Szybka ścieżka wdrożeniowa – controlling w firmie Odyssey

Firma ODYSSEY Sp. z o.o. jest obecna na rynku motoryzacyjnym od 20 lat.

Od 1997 roku jako dealer marki Nissan. Od 2008 roku jako dealer marki Mazda. Od lipca 2016 roku jako dealer marek Fiat, Fiat Professional oraz KIA. Oddziały ODYSSEY Sp. z o.o. zlokalizowane są w Warszawie, Pruszkowie i Częstochowie. Dzięki prężnej i dynamicznej pracy oraz ciągłemu rozwojowi, firma od początku plasuje się w czołówce najlepszych wyników sprzedażowych w Polsce. Do głównych celów ODYSSEY należy osiąganie jak najlepszych rezultatów w sprzedaży detalicznej i flotowej samochodów nowych, aut używanych. Ponadto zapewnienie Klientom profesjonalnej i komfortowej obsługi w zakresie zakupu samochodu, finansowania, ubezpieczeń oraz usług serwisowych. Do najważniejszych należą: serwis mechaniczny, naprawy powypadkowe, a także części i akcesoria.

W rankingu TOP 50 2016 – Lista Największych Firm Dealerskich w Polsce 2016, ODYSSEY Sp. z o.o. została sklasyfikowana na 46 pozycji ze sprzedażą na poziomie 2036 pojazdów nowych.

Ponadto firma uplasowała się na 27 pozycji w rankingu ogólnopolskim na liście Diamentów Forbesa 2016 w kategorii 50 -250 MLN Przychodu.

 Opis wdrożenia:

Nasza firma w ODYSSEY Sp. z o.o. wdrożyła rozwiązanie PROPHIX. Miało ono za zadanie usprawnić procesy: budżetowanie i controlling oraz całościowe zwiększenie efektywności biznesowej.

Główne założenia to:

  • Budowa wielowymiarowych rachunków wyników opartych o linie biznesowe,
  • Profesjonalizacja procesów budżetowania i controllingu,
  • Konsolidacja danych pochodzących z kilku systemów m.in.: systemu do zarządzania dealerstwem, a także systemu finansowego w celu zwiększenia efektywności biznesowej.

Ścieżka wdrożeniowa została skrócona, ponieważ całość przedsięwzięcia odbywała się w formie warsztatów wdrożeniowo-szkoleniowych.  Umożliwiło to m.in. zainstalowanie systemu controllingowego Prophix wraz ze zbudowaniem modelu, umożliwiającego raportowanie wyniku firmy Odyssey.

 

Już wkrótce po zakończeniu wszelkich prac, będziecie się mogli Państwo zapoznać z całym opisem wdrożenia i poznać więcej szczegółów.

Będziemy o tym informować na naszym  profilu firmowym na Linkedin.  Znajdziecie tam Państwo ciekawostki z branży oraz wiele więcej. Dlatego też zapraszamy do OBSERWOWANIA naszego profilu.

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły