TARGIT Decision Suite 2021 wprowadza przełomowe funkcje – sprawdź koniecznie !

Nowości w TARGIT Decision Suite 2021

Dla wszystkich, którzy już posiadają system TARGIT Business Intelligence lub dla tych, którzy ciągle zastanawiają się nad wyborem takiego systemu. Zapraszamy do zapoznania się z nowościami, jakie dostawca przygotował dla użytkowników. Wersja TARGIT 2021 zawiera szereg nowych funkcji, poprawek błędów i ogólnych ulepszeń wydajności w całym produkcie.

 

TARGIT Insights

Dzięki TARGIT Insights otrzymujesz gotowe do użycia, oparte na chmurze, pełnoprawne narzędzie do monitorowania użytkowania/wykorzystania. TARGIT Insights posiada predefiniowane pulpity nawigacyjne, które zapewniają wgląd w wiele kluczowych obszarów dotyczących wykorzystania i stanu pulpitów nawigacyjnych oraz raportów.

Dzięki czemu jest w stanie odpowiedzieć na pytania tj. :
– Kto był zalogowany w ciągu ostatnich 7 dni
– Które pulpity nawigacyjne były najczęściej używane i przez kogo
– Które pulpity nawigacyjne i raporty są najpopularniejsze
– Które pulpity nawigacyjne nie są używane
– Czy są jakieś niesprawne wyzwalacze
– Czy są jakieś pulpity nawigacyjne które nie mają dostępu do danych
– Ile mamy pulpitów nawigacyjnych z poprzedniej wersji TARGIT
i wiele więcej…

Główny pulpit nawigacyjny TARGIT Insights z linkami do wszystkich innych szczegółowych pulpitów nawigacyjnych:

 

Po uzyskaniu licencji TARGIT Insights można łatwo aktywować jako usługę w chmurze:

 

blank

 

TARGIT Mapy

Mapy TARGIT obsługują wiele pożądanych funkcji tj.:
– Automatyczne mapowanie
– Wsparcie obsługi szerokości i długości geograficznej

Oferta Map przeszła gruntowną modernizację.

 

blank

Sparametryzowane Role

Dla organizacji korzystających z uwierzytelnienia OpenID wprowadzono sparametryzowane role, które pozwalają na transfer parametrów i mapowanie do ról w celu wydajniejszej obsługi ról, a także umożliwiają indywidualizację tej samej roli dla wielu członków.

Sparametryzowane role tworzone są w momencie logowania użytkownika. Mogą one zawierać właściwości zależne od użytkowania – np. ustawienie wymuszonych kryteriów.

EWOLUCJA PODSTWOWYCH FUNKCJONALOŚCI

TARGIT Decision Suite 2021 zapewnia również udoskonalenia związane z podstawową funkcjonalnością, w tej wersji szczególny nacisk położono na Projektowanie oraz Nawigację.

Opcje Projektowania oraz Nawigowania

W TARGIT Decision Suite 2021 dodano szereg funkcjonalności, tak aby praca w narzędziu oraz wrażenia z dokumentów był jeszcze lepsze. Najważniejsze z nich to:

  • Wyzwalacze – akcje wyzwalacza pozwalają na wyeksportowanie zawartości bieżącego dokumentu do programu Excel lub PDF. Wyzwalacz może otworzyć określony układ w dokumencie. Poprzez akcje wyzwalacza obiekty zawierające zestaw kryteriów lokalnych mogą być używane do aktualizowania kryteriów globalnych. Wyzwalacze mogą używać linków względnych (relative links).

 

  • Obrazy i Projektowanie – Wprowadzono nowe obiekty Kształty (Shape), aby umożliwić projektantowi dodawanie podstawowych kształtów do dokumentu. Nowe obiekty Etykieta (Label) ułatwiają dodawanie i formatowanie pojedynczego wiersza.
    Nowe obiekty Obrazu ułatwiają dodawanie obrazu do dokumentu. Obiekt obrazu umożliwia przesłanie pliku, a także odniesienie do adresu URL. W przypadku obiektów, które nie zwracają żadnego wyniku, TARGIT dotychczas pokazywał komunikat „brak wyniku” („no data result”). Obecnie, obiekty mogą być ukryte, jeśli wyświetlają puste wyniki.
    W celu projektowania raportów, które przetwarzają iteracyjnie po tabeli przestawnej, można użyć zmiennej systemowej w etykietach, aby ułatwić obsługę etykiet dynamicznych. Obiekty można wyłączać, tak aby użytkownik nie mógł wykonywać na nich drążeń i uniemożliwić eksport danych dla tego obiektu.

 

Pełna lista nowych funkcjonalości: https://confluence.targit.com/display/2019doc/News+in+TARGIT+2021

 

Uwaga: TARGIT Decision Suite 2021 nie obsługuje „starego” sposobu tworzenia raportów (tj. sprzed wersji 2019)”

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

blank
Małgorzata Alboszta

Z branżą Business Intelligence związana od 2011r. Jest doświadczoną specjalistką MicroStrategy oraz TARGIT. W pracy zawodowej miała możliwość sprawdzić się w roli dewelopera, konsultanta oraz inżyniera wsparcia technicznego. Swoje kompetencje techniczne rozszerzyła również o zagadnienia związane z programowaniem w języku PHP/Symfony 2 oraz Java Script/React. Z firmą Solemis związana relatywnie od niedawna, bo od marca 2020.

 

Zobacz wszystkie artykuły