Wizualizacja danych pomaga nam rozumieć, przetwarzać i kształtować świat

Ludzie są zaprogramowani tak, aby zrozumieć co oznacza wizualizacja danych.

Niektóre szacunki mówią, że prawie połowa ludzkiego mózgu jest poświęcona bezpośrednio lub pośrednio przetwarzaniu informacji wizualnych. Przez miliony lat ewolucji ta umiejętność pomogła nam zrozumieć, przetrwać i ukształtować nasz świat.

Nie mamy rozwiniętej umiejętności rozumienia arkuszy kalkulacyjnych. A jednak zbyt często, gdy próbujemy przekazać dane finansowe, jest to forma, w jakiej je udostępniamy.

Informacje zawarte w rocznym raporcie FSN, którego tematyką jest planowanie, budżetowanie i prognozowanie mówią m.in. o jednym z krytycznych składników wnikliwych prognoz, jakim jest wizualizacja danych.

Przekonujemy się, że przekształcanie danych w bardziej wizualne formy pomaga nie tylko w tworzeniu i manipulowaniu prognozami, ale w ich komunikacji z resztą organizacji. W końcu wiedza nie ma wartości, jeśli nie można się nią podzielić.

Zła komunikacja jest jedną z barier lepszej współpracy. Udoskonalenie narzędzi wykorzystywanych do przekazywania informacji finansowych mogłoby radykalnie poprawić komunikację między działami.

Te dwa czynniki łącznie – współpraca i wizualizacja – stanowią kluczowe kroki w kierunku tworzenia bardziej wnikliwych prognoz.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły