Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów – szansa na zmianę życia analityków finansowych!

Branża finansowa jest bogata w futurystycznie brzmiące hasła – Artificial Intelligence, Machine Learning, Natural Language Processing i Robotic Process Automation. Ale jakie jest ich  znaczenie dla analityków finansowych?
Robotic Process Automation (RPA)

Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów, czasami nazywana inteligentną automatyzacją, odnosi się do zaawansowanych technologii, które można zaprogramować do wykonywania serii zadań, które wcześniej wymagały interwencji człowieka. Jest szybsza, tańsza i skalowalna oraz powszechnie używana do takich zadań, jak raportowanie, rozliczanie zobowiązań, przechwytywanie opinii klientów i przygotowywanie ofert sprzedaży.

Robotic Process Automation ma potencjał radykalnej zmiany codziennego życia analityków finansowych. Dzięki skróceniu czasu poświęcanego na ręczne wprowadzanie danych i analizę, analitycy finansowi są lepiej przygotowani do wykrywania anomalii, odpowiadania na pytania i udzielania wskazówek kierownictwu organizacji. W rezultacie wielu dostawców systemów controllingowych stara się zrozumieć, w jaki sposób może efektywnie włączyć RPA do swoich aplikacji.

Korzyści

Funkcjonalność ta pomaga skutecznie zautomatyzować powtarzalne codzienne, tygodniowe, miesięczne i roczne zadania. Jakie jeszcze korzyści niesie? Automatyzacja przepływu pracy, efektywne tworzenie i dystrybucja raportów oraz skuteczne prognozowanie i planowanie budżetów na kolejny rok…To dla nich żaden problem!

Zrobotyzowana Automatyzacja Procesów ma moc przekształcania codziennego życia analityków finansowych. Eliminując potrzebę ręcznego wprowadzania danych i sprawdzania poprawności, specjaliści ds. finansów mogą skupić się na identyfikacji trendów, wykrywaniu nieprawidłowości i podejmowaniu strategicznych decyzji.

Co więcej…

Firmy nadal inwestują w badania i rozwój tego procesu, aby dostarczać najlepsze technologie do finansowania zespołom na całym świecie, czyniąc je bardziej wydajnymi i skutecznymi w swoich rolach. Zatem bądź czujny! Zmiany zachodzą w zastraszającym tempie 🙂

Demo multimedialne

Jeśli masz jeszcze chwilkę, zapraszamy do obejrzenia demo multimedialnego, które pokazuje jak wygląda analiza finansowa i raportowanie w systemie controllingowym.

 

Jak oceniasz przeczytaną treść?

Średnia ocena: 0 / 5. Ilość głosów: 0

Ten post nie został jeszcze oceniony. Bądź pierwszy!

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły