Wdrożenie w firmie AIC – budżetowanie produkcji i alokacje kosztów pośrednich

Firma AIC jest wiodącym producentem wymienników ciepła ze stali nierdzewnej i tytanu.

Zatrudnia 400 osób i osiąga obrót roczny bliski 40 mln €. I to właśnie tutaj wdrożyliśmy system Prophix obejmujący budżetowanie produkcji i alokacje kosztów pośrednich. Cele jakie zostały postawione to przede wszystkim uszczegółowienie budżetowania RZiS i kosztów, planowanie sprzedaży i zapotrzebowania produkcji na wyroby oraz alokacja kosztów ogólnych i pośrednich na zlecenia produkcyjne.


Cały proces zakończył się w ciągu 6 tygodni i klient otrzymał wymierne korzyści tj. uzyskanie wartości rzeczywistych kosztów wytworzenia produktów, optymalizacja planowania zapotrzebowania na wyroby i automatyzacja księgowań.

Jeżeli chcą Państwo przeczytać więcej o tym wdrożeniu, zapraszamy do zakładki KLIENCI.

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły