Webinar Online

Transformacja cyfrowa w Twojej firmie!

Wszystkie niezbędne informacje jak prowadzić procesy planowania i budżetowania w Twoim przedsiębiorstwie, aby zwiększać rentowność.

Czego się dowiesz?

Jak wygląda aktualny stan budżetowania?

Budżetowanie oddolne – złożona, oddolna konstrukcja będąca gigantycznym plikiem Excel, który ma wszystkie możliwe założenia budżetowe ułożone w tysiącach komórek.

Jakie problemy generuje budżetowanie oddolne i dlaczego firmy, dla których transformacja cyfrowa jest istotna powinny rozważyć inne podejście, aby mieć wpływ na rentowność.

Czym jest Budżetowanie 2.0?

Odpowiemy dlaczego prognozowanie jest fundamentalnym elementem planowania, a możliwość patrzenia przez pryzmat kilku miesięcy do przodu jest koniecznością.

Przedstawimy narzędzia wykorzystywane w transformacji cyfrowej, które poprawiają integralność, wiarygodność danych i możliwości analityczne.

Jak automatyzacja wpływa na ciągłe planowanie?

Pokażemy jak w prosty sposób planować budżet przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi controllingu.

Doradzimy jak zapewnić dokładniejszy obraz przyszłości i ograniczyć ryzyko biznesowe, tworząc prognozy kroczące.

Prowadzący

Rentowność
Wiceprezes Solemis Group

W firmie Solemis Group odpowiada za rozwój i wdrażanie produktów CPM, Business Intelligence, strategię firmy oraz wsparcie handlowe. Ekspert w zakresie wdrożeń systemów informatycznych do budżetowania i planowania oraz analiz wielowymiarowych. W 2001 wyróżniony nagrodą „Sales Most Valuable Player” przyznanej przez Microsoft. Od 2006 roku uczestniczy we wdrożeniach rozwiązań controllingowych i Business Intelligence w średnich i dużych firmach w Polsce i Europie. Prowadzi aktualnie warsztaty informatyczne dla kontrolerów na studiach podyplomowych Uniwersytetu Gdańskiego i innych wyższych uczelniach Trójmiasta. Jest autorem wielu prezentacji, wykładów i artykułów eksperckich, m.in. w czasopiśmie „Controlling i Rachunkowość zarządcza”.

Jakie trudności pojawiają się najczęściej?

  1. Brak jednolitego procesu budżetowania.
  2. Gigantyczne modele arkuszy kalkulacyjnych składane z wielu różnych formatek.
  3. Nieaktualne wyniki finansowe spowodowane opóźnieniami w dostarczaniu danych.
  4. Obecne procesy budżetowania są bardzo słabe w dostarczaniu aktualnych, znaczących prognoz, które odzwierciedlają rzeczywistość. 

Dlaczego warto się zapisać?

Planowanie budżetu jest fundamentalnym elementem zarządzania finansami, a możliwość prognozowania przez pryzmat kilku miesięcy do przodu jest koniecznością. Narzędzia wykorzystywane w transformacji cyfrowej poprawiają integralność, wiarygodność danych i możliwości analityczne. Zastanawiasz się w jaki sposób przeprowadzić proces budżetowania, aby podnieść rentowność firmy? A może chcesz dowiedzieć się, dlaczego prognozy kroczące są tak skuteczne, a budżetowanie oddolne nie zdaje już egzaminu? To spotkanie jest dla Ciebie!

Wiem już wszystko!

Potrzebuję więcej informacji