Konsolidacja w grupie AmRest z pomocą Prophix

Miło nam poinformować, że do grona klientów systemu PROPHIX dołączyła grupa AmRest, decydując się na wybór naszego Partnera – firmy BI-PRO z Wrocławia jako realizatora wdrożenia.

Wdrożenie podzielone jest na 3 etapy. W pierwszej kolejności zostanie odwzorowany proces wielowalutowej konsolidacji sprawozdań finansowych w ramach całej grupy kapitałowej AmRest – łącznie 37 podmiotów w 15 krajach. Następny etap obejmuje wdrożenie w obszarze planowania, budżetowania, controllingu i analiz finansowych. Jako ostatni element wdrożenia przewidziano integrację systemu PROPHIX z wykorzystywanym w grupie AmRest systemem SAP w zakresie importu danych z wykonania.

Wybór systemu klasy CPM oraz realizatora wdrożenia w AmRest był poprzedzony rozbudowaną procedurą weryfikacyjną obejmującą prezentacje systemowe, warsztaty ofertowe oraz wizyty referencyjne.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudniającą ponad 22 tysiące pracowników. Od 1993 roku Spółka rozwija portfolio takich marek jak KFC, Pizza Hut, Burger King, Applebee’s i Starbucks, w oparciu o franczyzę i współpracę typu joint venture. AmRest jest właścicielem marki La Tagliatella, która rozwijana jest zarówno przez restauracje zarządzane przez Spółkę, jak i franczyzę. Obecnie AmRest zarządza 665 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracji z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).

Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego narzędzia CPM oraz kompetentnego i sprawdzonego wykonawcy wdrożenia. Zarówno odbyte wizyty referencyjne, jak też zrealizowane przez konsultantów BI-Pro warsztaty ofertowe na podstawie zadań przygotowanych przez nasze zespoły Group Consolidation oraz Planning and Analysis potwierdziły szeroką funkcjonalność i dużą elastyczność systemu Prophix, a także wysokie kompetencje i odpowiedni potencjał zespołu BI-Pro Consulting Group, adekwatne do potrzeb wdrożenia w AmRest.

Wojciech Kowalski – Senior Project Manager z AmRest Holdings SE

solemis group
Solemis Group

Twoja firma nieustannie się zmienia, więc narzędzia Twojej firmy powinny zmieniać się razem z nią. Oferujemy wsparcie dla przedsiębiorstw, pomagamy poprawić rentowność i minimalizować ryzyko utraty czasu na powtarzalne zadanie, na których cierpi rozwój. Współpracujemy z dostawcami rozwiązań do budżetowania i nowoczesnego controllingu oraz Business Intelligence, czyli szerokorozumianych analiz i raportowania. Jesteśmy ekspertem w dziedzinie zarządzania efektywnością i rentownością przedsiębiorstw. Pozwól swojej firmie na rozwinięcie skrzydeł i zaskocz konkurencję już dziś.

 

Zobacz wszystkie artykuły