PROPHIX – wizjonerski system controllingowy! Korzystasz już?

W naszych działaniach priorytetem są klienci. Naszą misją jest wspieranie ich w osiąganiu sukcesów i automatyzacji działań. Udaje się nam to dzięki świetnym narzędziom, które im oferujemy. Jednym z nich jest PROPHIX, który w ostatnim czasie został doceniony przez analityków branżowych, niezależne firmy badawcze oraz [co najważniejsze!] użytkowników, którzy korzystają z funkcjonalności systemu każdego dnia.

Przyjrzyjmy się zatem wynikom trzech ostatnich raportów branżowych…

RAPORT BPM PARTNERS – „Vendor Landscape Matrix”

Dla organizacji, które chcą sprostać wyzwaniom związanym z zarządzaniem wydajnością przedsiębiorstwa, raport BPM jest nieocenionym źródłem obiektywnych opinii klientów na temat wiodących w branży rozwiązań BPM (Business Process Management). Raport dostarcza szczegółowych informacji i analiz dla kluczowych dostawców oprogramowania na rynku zarządzania wydajnością biznesową. Raport obejmuje produkty do budżetowania, planowania, prognozowania, konsolidacji i zarządzania kokpitami menadżerskimi, analizy rentowności, sprawozdawczości finansowej oraz analizy operacyjnej.

Raport zawiera wyniki respondentów z 360 firm, którzy określili się jako użytkownicy poszczególnych produktów wyszczególnionych dostawców.

W tegorocznym raporcie system PROPHIX został uznany za za „dominującego” dostawcę z „doskonałą” satysfakcją klienta.

Prophix zdobył także świetne oceny za funkcjonalność: budżetowania, planowania, konsolidacji finansowej, raportowania oraz obsługę klienta.

Użytkownicy Prophix’a docenili również system za kompleksowe rozwiązanie, elastyczność, minimalne zaangażowanie IT w użytkowaniu systemu, szczegółowe planowanie wynagrodzeń, intuicyjny interfejs użytkownika, funkcję modelowania, niski całkowity koszt posiadania i pełny dostęp mobilny.

Pełny raport dostępny TUTAJ.

BARC Planning Survey

BARC, jedna z wiodących firm analitycznych na świecie, opublikowała wyniki zrealizowanej ankiety „BARC Planning Survey”, ukazując w jaki sposób organizacje wybierają, wdrażają i wykorzystują narzędzia planowania na całym świecie.

Pozytywne opinie użytkowników i wysokie wskaźniki KPI przyczyniły się do uzyskania przez Prophix pierwszego w swojej klasie wskaźnika rekomendacji na poziomie 88 procent.

W przeprowadzonym badaniu, Prophix znalazł się na szczycie rankingu, uwzględniającego oceny użytkowników pod względem zadowolenia i pozytywnych doświadczeń. Został również doceniony za: funkcjonalność raportowania i analiz, łatwość użycia, elastyczność. Powyższe czynniki były zgłaszane jako główne powody dla których ankietowane organizacje wybrały system Prophix dla swoich działów finansowych.

W badaniu stworzono również ciekawe porównanie Prophix vs. Excel. Porównano w nim funkcjonalności systemu oraz popularnych arkuszy kalkulacyjnych. Wnioski? Użytkownicy Prophix zgłaszają o wiele mniej uwag niż w przypadku Excel’a. Typowe problemy występujące przy planowaniu projektów tj. brak elastyczności, obsługa dużej liczby użytkowników lub ilości danych nie jest problemem, dla użytkowników systemu Prophix.

Pełny raport dostępny TUTAJ.

2018 Gartner Magic Quadrant

Pod koniec 2018 r. firma Gartner opublikowała raport Magic Quadrant w zakresie strategicznego planowania i analizy w chmurze (Cloud S-FP &A MQ). Raport Gartner Magic Quadrant uznaje system Prophix za wizjonerskie rozwiązanie do planowania i analizy finansowej w chmurze na podstawie dwóch kryteriów: zdolności do wykonywania i kompletności wizji.

raporcie Gartnera Prophix otrzymał wysokie wyniki za analitykę, łatwość obsługi i konserwacji, budżety i plany finansowe oraz zintegrowane planowanie / modelowanie finansowe.

Główny wniosek z raportu Gartnera…  ​​Prophix powinien być brany pod uwagę głównie wtedy, gdy elastyczność aplikacji jest priorytetem, zwłaszcza jeśli w organizacji istnieją dodatkowe potrzeby modelowania.

Pełny raport dostępny TUTAJ.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły