoft SQL Server Business Intelligence – pozwala na tworzenie gotowych do zastosowania w przedsiębiorstwie rozwiązań do analityki biznesowej dostarczających informacje stanowiące podstawę do działania. Uspójnia informacje z różnych źródeł danych za pomocą modeli wielowymiarowych lub tabelarycznych.

Microsoft SQL Server Reporting Services – nowoczesny, gotowy do zastosowania w przedsiębiorstwie system do raportowania umożliwia dostosowanie rozwiązania do potrzeb tysięcy użytkowników.

Microsoft Power BI – zestaw narzędzi developerskich oraz aplikacji działających na dowolnych urządzeniach i służących do tworzenia analiz biznesowych, KPI i wizualizacji danych.

 

0
światowy lider BI
0
prognoz na sekundę
0 %
udział w rynku światowym
0
wersje językowe

GŁÓWNE MOŻLIWOŚCI I FUNKCJE

KOMPLETNA PLATFORMA

Zapewnia firmie dużą skalowalność, bezpieczny dostęp do danych i powszechnie znane narzędzia.

HYBRYDOWE ROZWIĄZANIE

Dane mogą być gromadzone na lokalnych serwerach lub w chmurze i zawsze są dostępne w ten sam sposób.

ŁĄCZENIE Z WŁASNYMI SYSTEMAMI

Umożliwia wbudowanie stworzonych analiz i wskaźników we własne systemy informatyczne i portale w przedsiębiorstwie.

MODELOWANIE DANYCH

Pozwala tworzyć zaawansowane modele danych, które można łatwo zrozumieć i szczegółowo analizować.

NOWOCZNE RAPORTOWANIE

Zapewnia budowanie wskaźników KPI oraz wielostronicowych raportów, korzystając z pojedynczego nowoczesnego portalu internetowego.

PRZENOŚNOŚĆ I MOBILNOŚĆ

Wskaźniki KPI i raporty dostępne są na dowolnym urządzeniu dzięki wbudowanym funkcjom mobilnych analiz biznesowych.

O firmie Microsoft

w kontekście BI

Firma Microsoft zajmuje się systemami Business Intelligence od połowy lat 90-tych. Zainwestowała w stworzenie najbardziej nowoczesnej platformy na bazie MS SQL Server z Analysis Services opartej na hurtowniach danych i kostkach OLAP. Cechuje się ona bardzo wysoką wydajnością, skalowalnością  i atrakcyjnym współczynnikiem ceny do możliwości. Od strony analitycznej Excel zawsze był podstawowym narzędziem finansistów i kontrolerów. Z czasem do platformy Microsoft Business Intelligence dołączyły rozwiązania specjalistyczne takie jak Power BI. Obecnie składają się na nią narzędzia developerskie i serwery niezbędne w dużych korporacjach, samodzielne komponenty do wykorzystania w średnich i dużych przedsiębiorstwach oraz systemy BI dla małych i średnich firm. Większość rozwiązań dostępna jest w formie klasycznego licencjonowania on-site jak i w chmurze. Solemis Group jest Partnerem Microsoft w Polsce od 1990 roku i obecnie posiada kompetencje Microsoft Business Intelligence.

co mówią nasi klienci

  • “Wdrożenie systemu zakończyło się sukcesem, w czym dużą rolę odegrali pracownicy Solemis Group. Przeprowadzili oni wnikliwą analizę przedwdrożeniową, na podstawie której zaprojektowali rozwiązanie, które spełniło nasze oczekiwania, ale także zaproponowali kilka nowatorskich rozwiązań, jak np. rozbudowanie analityki sprzedaży o dodatkowe wymiary controllingowo-analityczne”

    Rafał Olszewski
    Przezes zarządu, PKS Gdańsk-Oliwa S.A.

Dlaczego warto wybrać MICROSOFT POWER BI

KOMPLETNA PLATFORMA

W ofercie Microsoft znajdują się wszystkie niezbędne aplikacje i narzędzia do tworzenia dowolnych rozwiązań analityczno-raportowych.

Wyznacza Standardy

Microsoft Business Intelligence bazuje na znanych, światowych standardach w przetwarzaniu i prezentacji danych – MS QSL Server, MS Office – Excel oraz MS Power BI.

Dopasowanie do każdej firmy

Dzięki zaawansowanym narzędziom developerskim możliwe jest stworzenie dowolnych dedykowanych rozwiązań dla każdej firmy.

SKALOWALNOŚĆ ROZWIĄZANIA

Rozwiązania Microsoft BI można skalować od pojedynczych arkuszy po systemy przetwarzające terabajty danych w czasie rzeczywistym.

zobacz film o systemie

(komentarz w języku angielskim)

SPRAWDŹ WYDARZENIA

na temat Microsoft Business Intelligence

zobacz film o systemie

(komentarz w języku angielskim)