Webinarium: BUSINESS INTELLIGENCE DLA DYREKTORÓW HANDLOWYCH: Jak poprawnie wykorzystać analitykę biznesową i na jej podstawie podejmować strategiczne decyzje?

BUSINESS INTELLIGENCE DLA DYREKTORÓW HANDLOWYCH: Jak poprawnie wykorzystać analitykę biznesową i na jej podstawie podejmować strategiczne decyzje?

wypełnij formularz, aby obejrzeć zapis webinaru

Serdecznie zapraszamy na webinarium, które skierowane jest do wszystkich tych, którzy chcą samodzielnie tworzyć analizy, pulpity menedżerskie i raporty z dowolnych źródeł danych. Dzięki temu mogą podejmować trafne decyzje biznesowe, wspierać prace kontrolingowo-analityczne, zarządzać ryzykiem i prognozować wyniki. Praca z hurtownią danych w tzw. „jednej wersji prawdy”, to nowe możliwości w zarządzaniu wynikami sprzedaży przy współpracy z zarządem firmy oraz z innymi działami przedsiębiorstwa.

(czas trwania: 45 minut)

 

 

 

Czego się dowiesz?

 1. Wizualizacja danych – prezentacja danych z różnych źródeł w postaci przejrzystych i łatwych w odbiorze wykresów, analiz, map z możliwością drążenia.
 2. Prezentacja danych – różnorodność dostępnych wizualizacji umożliwiająca dopasowanie sposobu prezentacji i analizowania danych do indywidualnych oczekiwań. Prezentacje dynamicznie wyświetlające aktualne dane z bazy danych na dowolnych ekranach (zarówno stacjonarnych jak i mobilnych).
 3. Dystrybucja danych – tworzenie harmonogramów zadań pozwalające na automatyczne rozsyłanie raportów, analiz i powiadomień do wielu odbiorców.
 4. Bezpieczeństwo danych na poziomie licencji – szablony raportów zapewniające jednolity sposób raportowania, z uwzględnieniem uprawnień, które decydują o zakresie udostępnianych danych poszczególnych użytkownikom.

Dla kogo jest to webinarium?

 • Dla Controllerów 
 • Dla Dyrektorów Finansowych
 • Dla Dyrektorów Handlowych 

Agenda Webinarium

 

 1. Model wielowymiarowy – różne wersje planu sprzedaży.
 2. Budowa Procesu planowania sprzedaży.
 3. Podział i dystrybucja formatki planowania sprzedaży.
 4. Tworzenie scenariuszy sprzedażowych.
 5. Dystrybucja raportów, analiz sprzedażowych i odchylenia od planów.
 6. Analiza „What If?” scenariuszy planów sprzedażowych.
 7. Szybka weryfikacja planu sprzedaży.
blank

Prowadzący

Rentowność
Wiceprezes Solemis Group

Roman Zleśny

blank
Kierownik do spraw kluczowych klientów

Bartłomiej Nycz

W firmie Solemis Group odpowiada za rozwój i wdrażanie produktów CPM, Business Intelligence, strategię firmy oraz wsparcie handlowe. Ekspert w zakresie wdrożeń systemów informatycznych do budżetowania i planowania oraz analiz wielowymiarowych. W 2001 wyróżniony nagrodą „Sales Most Valuable Player” przyznanej przez Microsoft. Od 2006 roku uczestniczy we wdrożeniach rozwiązań controllingowych i Business Intelligence w średnich i dużych firmach w Polsce i Europie. Prowadzi aktualnie warsztaty informatyczne dla kontrolerów na studiach podyplomowych Uniwersytetu Gdańskiego i innych wyższych uczelniach Trójmiasta. Jest autorem wielu prezentacji, wykładów i artykułów eksperckich, m.in. w czasopiśmie „Controlling i Rachunkowość zarządcza”.

 

Wykształcenie na kierunku bankowości i finansów, wieloletnie doświadczenie w sprzedaży systemów i usług IT oraz odpowiednie wyczucie potrzeb biznesowych, pozwala mu nawiązywać partnerskie relacje z przyszłymi i obecnymi klientami firmy Solemis. W życiu zawodowym, jak i prywatnym, uparcie dąży do osiągnięcia założonych celów.

 

Z kim współpracujemy?