Sztuczna Inteligencja w marketingu (AI) – miliony danych w MINUTĘ!

1 minuta, 60 sekund… Wydaje się być krótkim odcinkiem czasu. Jednak kiedy Ty mrugniesz 20 razy i wykonasz 20 oddechów, życie w Internecie może wywrócić się do góry nogami! 

Działania wykonywane poprzez portale społecznościowe, wiadomości wysyłane poprzez komunikatory i mailingi, hasła wpisywane w wyszukiwarki internetowe, treści generowane przez platformy streamingowe czy aplikacje… To wszystko daje nam miliony danych i interakcji w czasie jednej minuty!

Spójrz tylko na aktualne statystyki:

Sztuczna Inteligencja w marketingu

(źródło: https://www.statista.com/chart/17518/internet-use-one-minute/)

A liczby te z roku na rok tylko rosną!

Dodaj do tego jeszcze statystyki spływające z kampanii offline, a danych docierających do Ciebie robi się jeszcze więcej. Gdzie jest granica? Gdzie jest koniec? Tego nie wie nikt! Jedno jest pewne Internet staje się coraz bardziej powszechny i dostępny.

Obracając tak kosmiczną ilością danych pewnego dnia dochodzi do Nas, marketerów, fakt, że bez automatyzacji i inteligentnego przetwarzania informacji długo „nie pociągniemy”. Co jest najważniejsze w naszej codziennej pracy? Wyciąganie wniosków NATYCHMIAST, interakcja w czasie rzeczywistym, trafiona w punkt personalizacja przekazu, odpowiednia segmentacja oraz atrakcyjne formy przekazu.

Sztuczna Inteligencja wspiera działania marketerów na wielu płaszczyznach, m.in. budowaniu modułów rekomendacji, personalizacji, odpowiednim targetowaniu, obsłudze w czasie rzeczywistym, poprzez chatboty czy asystentów głosowych.

Pomaga również w analizie danych z wielu źródeł oraz wspieraniu procesów decyzyjnych. To jest moment kiedy z pomocą przychodzą systemy controllingowe.

Menedżer Marketingu tworzy treści, przetwarza je, zbiera statystyki, analizuje, wyciąga wnioski i … powtarza cały schemat na nowo. Czy panujesz nad wszystkimi Excelami, arkuszami, platformami w których gromadzisz dane? Czy potrafisz ‘na zawołanie’ przywołać statystykę jednej kampanii prowadzonej poprzez różne kanały?

Pamiętaj duża ilość danych nie świadczy o Twoim sukcesie, ważna jest ich jakość i odpowiednie przetwarzanie. W analizowaniu tych wszystkich danych niezwykle przydatne są systemy Business Intelligence.

 W czym mogą wspomóc działania marketera?
  • Mierzeniu zwrotu z inwestycji według kanału czy przeprowadzonej kampanii.
  • W tworzeniu nowych treści na podstawie zebranych danych i wniosków.
  • W stworzeniu pełnego obrazu klienta bazując na podstawie potrzeb, celów, zamiarów i zachowań.
  • Szybkim wglądzie w najlepsze treści i kampanie.
  • Optymalizacji zawartości strony w oparciu o zebrane statystyki.
  • Atrakcyjnych, wielowymiarowych prezentacjach okresowych dla zarządu wzbogacone o przejrzyste wizualizacje dostępne z poziomu pulpitu menadżerskiego.
  • W tworzeniu nie tylko analiz dotyczących danych rzeczywistych, ale również analiz wyprzedzających bazujących na trendach.
  • Synchronizacji CRM firmy z BI i tym samym posiadaniu kompleksowej puli danych.

Jak widzisz intuicja i głowa pełna pomysłów już nie wystarczy, potrzebne są niepodważalne statystyki i narzędzie, które ułatwi Tobie sprawne analizowanie podjętych działań i stworzenie przestrzeni czasowej na skuteczne działanie strategiczne.

Oto jedno z nich...

Samoobsługowy system Business Intelligence do gromadzenia danych oraz analizowania i raportowania

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość głosów: 1

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

blank
Aleksandra Gardynecka

Specjalista ds. marketingu 

Marketer z wykształcenia i pasji. W firmie zajmuje się współtworzeniem strategii, planowaniem i realizacja kampanii marketingowych, analizą efektywności działań oraz promocją marki w social mediach.

Zobacz wszystkie artykuły