Konsolidacja w grupie AmRest z pomocą Prophix

Miło nam poinformować, że do grona klientów systemu PROPHIX dołączyła grupa AmRest, decydując się na wybór naszego Partnera – firmy BI-PRO z Wrocławia jako realizatora wdrożenia.

Wdrożenie podzielone jest na 3 etapy. W pierwszej kolejności zostanie odwzorowany proces wielowalutowej konsolidacji sprawozdań finansowych w ramach całej grupy kapitałowej AmRest – łącznie 37 podmiotów w 15 krajach. Następny etap obejmuje wdrożenie w obszarze planowania, budżetowania, controllingu i analiz finansowych. Jako ostatni element wdrożenia przewidziano integrację systemu PROPHIX z wykorzystywanym w grupie AmRest systemem SAP w zakresie importu danych z wykonania.

Wybór systemu klasy CPM oraz realizatora wdrożenia w AmRest był poprzedzony rozbudowaną procedurą weryfikacyjną obejmującą prezentacje systemowe, warsztaty ofertowe oraz wizyty referencyjne.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniającą ponad 22 tysiące pracowników. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King, Applebee’s i Starbucks, w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture. AmRest jest właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez Spółkę, jak i franczyzę. Obecnie AmRest zarządza 665 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).

Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego narzędzia CPM oraz kompetentnego i sprawdzonego wykonawcy wdrożenia. Zarówno odbyte wizyty referencyjne, jak też zrealizowane przez konsultantów BI-Pro warsztaty ofertowe na podstawie zadań przygotowanych przez nasze zespoły Group Consolidation oraz Planning and Analysis potwierdziły szeroką funkcjonalność i dużą elastyczność systemu Prophix, a także wysokie kompetencje i odpowiedni potencjał zespołu BI-Pro Consulting Group, adekwatne do potrzeb wdrożenia w AmRest.

Wojciech Kowalski – Senior Project Manager z AmRest Holdings SE

Kategorie

 SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

ZADZWOŃ 58 661-22-22 lub napisz do nas

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Solemis Group Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni, przy ulicy Kłajpedzkiej 7f informacji handlowo-marketingowych w rozumieniu ustawy z dn. 18 lipca 2010 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204) oraz przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997r. (Dz. U. Nr 133, poz. 883). Zbieranie danych odbywa się na zasadzie pełnej dobrowolności. *

Please wait...