TECHNOLOGIA – metoda na zatrudnienie i utrzymanie pracownika

Zewsząd dobiegają do Nas sygnały o rynku pracownika, wskazujące, że znalezienie dobrego specjalisty staje się coraz trudniejszym zadaniem.  Z własnych obserwacji mogę stwierdzić, że trochę tak jest. Chociaż to po stronie firmy, która szuka pracownika, znajduje się najlepsza talia kart do rozegrania.

Ile razy zdarzyło się Wam, że pomimo świetnie wynegocjowanych warunków finansowych, rozpoczynając pracę, powoli odkrywacie, że rzeczywistość wcale nie wygląda tak kolorowo? Firma z waszych snów, podrzuca wam starego laptopa, telefon pewnie był jednym z pierwszych smartfonów, a narzędziem do pracy jest głównie Excel.  To tak jakbyśmy dzisiaj chcieli sobie zbudować dom, a do transportu materiałów mają nam służyć drewniane bale. Swoją drogą, tak powstawała pierwsza rakieta firmy SpaceX Elona Musk’a :).

Technologia staje się magnesem, który przyciąga i pozwala zostać na dłużej.

Od ponad 7 lat obserwuje pracę kontrolerów i analityków finansowych, ludzi którzy dostarczają najistotniejsze dla organizacji dane. Nie mam jednak pewności, jakoby Excel, który króluje jako element uposażenia, był tym narzędziem pracy, który ich „kręci” i pozwala wejść na wyższy poziom. Poziom, z którego wymienione powyżej osoby, u naszych zachodnich sąsiadów powoli wchodzą w skład Zarządów firm, bo znają i kontrolują najistotniejsze „triggery” w firmie.

Jeżeli oczekujemy od ludzi lepszej efektywności, pamiętajmy o dostępie do technologii – jest od dawna dostępna i kosztuje mniej niż myślimy.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

Grzegorz Mozol
Grzegorz Mozol

Dyrektor Sprzedaży

Posiada 10-letnie doświadczenie w branży IT. Jest odpowiedzialny za wsparcie Klienta w realizacji jego celów biznesowych. Dzięki doświadczeniu w różnych branżach, potrafi nawiązywać i utrzymywać wieloletnią współpracę z firmami. Doradza w kwestii rozwiązań Business Intelligence, Controlling i Hurtowni Danych, które znacząco wpływają na zwiększenie efektywności firmy.

 

Zobacz wszystkie artykuły