PLANOWANIE SCENARIUSZOWE: GOTOWOŚĆ DZIŚ NA CIĄGLE ZMIENIAJĄCE SIĘ JUTRO

Proaktywnie przygotuj się na potencjalne wyniki dzięki Prophix

 

 

w kilka minut zobaczysz jak działa system

obejrzyj demo naszego rozwiązania

Oczekuj nieoczekiwanego

Szybko modeluj nagłe zmiany rynkowe i gospodarcze

Organizacje o najlepszych wynikach mają budżety i prognozy, które są ściśle dopasowane do strategii firmy. Plany te przekładają cele biznesowe na plany finansowe na przyszłość, ale nie uwzględniają „co, jeśli”, w ciągle zmieniającym się świecie biznesu. Planowanie scenariuszowe to wybiegający w przyszłość proces, który edukuje liderów o możliwych przyszłych stanach firmy poprzez badanie potencjalnych wydarzeń w celu generowania strategicznych spostrzeżeń, które umożliwiają podejmowanie właściwych decyzji we właściwym czasie, zmniejszają ryzyko i maksymalizują możliwości.

Biorąc pod uwagę dynamiczny charakter gospodarki, rynku i wewnętrznych wpływów, ten „najbardziej prawdopodobny” scenariusz, który zaplanowałeś, może już nie odpowiadać obecnym oczekiwaniom. Planowanie jednego, dwóch, trzech lub więcej prawdopodobnych scenariuszy, które powinni wziąć pod uwagę menedżerowie i liderzy finansowi, jest zarówno skomplikowane, jak i czasochłonne.

Dzięki Prophix możesz zminimalizować czas, wysiłek i złożoność, tak często związane z planowaniem scenariuszowym, pomagając w lepszej reorganizacji, zmniejszeniu ryzyka i szybkim planowaniu wszystkich potencjalnych wyników.

Planując różne scenariusze finansowe w Prophix możesz planować przygotowania na potencjalne wyniki, zapewniając zgodność z celami strategicznymi i zapewniając możliwość szybkiego dostosowania się do zmian rynkowych tam, gdzie jest to potrzebne, dla jaśniejszego jutra.

To nie wszystko

jakie jeszcze korzyści otrzymasz ?

blank

Szybkie i łatwe modelowanie nowych scenariuszy

Właściwe planowanie scenariuszowe jest złożone, a czas nie jest po Twojej stronie. Prophix ułatwia planowanie na najlepsze i najgorsze czasy. Modeluj dowolną liczbę potencjalnych scenariuszy, biorąc pod uwagę wyniki finansowe organizacji i wszelkie wpływające na dynamikę rynku, aby budować i oceniać plany przygotowania się na wszystko, co może przynieść przyszłość, szybko i dokładniej. Automatyzacja i zarządzanie przepływem pracy w Prophix zachęca do współpracy, wspólnej perspektywy i przyspiesza proces planowania. Ten rodzaj scentralizowanego wglądu finansowego po prostu nie jest możliwy przy wykorzystaniu obecnych ręcznych procesów i arkuszy kalkulacyjnych, tylko Prophix to umożliwia.

 

Zmniejszyć ryzyko

Identyfikując wpływ zmian w środowisku biznesowym przez pryzmat wielu scenariuszy, zyskujesz system wczesnego ostrzegania, który znacznie ogranicza ryzyko. Proces planowania scenariuszy pomaga rozwinąć obszary planowania, które mogą być podatne, i pomaga skoncentrować zasoby na nich. Użyj go, aby sprawdzić swoje plany i lepiej przygotować firmę na przyszłość.

blank
blank

 

Popraw planowanie strategiczne

Modelowanie scenariuszy w Prophix może pomóc wpłynąć na planowanie strategiczne organizacji. Jest to sposób na badanie nowych pomysłów, generowanie spostrzeżeń lub przewidywanie potencjalnych inwestycji, które pomagają w ograniczaniu ryzyka lub dostrzeganiu nowych możliwości w miarę budowania swoich celów biznesowych.

 

Oszczędzaj czas

Prophix przyspiesza planowanie scenariuszowe, umożliwiając liderom finansowym szybkie modelowanie planów w oparciu o najnowsze dostępne informacje. Nie musisz martwić się o zepsute formuły, jeśli chodzi o planowanie oparte na sterownikach, ponieważ wszystkie one są zdefiniowane centralnie w Prophix, co pozwala z łatwością zmieniać zmienne i odkrywać nieskończone możliwości. Ponieważ całe planowanie zostało ukończone szybciej i dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej, chcielibyśmy zapytać: „Co zrobisz z całym nowo uzyskanym czasem?

blank
blank

 

Automatyzacja integracji

Dzięki bezproblemowej integracji, Prophix zapewnia dostęp w czasie rzeczywistym do danych całej firmy, zapewniając całościowy obraz dzisiejszej firmy oraz lepsze dane wejściowe, sterowniki i wyniki dla scenariusza, który planujesz modelować. Łącząc dane z typowych systemów ERP, CRM, HRIS i innych, a następnie łącząc je z najnowszymi czynnikami ekonomicznymi lub rynkowymi, Prophix przyspieszy modelowanie scenariusza, aby szybko i dokładnie nakreślić obraz Twojej finansowej przyszłości.

 

Wizualizuj dane

Prophix ułatwia śledzenie postępów organizacji w osiąganiu celów biznesowych, dzięki wizualizacjom wskaźników KPI z interaktywnymi wykresami oraz intuicyjnymi i dostosowanymi pulpitami nawigacyjnymi.

blank

CZY WIESZ, ŻE SYSTEM PROPHIX DZIAŁA JUŻ W TECHNOLOGII CLOUD ?

Sprawdź jakie korzyści niesie za sobą praca z najnowszą aplikacją biznesową
planowanie scenariuszowe

Zobacz wdrożenia u naszych klientów

CO POWIEDZIAŁ KLIENT

„Firma Solemis Group zrealizowała na rzecz Gdańskiej Stoczni “Remontowa” im. J.Piłsudskiego S.A. dostawę oprogramowania oraz wdrożenie hurtowni danych wraz z systemem do planowania i raportowania Prophix. Zrealizowany przez Solemis kontrakt został wykonany terminowo oraz zgodnie z warunkami zamówienia. Dotychczasowa współpraca z Solemis Group pozwala nam udzielić rekomendacji oraz polecić usługi firmy przyszłym zleceniodawcom”.

Wiesław Szalk
Kierownik Działu Administrowania Systemami Informatycznymi, Gdańska Stocznia “REMONTOWA” im. J.Piłsudskiego S.A.

Privacy Preference Center

Necessary

Podmioty, z których rozwiązań korzystamy to: GetResponse, GetSiteControl, Quform, RateMyPost.
Dysponują one własnymi, jasno zdefiniowanymi politykami prywatności, które stanowią zarazem kodeks postępowania gwarantujący należytą dbałość o przetwarzanie danych.

GetResponse, Quform, RateMyPost

Advertising

Zbieranie ciasteczek, umożliwiających dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

Google Analytics, Google ADS

Analytics

Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację.

Yandex Metrix, Google Anaytics

Other