Nie bój się zmian – ile czasu trwa wdrożenie systemu controllingowego?

W przypadku procesu wyboru oprogramowania należy ogólnie oszacować 3-6 miesięcy. Następnie dochodzi do faktycznego projektu wdrożeniowego dla wybranego rozwiązania.

Wyniki badania BARC Planning Survey 18 pokazują, że średniej wielkości wdrożenia controllingu można zwykle realizować w ciągu 2-6 miesięcy . Oznacza to, że kompletny projekt wyboru i wdrożenia systemu może zostać zrealizowany w ciągu 5-12 miesięcy. Więc zdecydowanie nie jest to projekt, aż tak czasochłonny, jak obawy osób zainteresowanych.

Zawsze zaleca się: „Think big, start small”. Okres wykonania realizacji projektu jest kluczowym czynnikiem przy wyborze i wdrożeniu systemu controllingowego. Dlatego warto skupić się na częściowych aspektach całego zadania, aby wygenerować szybsze korzyści.  Nie tylko kreują one uznanie, ale również dla projektu służą jako marketing  na rynku wewnętrznym. Ogólnie rzecz biorąc, im krótszy okres selekcji i realizacji, tym większa bezpośrednia korzyść z projektu i prawdopodobieństwo ukończenia planu w terminie i budżecie.

W związku z tym wątpliwości są nieuzasadnione: dzisiejsze projekty controllingowe to nic skomplikowanego i wbrew pozorom zwykle można je zrealizować w krótkim czasie. Dlatego nie należy zrażać się złożonością tematu i szeroką gamą rozwiązań – obfitość opcji ma swoje zalety. Na rynku istnieje zwykle odpowiednie rozwiązanie dla każdego możliwego wymogu, więc prawdopodobnie każdy znajdzie to czego szuka. Należy rozmawiać również z innymi, którzy stanęli przed tym samym wyzwaniem i skutecznie go opanowali. W ten sposób można uczyć się na błędach innych i oszczędzać cenny czas i zasoby.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły