Niektóre szacunki mówią, że prawie połowa ludzkiego mózgu jest poświęcona bezpośrednio lub pośrednio przetwarzaniu informacji wizualnych. Przez miliony lat ewolucji ta umiejętność pomogła nam zrozumieć, przetrwać i ukształtować nasz świat.
Nie mamy rozwiniętej umiejętności rozumienia arkuszy kalkulacyjnych. A jednak zbyt często, gdy próbujemy przekazać dane finansowe, jest to forma, w jakiej je udostępniamy.
Informacje zawarte w rocznym raporcie FSN, którego tematyką jest planowanie, budżetowanie i prognozowanie mówią m.in. o jednym z krytycznych składników wnikliwych prognoz, jakim jest wizualizacja danych.
Przekonujemy się, że przekształcanie danych w bardziej wizualne formy pomaga nie tylko w tworzeniu i manipulowaniu prognozami, ale w ich komunikacji z resztą organizacji. W końcu wiedza nie ma wartości, jeśli nie można się nią podzielić.
Zła komunikacja jest jedną z barier lepszej współpracy. Udoskonalenie narzędzi wykorzystywanych do przekazywania informacji finansowych mogłoby radykalnie poprawić komunikację między działami.
Te dwa czynniki łącznie – współpraca i wizualizacja – stanowią kluczowe kroki w kierunku tworzenia bardziej wnikliwych prognoz.
Jak oceniasz przeczytaną treść?
Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0
Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!
Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.